Ehx Big Muff Ve Cinnet

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda yalız tarafından 10 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar pedalı ikinci el aldım. Pedalı amfiye direk inputtan bağlayınca ses sanki hoparlör patlamış gibi çıkıyor çok kötü. Kabloyu send den çıkıp pedala girip returnden bağlayınca da gitarın sesinden bağımsız bir uğultu oluyor sesi tamamen kapasam bile buğğğğ :) diye ses devam ediyor sorun adaptörde olsa aynı adaptörle başka pedal on numara çalışıyor prizde olsa aynı prizde amfi ve başka pedal da güzel çalışıyor pedal bozuk olsa başka türlü bağladığımda aynı sorunla karşılaşmam gerekmez mi? Cinnet geçirmek üzereyim acil yardım yoksa pedalın orijinal sesi mi bu o ayrı bir felaket olur benim için. Bedalım big muff kırmızı olan. Ankara eryamanda oturuyorum pedalı amfisinde denememe yardımcı olacak arkadaş varsa çok sevinirim.
   
 2. Bendede var big muff söylediğin şeyler olmuyor 2 amfim var bi dünya pedal başa sona ortaya koydum hertürlü kombinasyonuda denedim hiç problem yaşamadım.Çok da iyi bir pedaldır ama fuzz pedalıdır od gibi kullanamazsın bendeki ayarlar volume:9 ton:11 sustainde :12-1 arası bi böyle dene istersen .Diğer pedallarının ne olduğunuda söylersen setupında nereye koyabilirsin fikir paylaşırım.
   
 3. Tek denediğimde de aynı sıkıntıyı yaşadım özellikle de yüksek sustainde bariz ses gacırdamaya başlıyor kıstığımda sadece üfleme sesi geliyor amfiden üstelik amfiden sesi kapatmama rağmen geliyor.
  DS-2 ve pw-10 ile bağlıyorum baştan sona pw-10----big muff---ds-2 bu şekilde amfiye direk inputtan bağlıyorum.

  Bir de potansları dediğin gibi deneyim ben volume 12 tone 2 sustain de ya sona yakın ya da sonuna kadar açıyorum.

  Teşekkür ederim ilgilendiğin için.
   
 4. Pedal ac adaptörle çalışıyor taktığın dc ise bu yüzden olabilir.
   
 5. Caner977 çok teşekkür ederim adaptör dc imiş dediğin gibi :( tüh adaptörü de kargo ile başka şehirden almıştım şimdi yine kargo parası :mad:
   
 6. EHX sitesinde Big Muff için bu adaptörün kullanılması gerektiği yazılmış. Aşağıdaki fotoğrafta kırmızı içine alarak belirttim.
  http://www.musiciansfriend.com/accessories/electro-harmonix-9v-power-supply

  Bu adaptör DC (doğru akım) ve artı merkezli (positive center) bir ürün. Eğer AC (alternatif akım) bir adaptör kullanırsanız pedalı yakabilirsiniz. caner977'in dediği bilgi doğru değildir. Önce pille deneyiniz.
  [​IMG]
   
 7. sadece ucu değişiktir(erkek uc) ben coklu adaptörüme uc ekleyip kullanıyorum sorun yaratmadı.pille denemek en sağlıklısı.
   
 8. bu arda ilk mesajımda yazdığım potans değerleri saat yönünde.
   
 9. bu arda ilk mesajımda yazdığım potans değerleri saat yönünde.
   
 10. Big muff 80 modeli ac akımdır muhtemel olarak elindeki pedal o üzerinde yazanı kontrol etmekli bence.
   
 11. Pedalım big muff pi classic. mego1 'İn gösterdiği resimdeki pedaldan amerikan diye de geçer. Mego1 adaptörüm zaten dc ve attığın linkteki adaptörde de ac/dc adaptör yazıyor, bendeki sadece dc yazıyor. Bugün paraya kıyıp(zaten girdi gireceği kadar :mad: ) 9v pil alıp denicem bakalım sonuç ne olacak.
   
 12. Mego gönderidğin resimde anladım sıkıntıyı 120ac 9v dc yazıyor benim adaptör sadece dc imiş :mad:
   
 13. Teşekkür ederim link için.
   

 14. Şehir elektriği nerede olursa olsun AC'dir. Adaptörün üstünde 120V AC/ 9V DC yazması, 120 voltluk şehir elektriğini alıp, adaptörün pedala 9v dc olarak dönüştürdüğünü gösterir. İsterse 220V AC / 9V DC yazsın. O zamanda şehir elektriğinin 220V olduğu ve adaptörün yine pedala 9V DC güç ilettiğini gösterir.
   
 15. Adaptörün o girişinin ucunu açıp kabloların yerini değiştirincede AC / DC olayını değiştremiyo muyduk?
   

 16. Maalesef bilmiyorum.Elektrik-elektronikten fazla anlamadığım için.
   
 17. İki tane kablo var yerlerini değiştiriceksin bildiğim kadarıyla . :) Ama senin sorunun AC DC ise farklı olabilir tamir işleri. :) O yüzden yanlış algımın kusuruna bakmayın. :) + - olayına gitti kafam. :)
   
 18. iki uç + - olayı dediğin gibi.
  önce pedalı tek başına pille denersen sorunun adaptörle alakalı olup olmadığı ortaya çıkacaktır.Eğer ses devam ederse aldığın yerle görüş garantisi varsa servisine gönder.
   
 19. Şimdi kafam karıştı. :D AC / DC olayı + / - olayından farklı değil mi?
   
 20. hiç bulaşma kablo işine pille dene ..+/_ acdc farklı şeyler
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş