Fender Squier Stratocaster Gitar Hakkında Yardım Lütfen

'Elektro Gitarlar' forumunda cecotto tarafından 31 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

1. Bende Fender Squier Stratocaster elektro gitar mevcut,bir tanıdıktan bana geçti.Üzerindeki seri numarasından internette araştırma yaptım fakat herhangi bir bilgiye ulaşamadım.Fender gitarlar hakkında bilgisi olan bir arkadaş varsa beni bilgilendirebilirmi acaba? Mesela üretim yeri,üretim yılı vb. Bildiğim kadarıyla bu gitar en az 20 yıldır kullanılmıyor.Fender vintage gitarlar hakkında bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olabilirse sevinirim. Saygılar..

2. Resim koyarsan konuya hakim olan arkadaşlar sana daha rahat yardımcı olabilirler sanırım.

3. Resim nasıl konuluyor bilmiyorum ama yinede yapmaya çalışayım.

4. Nedir seri numarası?

5. yorum yazdığın tablonun hemen üstünde sütunlar var oradan sağdan 4. zaten mouse u üstüne getirince resim ekle yazısı belirir

6. Teşekkürler; yarın çeker koymaya çalışırım.

7. Seri numarası ne olacak?

8. Kontrol etmek için. Seri Numarası sorgulanabilir.

9. Nasıl yapılıyor peki şu sorgulama işi.Bende duymuştum ama.Ne gibi bilgilerine ulaşılıyor.Siz yapabilirsiniz sanırım.

10. İşte yazarsanız buraya bu şekilde bakabiliriz. Üretim yeri tarihi vs gibi bilgilere.
    Headstock'un üzerinde ya da arkasında yazıyordur seri numarası harf rakamlardan oluşuyor.

11. Fender Squier Stratocaster Serial no: E1023193

12. E1+6 rakam
    87-88 yılları arası Kore üretimi ya da 91 üretimi.
    Seri numarasının yazıları gümüş renginde mi? Siyah mı?

13. Gold (altın) renginde

14. İlginç. Gold'la ilgili bir bilgi bulamadım.
    Ama Kore ve 87-91 yılları arasında üretilmiş olduğu söyleyebilirim.

15. Nereden baktınız? Ben şimdi Fender consumer relations 'a mail attım,bakalım ne cevap gelecek.

16. http://en.wikipedia.org/wiki/Squier

The first guitars made in Korea are those with serial number written in silver E1 + 6 digits
    For example
    • "E1 + 6 digits with silver serial = made by Young Chang in 1987-88.
    • "S9" = made by Samick in 1989.
    • "E0" = made by Sung-Eum in 1990.
    • "E1" with black serial = made by Sung-Eum in 1991.
    There were also Korean Squier serials with no serial number prefix and 6 or 7 numbers and the first number is the year. Some early 90's examples held a serial number with the prefix M followed by 7 numerals, featured the a high gloss maple neck with a slimmer 40mm body made from plywood.

17. İlginiz için teşekkür ederim size zahmet oldu..

18. Fender'e attığım mailin cevabı geldi arkadaşlar.Jeff Bielke cevaplamış ve 1980/1981 yapımı ibaresi mevcut.

19. Sanırım bir yanlışlık var, bildiğim kadarıyla Squier üretimi 82'de başladı ve onların seri numaraları da JV ile başlıyor.

20. Fotoğraf koymaya çalışıyorum ama beceremiyorum galiba.

Bu Sayfayı Paylaş