Roland Microcube

Videosunu izledim de yok artık dedim. Video nun başlarında rectifier simulasyonu tanıtırken steve vai den basit bir riff çalıyor ve sound neredeyse birebir aynı steve vai ile. O kadar küçük bir aletle nasıl öyle gerçekçi ton alınır. Bence videosu ile alakası yoktur aletin.

ben de aldım aleti bugün elime geçti tonlar iyi boyutuna göre ama gaini yetersiz metal için.
zoom606 nın metal drive ını kullanınca çok güzel oldu ama.
micro cube + boss mt2 iyi bir ikili olur diye düşünüyorum.

yaa arkadaşlar ufacık şey.Şimdi benim hiç anfim yok yeni alacağım,bunu mu alayım (microyu) yoksa 15watt roland mı yada 15watt laney mi?Ne yapmam lazım,bu micro iyiymiş gibi ama ufacık birşey sonradan pişman olmayalım...

roland cube 30 başlığına yazdığımın aynısını yapıştırıyorum buraya da

bende eskiden marshall mg15dfx vardı,geçen ekimde kasımda filan microcube aldım ,cube ailesinin en küçüğü,vallahi marshall eline su dökemez bu akdar ton çeşitliliği alabildiğim bu akdar ucuza başka alet yok.Boss gt6mda var ayrıca ve satıyorum şu an kullanmıyorum microcubeden dolayı =) yetiyor bana o kadar.

bu arada stüdyoda kullanılmaz davul bastırır bu aleti.evde daha sesi yarıya kadar getiremedim gerçi. microcube stack mi yapsam diye düşünüyorum :D

evde kullanıcam hatta yurtta kaldığım için o bile ideal de ne bilim bende ekiden 10watt diye geçen uyduruk bişe vardı...Toneu çok kötüydü ama bundan büyük gözküyodu yada dikine diyelim ariapro2..Ne bilim tok bir dist. tonu istiyorum..Yanına bişey almak gerekir mi birde bas mas diyolar nasıl yani?bası iyi değil mi ..cırtlak bir tiz ses olmasında..off birde fiyatı nedir bunun mydukkanda 209ytl gözkyor...

ant müzikte 100 doalr +kdv

şunu söyliyim distortion tonu süper.cidden kaydetmedim birşey ama çekinme.r-fier modellemesi gt6 ile aynı hatta daha iyi bile diyebilirim.
clean tonu ayrı güzel ayriyetten birde akutik te alabiliyorsun.

düşünme al derim =)

ZimDeath demiş ki:
evde kullanıcam hatta yurtta kaldığım için o bile ideal de ne bilim bende ekiden 10watt diye geçen uyduruk bişe vardı...Toneu çok kötüydü ama bundan büyük gözküyodu yada dikine diyelim ariapro2..Ne bilim tok bir dist. tonu istiyorum..Yanına bişey almak gerekir mi birde bas mas diyolar nasıl yani?bası iyi değil mi ..cırtlak bir tiz ses olmasında..off birde fiyatı nedir bunun mydukkanda 209ytl gözkyor...
kampanya bitnediyse direk atla amfiye kaçırma.
ben de yurtta kalıyorum yurt için çok ideal bir alet, ton yelpazesi de geniş.
daha önce Laney 15W kulanmış biri olarak söylüyorum bunu 15W yurt için gereksiz, hem bu alet az yer kaplıyor koy masanın üstüne dursun bi kenarda, ayrıca memlekete götür getir işleri de kolay olur.

vayy ne aletmiş be bende 30w -15w ve micronun demolarını dinledim.microyu hiç 4x12 kabine bağlayan var mı seste negibi değişikler olur.Birde dikkatimi birşey çekti microcube , 15w olandan 10$ daha pahalı ,neden? Hem küçük watt olarak az hem pahalı..Pil ile çalıştığı taşınabilir olduğu için falan mı yoksa kalite farkı mı ..

Emre_Malikler nickli arkadaş Roland cube 30W için
(kısık seste şahane , ama sahnede biraz sesi açınca süper dijital olan alet. bence tabi. )demiş aynı fikre microcube veya 30w için katılan var mı?
Şüpheye düştüm pr 200 den ve diğer prosesörlerden dijital olduğu için kaçtım şimdi tekrar çıktı dijital olayı karşıma Davulun yanında zaten duyulmaz diyorlar 30W birde sesi kökleyemezsek duman oluruz?

arkadaşlar microcubenin sesi baya çıkıyor kafanıza takılmasın ewde takılcaklar bence alsın bu anfinin tonları cube-30 a basar bence....yani sesde çok çıkıyor merak etmeyin hatta komşudan şikayet bile yersiniz walla

pan-pan demiş ki:
arkadaşlar microcubenin sesi baya çıkıyor kafanıza takılmasın ewde takılcaklar bence alsın bu anfinin tonları cube-30 a basar bence....yani sesde çok çıkıyor merak etmeyin hatta komşudan şikayet bile yersiniz walla

abartmayalım arkdaşlar.. :D cube-30'a basabilceğini sanmıyorum. Bence aynıdırlar, sadece volume farkı olur 30w olduğundan dolayı. Ton konusunda yanlışsın... :)

Geri