Boss GT8 Sorun!

'Elektro Gitarlar' forumunda CengizÖzyurt tarafından 27 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

1. Selam. Arkadaşımın Boss GT8'ini birşeyler denemek amaçlı ödünç aldım. Cihazda, arkadaştan aldığımda ilk açılışta "No Battery" diye bir uyarı vardı. Arka kapağı söktüm pili çıkardım, pil ile pilin temas ettiği noktada ufacık bir oksitlenme olmuş onu temizledim, taktım.
    İşte sorun, tekrar açtığımda haliyle fabrika ayarlarına dönmüş yada başka birşeylere dönmüş. Belirtiler, 20 tane bank var ve bank isimleri anlamsız, presetler yok, amfi modellemeleri butonunla oynadığımda (işte kafamı karıştıran) sadece MS1959 ve SLDN gösteriyor, diğerlerini Custom3 diye gösteriyor, OD/DIST butonuda her çevirdiğimde aynı şekilde Custom3 ibaresi var, herhangi bir knoba basayım üzerindeki ışık devamlı olarak 2sn de bir 2 kere yanıyor.
    Fabrika ayarlarına mı dönmüş yoksa önceki "No Battery" uyarısı ile ilintili başka bir şeyler mi olmuş.
    Daha önce Boss GT3 sahibiydim, bu cihazların rutin işlerinden az çok anlıyorum. Şu an Gt8 den tırstım daha kurcalamak istemiyorum ve daha iyi anlayan birilerinin klavuzluğunda işi dahada karıştımadan halletmek istiyorum.
    Gt8 ve bu gibi cihazlardan anlayan uzman görmüş geçirmiş arkadaşlarım yardımlarınızı esirgemeyin. Teşekkürler.

2. Manualde yazan şekilde fabrika ayarlarına dönmeyi de deneyin derim. Sanırım write tuşu ve güç tuşu kombinasyonu yada farklı bi şekilde basılarak olabiliyordu, nette araştırırsanız doğrusu mutlaka vardır.

3. Dostum heykeli dikilecek adamsın, hızır gibi geldin koydun noktayı bravo. Fabrika ayarlarlarına dönmeyi ilk etapta düşünmemiştim. Sen deyince yaptım sorun halloldu. Çok teşekkürler.

4. Estağfurullah rica ederim. Benimde anladığımdan değildir bu hadiseler ama hani zaten aletin ayarı iyice kaçmış daha da zarar verilemez diye düşünüp önermiştim.

5. aynı sorunla karşı karşıyayım da güç tuşu dediğiniz hangısidir acaba

6. Bende tam kombinasyonu net hatırlamıyordum, google a boss gt 8 fabrika ayarları yazınca bir forumda arkadaş güzelce özetlemiş bende alıntılıyorum;

''Preamp-Speaker'ın Aç-Kapa butonuyla hemen yanında bulunan Type Variation butonunu basılı tutarak aynı anda güç düğmesine basarak GT-8 i açın. Ekranda Factory Reset aralığı belirecektir). Parameter butonları ve Patch-Value ayar konsolu yardımıyla fabrika ayarlarına döndürmek istediğin bölümü seç. Onaylamak için Enter tuşuna basın ''

Bu Sayfayı Paylaş