Roland Microcube

Katatonik demiş ki:
pan-pan demiş ki:
arkadaşlar microcubenin sesi baya çıkıyor kafanıza takılmasın ewde takılcaklar bence alsın bu anfinin tonları cube-30 a basar bence....yani sesde çok çıkıyor merak etmeyin hatta komşudan şikayet bile yersiniz walla

abartmayalım arkdaşlar.. :D cube-30'a basabilceğini sanmıyorum. Bence aynıdırlar, sadece volume farkı olur 30w olduğundan dolayı. Ton konusunda yanlışsın... :)

abartmışım biraz ama aynı sonuçta zaten butun cube serisinin tonları hemen hemen aynıdır ya....çok guzel bi alet bu be çok talı tsempatik bişiy be

pan-pan demiş ki:
Katatonik demiş ki:
pan-pan demiş ki:
arkadaşlar microcubenin sesi baya çıkıyor kafanıza takılmasın ewde takılcaklar bence alsın bu anfinin tonları cube-30 a basar bence....yani sesde çok çıkıyor merak etmeyin hatta komşudan şikayet bile yersiniz walla

abartmayalım arkdaşlar.. :D cube-30'a basabilceğini sanmıyorum. Bence aynıdırlar, sadece volume farkı olur 30w olduğundan dolayı. Ton konusunda yanlışsın... :)

abartmışım biraz ama aynı sonuçta zaten butun cube serisinin tonları hemen hemen aynıdır ya....çok guzel bi alet bu be çok talı tsempatik bişiy be

Bende dedim ya, Micro'dan alcağınız ton ile cube-30 arasında abartı bir farklılık olacağını sanmıyorum.

Evet tam kare olduğu için çok tatlı duruyor. Cube serisi. İnşallah yakınlarda bir Cube-30 sahibi olacağım. :p

bende var aletten zuhalden aldım ben solak olduğum için adama çaldırdım gerçi herif jem le denedi yuh dedim sonra geldim evde benim cortla (g254)denedim arada uçurum var diyeceğim şu ki alet güzel ama iyi bir gitarla güzel bende fender rad amfi vardı nerdeyse konşular dövecekti beni :D adam bigün belinde makineyle geldi :D neyse şimdi rahatım

microcube süper bişi herkese tavsiye ederim...Cort kx1f ile kullanıyorum çok memnunum...Bir tek clean'e aldığım zaman bas çok fazla geliyor(coil tap'i kullandığım halde)Ya ben ayarlayamadım yada gitar cleane çok yükleniyo...Ama harika bişe deli ses çıkıyor ya şöyle söylim apartmanda oturuyorum ve küçük odalar..vs ve 20kademeden(volume) 3-4 gibi takıldığım zaman annem gelip oğlum kıs biraz diyo...Yani bizim apartmanla da alakalı bişe ama gerçekten çok iyi ses çıkıyor...Merak ediyorum acaba yüksek seslerde herhengi bi sorun oluyor mu?deneyen varsa söyleyebilir mi?Ayrıca üstündeki efekler falan çok iyi (anfi modellemeleri deli bişe)Yaa ne bilim ben çok sevdim ama biraz da bunda eskiden çok kötü ekipmanla çalmam yatıyo ama yinede pişman olmazsınız...

bence micro cube yerine biraz daha bekleyip para biriktirip cube-30 almanız daha hayırlı olur,hatta konserlerde falanda rahatca kullanabilirsiniz çünkü sesi baya baya bi yüksek ve dip gürültüsü falan yok,cube 15 de tavsiye pek etmem çünki efekt falan yok kupkuru tonlarla çalmak hiç zevkli diil en azından hafiften bi reverb olacak dimi :D

ayrıca micro cube ün clean tonda sesi çok düşük ve kalitesiz(bence) ama drive tonlarda yüksek çıkıyo,sonuçta 3 wattlık alet :)

ant müziği aradım bugun bir tane siparşi ettim.bakalım sonuc ne olacak :D gaza getirdiniz beni :D

artık dağlarda kırlarda otobüste vapurda gitar calabileceğim :D hehehe

beyler mıcrocube kullanıcıları bu durmda buyuk bır çelıskı yokmu
mıllet hatta herkez 10 15 wattlıktan assaısına bakma diolar ama 2wattlık cep anfisi volume sını onerıolar
sırf efeklerı ıcınmi yanı ses yukseklığı neden 2.plana atılıyor yada tatmın edıcı bır sesmı mıcrocube dıcem 2watt::(

2 watt olması yanıltıcı olmasın deli gibi ses veren bir alet.yani tabi belki bi 10 watt amfinin sesini full açtığındaki kadar olmaz ama çok aşağıdada olmaz.2 watt olması yanıltıcı sadece.

bboy demiş ki:
mıllet hatta herkez 10 15 wattlıktan assaısına bakma diolar ama 2wattlık cep anfisi volume sını onerıolar
sırf efeklerı ıcınmi yanı ses yukseklığı neden 2.plana atılıyor yada tatmın edıcı bır sesmı mıcrocube dıcem 2watt::(
ev içinde sesi yeterli olur ama hoparlörü küçük olduğu için sıkıntı çekebilirsin.

bboy demiş ki:
ben epeydir kullanıyorum ve sesi %45 açınca komşularla papaz oluyorum.tavsiye ederim ev için oldukça yeterli.ama dersin ki "benim evim müstakil komşum momşum yok,ailemde ses çıkarmaz çalmama" o zaman seni marshall jcm 800-900lere yada mesa boogie rectolara yönlendiriyim ;)

Roland micro cube ampli:
Şimdi bu forumda bir arkadaş çok güzel bahsetmişti WATT olayını. Elektriksel güç (watt) ve ses gücü (desibel) farklı olaylar. Bu alet bir ev için gerçektende gereğinden fazla volüm sağlıyor kesinlikle. Şahsen digiturk blues müzik kanalını açıyorum, home theatre sistem ile ve gitarımın sesi kesinlikle kaybolmuyor(bu arada alt komşum duvarı yumruklamaya ve kalorifer borusuna vurmaya başlıyor). Ses kesinlikle ev için süper.

İkinci husus, düşük volümde distorted seslerde pek ton kaybı sıkıntısı olmuyor ama clean tonlar için pek bir şey diyemem.

Reverb olayı güzel, tarzımdan dolayı çok çok az kullanıyorum, bir tırnak çevirmem bana yetiyor.

Diğer efektlere gelince hem alçak hem de yüksek volümlerde tamamı bana fazla dijital geldi. Ama dediğim gibi zaten kullanmıyorum onları. (Ama flanger sevimli bir şey Van Halen parçaları için güzel ve tam eğlencelik bir şey)

Ben yalnızca roland jazz ve fender twin modellemelerini kullanıyorum, zaten gitarım fender strat ile hala clean çalıyorum, atlatamıyorum, bu gitar bütün distortion hevesimi öldürdü, clean, blues ve ağır ağır. Baba BB King ne demiş "The slowest is the deepest"

Sonuç olarak blues tarzım ile yazmış olduğum bir yorum olup, ev için gerçekten yeterli bir ampli olduğunu söyleyebilirim. Herkese kolay gelsin.

başlığı ben açmışım .uzun zaman geçmiş.Hatta aldığım microcube u kullanıp satmışım bile.Hatta ve hatta siteden atılmışım ve ilk sayfada yazan 2 kişi daha siteden atılmış :D

Bu amfi ev ortamı için güzel.Bu fiyata süper bir olay.Pil ile çalışması omuza asıp geze geze çalmak gayet eğlenceli.

