Sizce bu gitar kaç para eder

Selamlar, konuyu doğru yere mi açtım, böyle bir konu açmak mübah mıdır bilmiyorum, bir kusurum varsa affola, yoksa buyrun:

Bu gitarı 2000 yılında, hangi ay hatırlamıyorum, Senkop'tan 2 bin dolara aldım. 4-5 ay yoğun kullandım (her gün çalmanın yanısıra haftada 2-3 kez prova ve 8-10 konser) ardından iş değişikliği, müziğin farklı kollarıyla uğraşmam vs derken gitarı çok uzun süre (yıllarca) elime almadım, case'inde durdu, arada bir ele alındı, temizlendi ayarları yapıldı iki üç çalındı, sonra hop yine aylarca case'e. Son dönemlerde gitara dönsem de, tarzıma daha uygun olan yamaha sg-1000 gitarımı daha sık kullandığımdan yine pek çalmadım. (yamaha'm da acaip eskidi bu arada, yanyana koyunca strat daha yeni gözüküyor)

seri numarası: DN812048 siteden bakınca 98 ya da 99 yılında corona fabrikasında (california) üretilmiş diyorre.

Gitarla ilgili detaylı bilgiler şu linkte:

http://www.fender.com/series/american-deluxe/american-deluxe-strat-hss-maple-fingerboard-amber

fotoğrafı da bu: sağdakinin konuyla ilgisi yok :) arkada case'i de duruyor. kolu da var ama genelde takmıyorum (hiç takılmamış kol da bir avantaj olabilir mi acaba eheheh) başka fotoğraflar da çekip koyarım yakında. şu anda gitar bende değil.

fotoğrafın altında hasar raporu var:

RkSyqlV.jpg

1 - la telinin locked tuning'inin ucu (telleri kilitlemek için döndürülen uç) çekince elde kalıyor, bastırarak monte edince kolayca yerine oturuyor ve normal çalışıyor. gerçi çıkartmak için asılmak gerekiyor, çalarken sarsıntıdan düşecek gibi de değil. Diğerlerinde sorun yok.

2- son dönemlerde orjinal manyetiğinden çiğ bir ses gelmeye başladı, alt frekanslar geberdi gitti, bol high mid ve tizli acaip çirkin bir sound çıkıyordu, ben de en sonunda dayanamadım bir anlık kararla, ebay'den 'American Deluxe DH-1 Hot Rod Aged Humbucker' aldım, 10 günde geldi, gelir gelmez taktım, ses düzeldi. eski manyetiğin durumu pek iç açıcı değil, bi kenarda duruyor.

3- toplu iğne başının yarısı kadar bir göçük var, görmek isteyen büyültecini de getirsin, ben göstermeden bulana rastlamadım, fotoğrafını çekmeye çalıştım ama çektiklerim adam gibi çıkmadı. profesyonel bir fotoğraf makinası bulabilirsem çekecem, bendeki teknoloji yetmedi o göçüğü çekmeye.

bunların dışında hiçbir sorunu yok, gitar yeni gibi. yepsyeni

Aslında satmayı da pek istemiyorum. Zengin bir kişi olsaydım kesinlikle satmayı düşünmezdim. Aileden biri gibi adeta.

Ama, atıl duran bir enstrüman, güzel bir müzisyenin elinde parlayacak bir potansiyele sahip de bir gitar bence. Tonları, rahatlığı, görüntüsü. Tarzıma daha uyacak bir gitarı almak için satmayı düşünüyorum.

Acaba ne kadar eder?

(edit: orjinal kilitli askısı da duruyor)

Ebay'den alınca bedava mı oluyor gitarın shipping + vergisi? Bu gitar ebay'de 1.200 dolar olsa. Amerika'dan buraya minimum 200 USD Shipping+240 USD vergi ödersiniz. 850 TL civarı tutar. Burada da 1.000 TL fark koyarak satmak makul bir durum. Nesi abartılı?

