Şu gürültüye bakarmısın :(

Dostum kaydı nasıl yapıyorsun biraz bilgi verir misin ? Amfi mi mikrofonladın, gitaları direkt ses kartına mı girdin? Ve şikayetin tam olarak nedir ? Gürültüden kastın yani gitar tonlarındaki sıkıntı ise, pedalının ya da amfinin ayarlarının bir görüntüsünü koyarsan belki yardımcı olacak fikirler çıkabilir ;) Bana amfide ya da simülasyonunda sıkıntı var gibi geldi :)

Lambalı üst segment kafa + marshall 1960 seri kabin. ( + düzgün mikrofonlama) post prodüksiyonda düzgün kompresyon.
Sorunlarınızı büyük ölçüde çözecektir.

şahsen bir sorun duyamadım, çalımla ilgili problemler var biraz
gürültü derken, dip gürültü bekliyordum ama dip gürültü de yok gibi geldi
sorundan kastınız nedir tam çözemedim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplar için teşekkürler.Benim canımı sıkan durum sesleri temiz nakledememem.Ampliden çıkan ses olduğu gibi ses kartına gitmemekte.Mikrofonun pozisyonuyla çok oynadım o duyduğum ton yok..Mikrofonum shure sm58,Ampli vox ac50cp,Gitar ibanez rg 370dxz,Ses kartı roland ua-55.

sm 58'in kafasında pop filter mı vardı, tam hatırlamıyorum ama, kafasını çıkartıp kullanıyorlar bildiğim kadarıyla.

bence sm 57 daha iyi sonuç verebilir. şahsen tamamen susturulmuş isolation box içindeki kabini sm 57 ile kaydediyorum ve çok memnunum.

benim de mikrofon pozisyonu bulmam baya uzun sürdü ama sonunda bi yerde karar kıldım ve aylardır kımıldatmıyorum. mikrofon preamfim olmadığı için de mikrofonu direkt ses kartına girip, ses kartının preamfisinin seviyesini de 0'da tutarak kaydediyorum.

bi de amfiyi baya açıyorum. 40 watt marshall'ı 7-8'e, 15 watt mesa'yı 5-6'ya kadar açıyorum.

kabin: 2x12 mesa roadster.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sm 58'in kafasında pop filter mı vardı, tam hatırlamıyorum ama, kafasını çıkartıp kullanıyorlar bildiğim kadarıyla.

bence sm 57 daha iyi sonuç verebilir. şahsen tamamen susturulmuş isolation box içindeki kabini sm 57 ile kaydediyorum ve çok memnunum.

benim de mikrofon pozisyonu bulmam baya uzun sürdü ama sonunda bi yerde karar kıldım ve aylardır kımıldatmıyorum. mikrofon preamfim olmadığı için de mikrofonu direkt ses kartına girip, ses kartının preamfisinin seviyesini de 0'da tutarak kaydediyorum.

bi de amfiyi baya açıyorum. 40 watt marshall'ı 7-8'e, 15 watt mesa'yı 5-6'ya kadar açıyorum.

kabin: 2x12 mesa roadster.
Evet kafa çıkarılmakta.Bende dinamiği daha net duyulsun diye hem ses kartından hemde ampliden açıyorum.Fakat oda ayrı bir sorun şuanda izole odayınıda ayrıca edebilecek durumda değilim.Bakalım.Ayrıca bu sorunun malzemeninde eksikliğinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Geri