Tek ve büyük eksiği basslar.
bu aletin mercimek kadar olan hoparlörü yüzünden :D basslar yok oluyor :) güm güm bass vurmuyor amfi yani.Ama param olsun tekrar alacağım.Çok şirin ve kullanıslı bir amfi.

cavo45 demiş ki:
Tek ve büyük eksiği basslar.
bu aletin mercimek kadar olan hoparlörü yüzünden :D basslar yok oluyor :) güm güm bass vurmuyor amfi yani.
Bence basları yeterliydi, hatta çoğu amfiden dengeli ses verdiğini söyleyebilirim (bilgisayara bağlanıp müzik bile dinlenir). Bende bir zamanlar 15Watt Laney vardı onun bası daha azdı.

Ben kullanıyorum çok memnunum.Basslar humbucker lı aletlerde cleande acayip yüksek geliyor az geliyor denmiş anlam veremedim.

Bunun dışında efektler cok güzel (delay hariç) reverb çok başarılı.Amfi modellemelerinde pena tepkileri dışında güzel bence.Rectfier modellemesi süper.Birde kullanınca tecrube kazanıyorsun mesela tone düğmesinden önceleri nefret ettim bişeye yaramıyor diye ama sonra küçük değişiklere tepkili oldugunu farkettim.

Evde 10 üzerinde 3 volume u geçemiyorum.Apartmanda 5 i geçen olabileceğini zannetmiyorum ayrıca.

Bu microcube ile wah pedal deneyen oldu mu? ben yalnızca DS-2 pedalımı ekledim, korkunç bir volume veriyor, zaten ampliyi evde fazla gürültü yapmasın diye almıştım, DS-2 atıl vaziyette duruyor şimdi, fakat merak ettiğim wah pedal ile bu amplinin performansı nasıldır?

Not: Yalnızca evde, kendimi eğlendirmek için çalıyorum, zaten volume sıkıntım var, sahne, bar endişem yok, ev kullanıcıları yardım ederse sevinirim ;)

captainblues demiş ki:
Bu microcube ile wah pedal deneyen oldu mu? ben yalnızca DS-2 pedalımı ekledim, korkunç bir volume veriyor, zaten ampliyi evde fazla gürültü yapmasın diye almıştım, DS-2 atıl vaziyette duruyor şimdi, fakat merak ettiğim wah pedal ile bu amplinin performansı nasıldır?

Not: Yalnızca evde, kendimi eğlendirmek için çalıyorum, zaten volume sıkıntım var, sahne, bar endişem yok, ev kullanıcıları yardım ederse sevinirim ;)
ben microcube'me crybaby 535q wah ve mt-2 bağlıyorum.sonuç beni gerçekten tatmin ediyo.ben kullanıyorum sıkıntı yaşamıyorum.wah pedalıyla performansı iyi ;)

Bende de Marshall MS-2r Micro Stack var, Küçük Marshall diyoruz kendisine, kızınca çok sert sesler verebiliyo, diğer minik amfilerin aksine sesi "clean" kanalda da baya çıkıyo, öyle ki devasa hoparlörü :mrgreen: zorlanıyo arpej atarken bile. =)

Micro Cube'un yerini tutmaz tabi ama JH-1 Jimi Hendrix wah wah ve Dime CryBaby From Hell'in, Gibson ve Jackson'un karakteristiğini ayırt edebilceğiniz kadar da gerçek amfi! 8O Yani bunu derken 0.8 wattlık bi amfi için gayet başarılı olarak alalım. :D Benim beklentim inputtan giren sinyale sadece nota olarak bakması, bütün gitarlardan çıkan sesin aynı olmasıydı, gene baya iyi bi şeymiş meğer. =)

ms2r.jpg

Aşadan ters bi bakış... Ağır abiyiz arkadaş. 8)

ben microcube'me crybaby 535q wah ve mt-2 bağlıyorum.sonuç beni gerçekten tatmin ediyo.ben kullanıyorum sıkıntı yaşamıyorum.wah pedalıyla performansı iyi ;)[/quote]

peki, hangi ampli modellemesinde kullanıyorsun bunları, clean modellerdemi :?:

Geri