Relic Fender Precision Bass

'Bas Gitar Ekipman ve Aksesuarları' forumunda cemborek3 tarafından 21 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

1. Meraktan yaptığım bir relic çalışması.Gitarın ilk halini de aşağıdaki fotolarda bulacaksınız.
    Kalp krizi geçiren arkadaşlar olmasın, bass Çin malı orjinal değil :)
    Yorumlar olursa sevinirim.
    Saygılar.

002.jpg 003.jpg 004.jpg

005.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg 008.jpg

Ekli dosyalar:

• 006.jpg
      006.jpg
      Dosya Boyutu:
      170 KB
      Gösterim:
      14
  2. Çok güzel..

cemborek3 bunu beğendi.
  3. ^^ Çok teşekkürler.

4. Gövde çok hoş. Saptaki cila da birkaç gömlek koyu olsa,çok daha güzel yansıtırdı aşınmaları. Bu haliyle de karardıkça ortaya çıkması muhtemel.

cemborek3 bunu beğendi.
  5. ben de benim ibanez rg570'e girişmek istiyorum ama herhangi birşeyin görüntüsünü değiştirmek konusundaki tecrübem düz renk duvar boyamaktan ibaret şimdilik.

cemborek3 bunu beğendi.
  6. Bence gayet hos olmus orijinal Fender'e yapmis olsaydiniz da benim fikrim degismezdi. Ellerinize, emeginize saglik...

cemborek3 bunu beğendi.
  7. Sapa kıyamadım hocam.. Youtube da sap için uygulanan relic videoları var aslında ama çoğu pek başarılı değil, bazıları da sadece sapın arka kısmına uygulanmış. Zımparayı perdelerin arasına sürdüğünüz anda fretlerde kir birikmesi oluyor bu da doğal bir görünüm vermiyor pek. Heat gun la sapa girişenler var ki onlar daha kötü.

Sinan Bey için şöyle bir video buldum. Prs relic yapmış, bu adam iyi bir luthier.

8. O bıçak darbesi beni çok yıprattı :D

cemborek3 bunu beğendi.
  9. Bence çok kaliteli olmuş ve doğal duruyor. Ellerinize sağlık.
    Usa fender de olsa çekinmeden yapabilirsiniz bence bu çalışmayı.

cemborek3 bunu beğendi.
  10. Relic gitarları hiç sevmem ama gördüğüm en güzel relic işlemi olmuş. Elinize sağlık.

cemborek3 bunu beğendi.
  11. Özgür ve Mego1 sağolun varolun arkadaşlar..

12. Üzerine kimyasal bir madde dökülmüş gibi görünüyor ama yinede hoş görünüyor :)

13. Bu arada bu eskitme işini profesyonel olarak yapan yerler var mı?

14. Görür görmez işte budur dedim. :D Böyle relic yapan çok az kişi var. Hatta hiç yok nerdeyse. Çok çok başarılı buldum. Zevk ile çalın. :)

15. Çok güzel olmuş. Biraz zamana ve çalınmaya ihtiyacı var sadece. Elinize emeğinize sağlık.

16. eline sağlık çok iyi iş çıkmış.

cemborek3 bunu beğendi.
  17. Gitara işkenceye haaaayııır!! :p

Güzel çalışma olmuş :)

cemborek3 bunu beğendi.
  18. Tansiyonum düştü yemin ederim. 6 ya 8.

cemborek3 ve Beethoven bunu beğendi.
  19. Selamlar nasıl yaptınız biraz bilgi verir misiniz?

20. Süper başarılı..Tebrikler...İlk kez hakkını vererek yapılmış bir relic işlemi gördüm...Çok ama çok sağlam....(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)

Bu Sayfayı Paylaş