Ebay'den alınca bedava mı oluyor gitarın shipping + vergisi? Bu gitar ebay'de 1.200 dolar olsa. Amerika'dan buraya minimum 200 USD Shipping+240 USD vergi ödersiniz. 850 TL civarı tutar. Burada da 1.000 TL fark koyarak satmak makul bir durum. Nesi abartılı?

1200 USD zaten bir USA fender için çok fazla. Türkiyede o fiyata bulmak mümkün. 200 USD de kargo için çok fazla 85 dolara falan gelebiliyordu bir aralar. Hepsini geçtim gitarın fiyatının üstüne 350 USD farkla Türkiyeye getirenler vardı forumda eğer hala duruyorsa.

Soruya gelince gitarın 2200 TL civarı gideri vardır bence de.

1200 USD zaten bir USA fender için çok fazla. Türkiyede o fiyata bulmak mümkün. 200 USD de kargo için çok fazla 85 dolara falan gelebiliyordu bir aralar. Hepsini geçtim gitarın fiyatının üstüne 350 USD farkla Türkiyeye getirenler vardı forumda eğer hala duruyorsa.

Soruya gelince gitarın 2200 TL civarı gideri vardır bence de.

Birincisi gitar Amerikan Deluxe. Senin söylediğin standartlar için geçerli. Bahsi geçen gitarın Amerika sıfır satış fiyatı 1.700 USD. İkinci eli de 1.200 USD. civarı. Türkiye Satış fiyatı 4.250 TL 2.cisi gir USPS'nin sitesine hesaplat bakalım. Minimum 157 dolar tutar o da postahaneye teslim edersen.
Sizin mantıkla Amerika'da ikinci eli 1.200 dolar (2.350 TL) olan gitarı siz Türkiye'de 2.200-2.400 TL'ye alacaksınız. Az biraz matematik ve de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın diyorum.

Eskiden Deluxe serisi gitarlar bu kadar pahalı değildi. Standart serileri 1200-1350$ arası değişirken 1000$'a kadar düştü, sonra da Standart serisi gitarlar Fat 50's manyetiklerle satılmaya başlandı ve fiyat yine yükseldi. O dönemlerde de Deluxe serisi gitarlar 1400$ civarındaydı. USA fiyatları için genelde music123.com gibi siteleri referans alırdım. Ebay'de ucuza gitar bulunabildiği ve bavul ticareti yapanların artmasıyla Türkiye'de fiyat iyice düştü.

Gelelim ne kadar edeceğine... USA Deluxe gitarlar 1400-1600$ arası diye kabul edersek ve Türkiye'de ikinci el fiyatları için sıfırına göre %30 daha ucuza diye kabul edersek, 2000$'ın %70'i 1400$ eder diyebiliriz.

http://www.muzikenstrumani.com/Fend...MN-Amber_8450.html?search=fender deluxe hss#0 Gitarın havale fiyatı yaklaşık 4000TL (aşağıya yuvarladım). Yine %30 düşersek 2800TL denilebilir. Elden çabuk çıksın acil nakit diyorsanız 2500 TL uygundur.

Not: Belirlediğim fiyat kişisel fikrimdir. Sinan Bey, satarken farklı fiyat belirlerse, aşağısına satarsa kazıkçı olan ben değilim, yukarısına satarsa da benim görüşüm olan fiyat referans baz alınıp, benim yüzümden satıcı kazıkçı olarak nitelendirilemez.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
teşekkür ederim arkadaşlar, önerilerinizi düşüneceğim.
belirlediğim fiyat tamamen beni bağlar,
sonuçta manevi değeri de olan bir gitar.
siz siz olun çalmadığınız bir gitara bu kadar bağlanmayın :)

bu arada takas da yapabilirim. ayrıca satmayı düşündüğüm axe fx ultra da var, (axe fx'in manevi bi değeri yok :) )
fender strat deluxe ve axe fx ultra verip karşılğında güzel bir gitar ya da amfiyle yapılacak takas tekliflerine de açığım.

