ibanez rg 1570 prestige için manyetik tavsiyesi

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda hgssc tarafından 21 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

 1. ikinci el aldım gitarı yaklaşık bir ay evel. iyi hoş ama manyetikler aşırı derecede oksitlenmiş. ben de değiştirmek istedim açıkçası. sizin önerileriniz ne olur manyetik konusunda, bu konuda oldukça bilgisizim :(
   
 2. Detaylıca bir bilgim yok fakat gitarın üzerindeki manyetiklerin metal kısımlarını zımparalayıp, sonra uygun bir cila atarak bu sorundan kurtulabilirsin. Yine de dediğim gibi çok detaylı bir bilgim yok bu konuda, bilen birisi illa ki çıkar. Ayrıca tonal olarak gitar senin hoşuna gidiyorsa kozmetiği çok da takmana gerek yok, üzerindeki manyetiklerle devam edebilirsin bence.
   
 3. deniycem bunlardan birini ,kogan'ın dediği gibi tonundan memnunum gitarın. :) umarım işe yarar.
   
 4. Merhabalar böyle bir durumdan sıkıntı yaşayan olursa bir parça aliminyum folyoyu sadece suya batırıp oksitlenmiş bölgeyi temizleyin kurulayın sonuca şaşıracaksınız :)
   
 5. aşındırark pas çıkarma pek iyi gelmez bana göre ,en iyisi wd-40
   
 6. Hiç bastırmadan hafifçe sürün herhangi bir aşınma olmuyor oksitlenmiş kısımları söküp alıyor wd-40 ın çıkaramadıklarını da temizliyor sadece su ve aliminyum folyo.
   
 7. Bu yöntemi başka hangi aksamlarda deneyebiliriz? Tel temizliğinde kullanılabilir mi mesela?
   
 8. Teller sarımlı olduğu için işe yarayacağını sanmam krom kaplama nikelaj vb gibi kısımlar da işe yarıyor benim gitar floyd rose a kadar pırıl pırıl oldu.
   
 9. Anladım, teşekkür ederim.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş