Kenan İşan

fena değil kayıt çok cızırtılı geliyor kulağa ama müzikal anlamda güzel şeyler var. teknik olarak daha çok çalışmanı öneririm tabi. bide hızlı çalabiliyorsun ama yavaş çalamıyorsun gibi geldi hızlı çalabilmek güzel bi olay tabi ama yavaş çalamamak biraz çelişkili bir durum oluşturuyor. bunun nedeni örneğin egzersizleri gamları falan yavaştan hızlıya doğru değil direk hızlı olarak çalışman olabilir. tabi nasıl çalıştığını bilmiyorum, belkide benim dediğim gibi yavaştan hızlıya doğru çalıştın bilemiyorum ama böyle çalışan bir insanda bu tip problemler pek gözükmez.
bu arada kendinle alakalı biraz daha fazla bilgi verirsen memnun olurum mesela ne zamandır çalıyorsun, nerelerden ne şekilde öğrendin, hangi seviyelerde armoni ve gitar bilgisine sahipsinne tür ekipman kullanıyorsun, ne tür müzikle ilgileniyorsun, kimleri örnek alıyorsun, ne yapmak istiyorsun, planların nedir gibi...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gitarda üçüncü yılım armoni bilgim çok iyi değil ama en kısa zamanda ders alıcam. daha önce gitar dersi almadım.ekipman olarak slammer hammer (seymour duncan manyetik) gitar kullanıyorum. laney 65 watt anfi metal zone2 dist. onerr dist. cry wah pedalı kullanıyorum. kayıtlarda bazen klavye olarak casio ctk 711 imi kullanıyorum. hedef önce iyi bir müzisyen olmak. örnek aldıgım kişiler aynı zamanda dinledigim insanlar. Steve Vai, Joe Satriani,John Petrucci,Serdar Öztop,Yavuz Çetin...

Gerçekten de gitar ön planda :) Neyse şaka bi yana bence özgün olmuş beste. Tabi bi kaç yerde armoni hatası falan var ama daha şimdiden ileride çok iyi bi gitarist/müzisyen olacağını belli etmişsin. Parçanın gidişatı belli düşmeler-kalkmalar yerli yerinde olmuş.
Hep böyle kalitesi kötü olan kayıtlar dinlet bence. Şimdiden güzel kayıt nasıl yapılır falan bunlarla vaktini harcama. Zamanını gitar çalışarak beste yaparak kullan bana kalırsa.
Kolay gelsin, bol çalışmalar

Selam genç :)

Kaydı dinledim. Sanırım yolun başındasın ama denildiği gibi ilerisi için ümit vadediyorsun.

Bol bol çalış. Özellikle metronom anlamında çalışmaya ihtiyacın var.

Benim de tavsiyem ağırbaşlı olmandır bu arada :)

Bir de başlığındaki "lead gitar" olayını kaldır bence.
Lise gruplarındaki "solocu", "ritimci" saçmalığını hatırlatıyor bana bu ifade :)

Bir gitarist komple bir gitarist olmalıdır. Herşeyi yapabilmelidir.

Çok arzu ediyorsan "gitar" de sadece.
Bu yeteri kadar anlam ifade ediyor zaten.

Başarılar :)

Abi sanki inadıma hemen koymuş parçayı :)

Ellerine sağlık abi çok güzel olmuş. Bazı yerlerde mesela 50. saniyede geçiş notalarını hafiften yanlış basar gibi olmuşsun. Gerçekten de yavaş çalarken sanki biraz gerginsin gibi. Daha rahat çal abi yay notaları vibrato yap ne bilim.
İlk başta söylediğim gibi sanki bana inat bak gör kayıttan da anlıyorum demişsin :) Kutlarım seni bu yaşta hem kayıtta hem de gitar tekniğinde çok ileridesin. Kayıtlarla ilgili önerim bazı enstrumanları stereo kaydedebilir, panlayabilirsin.
Wah pedalını ve kullanış tarzını da sevdim. Hangi wah pedalını kullanıyosun acaba?
Besteye söylencek söz bulamıyorum. Oturaklı, ne yapmak istediğini biliyosun ve uyguluyosun. Melodiler güzel. Altyapı baya iyi.
Tekrar eline sağlık, artık yeni çalışmalarını dört gözle bekliyoruz.

Abi sanki inadıma hemen koymuş parçayı :)

Ellerine sağlık abi çok güzel olmuş. Bazı yerlerde mesela 50. saniyede geçiş notalarını hafiften yanlış basar gibi olmuşsun. Gerçekten de yavaş çalarken sanki biraz gerginsin gibi. Daha rahat çal abi yay notaları vibrato yap ne bilim.
İlk başta söylediğim gibi sanki bana inat bak gör kayıttan da anlıyorum demişsin :) Kutlarım seni bu yaşta hem kayıtta hem de gitar tekniğinde çok ileridesin. Kayıtlarla ilgili önerim bazı enstrumanları stereo kaydedebilir, panlayabilirsin.
Wah pedalını ve kullanış tarzını da sevdim. Hangi wah pedalını kullanıyosun acaba?
Besteye söylencek söz bulamıyorum. Oturaklı, ne yapmak istediğini biliyosun ve uyguluyosun. Melodiler güzel. Altyapı baya iyi.
Tekrar eline sağlık, artık yeni çalışmalarını dört gözle bekliyoruz.