Birincisi gitar Amerikan Deluxe. Senin söylediğin standartlar için geçerli. Bahsi geçen gitarın Amerika sıfır satış fiyatı 1.700 USD. İkinci eli de 1.200 USD. civarı. Türkiye Satış fiyatı 4.250 TL 2.cisi gir USPS'nin sitesine hesaplat bakalım. Minimum 157 dolar tutar o da postahaneye teslim edersen.
Sizin mantıkla Amerika'da ikinci eli 1.200 dolar (2.350 TL) olan gitarı siz Türkiye'de 2.200-2.400 TL'ye alacaksınız. Az biraz matematik ve de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın diyorum.

Daha önceden USA Deluxe de Standart da kullanıp satmış biri olarak konuşuyorum. Yurt dışından da gitar almışlığım da var kargo fiyatını da ona dayanarak söylüyorum. Son 6-7 aydır yoğunluktan dolayı piyasayı takip etmesem de takip ettiğim zamanlar için durum böyleydi, çok fazla değiştiğini de sanmıyorum. Kısacası tecrübeyle sabittir. Kimin ne kadar matematik ve bilgi sahibi olduğunu bilmeden siz fikir sahibi olmayın diyorum ben de.

Daha önceden USA Deluxe de Standart da kullanıp satmış biri olarak konuşuyorum. Yurt dışından da gitar almışlığım da var kargo fiyatını da ona dayanarak söylüyorum. Son 6-7 aydır yoğunluktan dolayı piyasayı takip etmesem de takip ettiğim zamanlar için durum böyleydi, çok fazla değiştiğini de sanmıyorum. Kısacası tecrübeyle sabittir. Kimin ne kadar matematik ve bilgi sahibi olduğunu bilmeden siz fikir sahibi olmayın diyorum ben de.

Konu fazla uzamasın. Sinan bey gerekli fiyatı belirleyecek bilgiye ulaştığını belirtiyor. Tüm hesapları yukarıda açıkça belirttim. Üşenmezsen gir bak USPS'nin sitesine. Ya da Ebay üzerinde Türkiye gönderim yapan herhangi bir yere bak ne kadar shippingi varmış. Ebay üzerinde de ikinci el gitar fiyatlarına da bak. Başka dükkanlara bak. Mesela burası çok iyi fiyatlara satıyor.

http://davesguitar.com/products/fender/american-deluxe-hss-strat-09/
Ortalaması 1.200 USD işte. Matematik de biliyorsan Hesap ortada. Hala çok değiştiğini sanmıyorum diyerek varsayımda bulunuyorsun. Bense gerçek rakamları yazıyorum. Aa yanılmışım demek varken yanlışta ısrar ediyorsun. Peki arkadaşım sen biliyorsun doğrusunu. Demek ki Amerika'dan daha ucuzmuş Türkiye!

satar takaslarsan o musicman axisi icin konusabilirz

o bir arkadaşımın gitarı, satmayı düşündüğünü sanmıyorum, hatta dayanamayıp aynı gitarın biraz daha farklı bir modelini bile aldı, yine de satmayı düşünürse mesaj atarım size :)

fikrini söyleyen herkese çok teşekkür ederim. isim vermeyeyim ama yetkin bir kişi, bir kaç hafta evvel bu gitar için ''1000 dolar bile etmez, 850-900'e hızlı satılır'' demişti, en azından doğru söylemediğini anlamış oldum.

