Nem

müzik icra eden ınsanların sevdikleri dinledikleri müzisyenlerden etkilenmeri esinlenmeri doğal aslında ama nem in esinlenmesi biraz fazla olmuş korkarım...şarkılar buram buram coldplay , yani solıstın söyleyiş tarzı inişleri çıkışları bile... huzurlu, ruh okşayıcı v.b :) başarılar...

evet fazla coldplay etkilesimli olmus ama ben cok begendim... sozler cok guzel,derin anlamlara sahip... vokal cok guzel... cok dinlendirici,yalın bir o kadar da depresif bir album olmus... son zamanlarda cıkan yerli gruplardan en begendigim iki gruptan biri... nem le beraber turk rockına da cesitlilik gelmeye basladı yavas yavas... umarım daha basarılı ve kalıcı olurlar...

radyo odtüde dinledm bgn.. dönem dönem türkiyede farklı tarzlar patlıyor. bir boşluk doldurulmuş olacak snrm kendileriyle. dewamında ne olur bilinmez gerçi ama. piyano yeter ne diim:)

keşke hiç kimseye benzemeseydi.. kendine özgü bir şey olsaydı....ama değil... her şeyi arak bu grubun.. başarılar dilemiyorum...kurban vardı zamanın da.. sonra duman var ethena var mor ve ötesi.. bu saydıklarımı hiç dinlemem hatta duman a ayrıca sinir oluyorum.. ama onlar gerçekten başarılı...kendi sound ları var bir tarzı oturtmuşlar.. ama nem...abi bari klibi farklı çekseydiniz ya.. renkler kemera açıları kurgu... bu kadar mı yoksunsunuz yaratıcılıktan...

ben çok beğendim parçalarını, gayet güzel olmuş... böyle farklı seylerin olması çok güzel...

Yüxekses'in bu sayısında da onlar hakkında bahsetmişlerdi...

Gerçekten yaptıkları müzik ruhu dinlendiriyor. Uzun zamandır bu tarz müzik yapan grupların çıkmasını bekliyordum.

Başarılar diliyorum

bi gün otursak coldplay i taklit edelim abi desek anca bu kadar olur yani.ben coldplay in müziğini pek sevmeyen bi adamım zaten dolayısıyla grubun klibini gördüğümde gerçekten üzüldüm en azından taklit edilcek daha iyi bi grup bulsalarmış kendilerine

Anthelas demiş ki:
Yüxekses'in bu sayısında da onlar hakkında bahsetmişlerdi...

Gerçekten yaptıkları müzik ruhu dinlendiriyor. Uzun zamandır bu tarz müzik yapan grupların çıkmasını bekliyordum.

Başarılar diliyorum

Sakin bir ortamda dinlediğiniz zaman insanın ruhuna öyle bir işliyor ki...

nem son derece kaliteli bir grup. son derece sakin ve olgun bir müzik yapıyorlar. egoizmden bu kadar uzak olmaları onlar için bir artı mı yoksa eksi mi olur bilemiyorum. coldplay'e bu kadar sık benzetilmeleri çok normal. türkiye'de en çok bilinen brit-pop grubu coldplay olduğu için durum böyle. oysa daha benzetilebilecekleri bin tane grup var bu kadar popüler olmayan. zaten iyi bir kulak coldplay'den ne kadar farklı olduklarını anlar diye düşünüyorum.

sonuç olarak farklı ve riskli bir iş yapıyorlar. böyle bir müziği türkçe duymak beni çok memnun ediyor.

coldplay taklidi türkiyede yeni tarzlar falan patlamıyor hadi coldplay olalım hadi incubus olalım hadi deftones olalım. işte patlıyan bu. özgün hiçbirşey yok.

odtüde arkadaşımın ısrarıyla izledim. Ses sisteminde sorunlar vardı ama kendi türlerinde başarılıydılar. Gitarist ve baterist enstrümanlarına hakimler. Müzik teorisi konusunda da bir şeyler bildikleri anlaşılıyor. Ben dinler miyim? hayır; ama en azından bizim de coldplay'imiz var diyebiliriz artık gururla :p

coldplay yorumlarına katılıyorum bende.gerçi alıp bi albümü baştan aşşağı dinlemek lazım ama ben çok farklı bi sound duycağımı veya grubun beni şaşırtacak parçaları olcağını düşünmüyorum

nem,

25 Mart Cumartesi günü TRT Ritim Programı'nda (14:30),

5 Nisan Carsamba Dream TV Yuxexes Programı'nda konuk olarak yer alacak.

Ayrıca,

1 Nisan Cumartesi Balans Konseri olacak :)

yahu coldplay, linkin park, deftones yavaş yavaş türkiye şubesini açıyoda, bide metallica, guns n roses, queen faln açsa fena mı olur ya :)))

şaka bi yana manga, çilekeşde belli gruplardan etkilenen ilham alan gruplar ancak çok abartılmamış vaziyette...

nem grbunun cd si bana emi' nin sitesinde katıldığım bi çekilişten geldi... merak edip dinledim daha ilk saniyelerinden coldplay etkileşimi belli oluyo zaten...ama bi yerden sora oturur coldplay dinlerim diyor insanki, coldplay dende nefret ettiğim için, nem benim açımdan, hiç sevmediğim bir grubu taklit eden bir grup olmaktan öteye geçemiyor

nem albümü ilk başta değilse bile sonradan garip bir şekilde bağımlılık yapıyor gibi :) ben ankara da konserlerine de gittim.. burada albümü dinlediklerinden bile şüphe ettiğim arkadaşlara tavsiyem dikkatle izlemeleri.. çok farklılar... sizi yalndan zıplatıp evlerinize terli gönderenlerden değiller yani :)) duygularınız var mı? varsa harekete geçiyorlar.. yoksa zaten ne çare? :)))
ve sevgili nev-i zat kardeşim :))) senin için ise gerçekten çok üzgünüm :)) gerçekten bu kadar ucuz mu düşünüyorsun?

Geri