Gitara sıfır fiyatını da baz almak fiyat vermek satıcının elinde fakat bu ikinci el muhabbetlerinde önemli olan paraya ne kadar ihtiyaç olunduğu bencede normal bir deluxe ün ( ki her halukarda marka veyahut deluxe olması belirli bir standardı ifade etsede ele alınıp çalındığında tırışkadan nameler verebilir ) 2500 TL civarı bir fiyat a satılması gerekirken bu fiyatla piyasada artık sene tabirini kullanacağımız zaman dilimlerinde satılmayan bir ton gitar söz konusu ( bir örneğide bu, çok aklımı çeliyor dayanamıyorum, gitar deluxe ayarında bu arada special ler ile karıştırmayın... http://www.sahibinden.com/ilan/alis...merican-special-mahogany-2007-129832618/detay ) yani para lazımsa 1750 ye anında satılır demek biraz daha mantıklı geliyor bana. diğer türlüsü o gitar bunu eder usa fiyatı şu şöyle demek boş, siz istediğinizi deyin gitarı satışa çıkarttığınızda gerçek dünyadaki parayı verecek olan adam var mı ? yok mu ona bakmak lazım

piyasanın sartlarında piyasanın ederi aletlerisıralayım hepsni kullanmıs satmıs olarak soluyorum.Ole bn bu fiyata aldım degeri var zartıvarzurtu var olmuyor.

jackson sl2h:2600
jackson:sl1:2800
fender std:1800
fender:deluxe:2000
esp m2:2000
esp sv:1800
gibson lp std:2800
gibson lp studio:1800
gibson custom:3500

isterseniz orneklerı cogaltırım bu fiyatların ustunde aletler satılmaz satan bekler alan olmaz hayırsahibindene bakın en basitinden aynı jackson 3 senedir duruyor dolu ole gitar degeri varsa satmıyacaksın

Konu fazla uzamasın. Sinan bey gerekli fiyatı belirleyecek bilgiye ulaştığını belirtiyor. Tüm hesapları yukarıda açıkça belirttim. Üşenmezsen gir bak USPS'nin sitesine. Ya da Ebay üzerinde Türkiye gönderim yapan herhangi bir yere bak ne kadar shippingi varmış. Ebay üzerinde de ikinci el gitar fiyatlarına da bak. Başka dükkanlara bak. Mesela burası çok iyi fiyatlara satıyor.

http://davesguitar.com/products/fender/american-deluxe-hss-strat-09/
Ortalaması 1.200 USD işte. Matematik de biliyorsan Hesap ortada. Hala çok değiştiğini sanmıyorum diyerek varsayımda bulunuyorsun. Bense gerçek rakamları yazıyorum. Aa yanılmışım demek varken yanlışta ısrar ediyorsun. Peki arkadaşım sen biliyorsun doğrusunu. Demek ki Amerika'dan daha ucuzmuş Türkiye!

Ben daha önceki tecrübelerime dayanarak konuştuğumu belirttim. Hadi diyelim ki 200 USD shipping 240 USD de vergi vermemiz gerekecekse bile ilk mesajımda belirttiğim gibi ürün fiyatının üzerine 350 USD farkla Türkiyeye getiren üyeler mevcuttu forumda. Neyse iki üç sayıyı toplamayı ve sonucu dolar kuruyla çarpıp Türk lirasına çevirmeyi matematik bilmek olarak tanımlıyorsunuz zaten konu bence de fazla uzamasın, son mesajımı yazıyorum. Ayrıca forum ortamında, karşınızdakini tanımadan senli benli hitap etmek hoş değil.

o bir arkadaşımın gitarı, satmayı düşündüğünü sanmıyorum, hatta dayanamayıp aynı gitarın biraz daha farklı bir modelini bile aldı, yine de satmayı düşünürse mesaj atarım size :)

fikrini söyleyen herkese çok teşekkür ederim. isim vermeyeyim ama yetkin bir kişi, bir kaç hafta evvel bu gitar için ''1000 dolar bile etmez, 850-900'e hızlı satılır'' demişti, en azından doğru söylemediğini anlamış oldum.

850-900'me bence bunu söyleyeni baya baya teşhir etmek lazım :D :D

ya sahibindeni ac tum deluxelerin fyatlarını topla kac adet deluxe varsa ona bol ona sat bu kadar der nedne anlamadım gitti bildigin fender iste cs fln olsa anlıyacagımda

Geri