Ucuz Elektro Gitar Arıyorum ! (acele)

'Elektro Gitarlar' forumunda kinqrude tarafından 3 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Abilerim ben genç liseye yeni gidecek klasik gitar tecrübesi çok çok az olan azda olsa 5-6 tane düzgün şarkı çalan tablara çalışan bir öğrenciyim :D Klasik gitardan %100 sıkıldım. Elektro isteği 7 aydır var :D Ama alan yok. (Peder bu gitara karşı tarzından dolayı satanist mi olacaksın diyor :D ) Bana 270 TL en fazla benden bu kadar çıkar dedi bende anca katarım üstüne 50 tl civarı. Beni 1-2 yıl idare etsin elimi alıştırsın teknikleri öğrenmeme yardımcı olsun pena'ya alıştırsın solo'yu hızlandırttıracak bir gitar lazım.

Manuel Raymond MR3BK
    Cort X1
    Cort G50
    Cort G110

Bunları alabilirim. Biliyorum hiç bir şey beklemeyin bunlardan diyeceksiniz ama azda olsa hevesimi kırmasın.Duman,Kolpa,Pinhani,Göksel v.s bunları çalmak istiyorum. İyi Forumlar abiler.

Örnek şunu çalacağım :

2. aman aman sakın manuel raymon alim deme gitar falan değil onlar

Oğuzhan-K bunu beğendi.
  3. Abi öner madem bi gitar 300 tl yi geçmesin ?

4. ikinci el ibanez giolara bak, cort kx 5 bak 250 ye kx5 i rahat alırsın iyide gitardır.squier bak

5. Son düzenleme: 3 Ağustos 2013
  6. dostum 0 alacaksan bütçeyi biraz yükselt. eyvallah bu ilk başlarda işini görür ama en azından bütçeni yükseltip 2-3 sene götürecek bi gitar al derim o arada hem kendini geliştirirsin hemde para biriktirip tarzına uygun çok güzel gitar alırsın

7. bide o gitar 2. el ve 2. el fiyatı bence pahalı

8. Fazla abi o ben seneye anca alırım onu :D Şu fender kafama yattı bi bakıver abi :D

9. Merhaba ö.m gönderdim ikinci el almaz ailem dedin ama sonra ikinci el gitar linkleri yolladın eğer düşünürsen http://turkrock.com/threads/37135/ ilanımı bir ziyaret et istersen. Grg170m var ibanez gio serisi. Eğer isterse araştırısın içine sinerse konuşuruz.

10. adam get ile açmış sen eskişehirdesin galiba de adama elden alıcam 250 ye bırakırmısın diye bi sor olmaz derse en son kaç olur de telleri bahane et telleri değiştircem de 20 daha aşağı et olmaz falan derse dediği fiyattan al

11. Almaz evet ama 250 sonuçta düşük fiyat o yüzden alabileceklerini umuyorum abi ben bakayım ona yarın laptobumu servise vericem sonra bakmaya gidicem. Bu gitarı bir sorayım elinize sağlık.

12. Merhaba dostum ben de aynı yollardan geçmiş biri olarak bir iki şey söyleyeyim; Ben senin yerindeyken hemen acele edip elimdeki tüm paraya bir tane "ashton telecaster" almıştım. Ondan sonra çeşitli forumlarda, ikinci el alış-veriş sitelerinde gezinirken benim verdiğim paraya satılan gitarları görünce okkalı küfür ettiğimi hatırlıyorum ama özellikle ikinci el gitar alırken mutlaka bir bilen ağabeyinle, arkadaşınla git, beğen, al :) Şimdi gelelim senin yerinde olsam ile başlayan cümleye; Forumda öyle gitarlar öyle fiyatlara gidiyor ki insan gitar üstüne gitar almak istiyor forumda dolanırken başlangıç için ideal orta segment gitarlar çok fazla, sana diyeceğim bu forum dahil bir kaç forumda daha fazla zaman geçirirsen ortalama 1 hafta içinde istediğin gitarı kolayca bulursun. Örnek vermek gerekirse yanlış anlamadıysam bütçen 320 lira civarı; Cort X-6 sıfır fiyatı 564,68 TL nakit alırsan ıvır-cıvır olacağı 500 lira ikinci el ortalama fiyatı 300 lira ama sen zamana yayarak yaptığın ufak bir araştırmada bu gitarı 200 lira ve daha aşağısına alabilirsin. Uzun lafın kısası acele etme iyi araştır seçimini iyi yap pişman olma :) Müzikli günler dilerim :) :)

tetveli ve cemborek3 bunu beğendi.

13. Çok doğru bir yorum, kesinlikle arkadaşın dediklerini dikkate almanı öneririm, bu arada şu ilana bir göz at, bence seni yıllar boyu götürür:
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-kelepir-cort-x6-133464142/detay

Sokak Kafası bunu beğendi.
  14. ery

ery

190
    37
    205
  15. Dostum amiyane tabirle, koca olsun bu gece olsun mantığıyla gitme derim. ;) Yıllar önce bu işlere başlarken ben GRG270 için sabretmiştim arkadaşlarım ise, hemen alalım diye belli bir kalitenin altında gitarlar almışlardı, içlerinde müzisyenliğe devam eden tek kişi benim. :)

Bu demek değildir ki böyle olacak ama aklında bulunsun, genellikle daha iyi bir enstruman müziğe çeker, diğerleri iter.

İlk elektro gitar için bir kaç tavsiye verecek olursam :

Floyd Rose tercih etme derim, başlarda onun dengesini kurmak büyük sıkıntı yaratır ;) Sabit köprü ya da tek yönlü tremolo köprüler daha iyi olacaktır.

Ne sert ne yumuşak denilebilecek tarzlardan örnek vermişsin, Strat tipi bir gitar alacaksan HSS manyetik dizilimi seni daha çok tatmin eder.

Hız işi gitardan çok pratiğine bakar ;) Penanı elinden düşürme, pratiklerine elindeki klasik gitarınla da olsa devam et ve biraz bütçeni arttır derim ;)

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1096&gid=111

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=629&gid=110

Bu gitarlardan daha aşağı modeller uzun süre idare etmeyebilir, ikinci ellerini bulursan bütçene uygun da olabilir hem ;)

mrtkp bunu beğendi.
  16. Yorumlar için teşekkür ederim ben eskişehirde olduğum içni başka şehre gitme veya kargoyla almayı alayını göze alamam. Öncelikle şu Manyetik tarzlarını bilmiyorum. Örnek vermem gerekirse Duman,Kolpa,Umut Kaya,Göksel,Mor ve Ötesi, bunlar hangi rock'u yapıyorlar ? Ayrıca bunları çalacak manyetikli gitar gerek bana. Klavyesi rahat olsun diye birsürü kişi diyor. Benim yanımda götüreceğim bi gitardan anlayan insan yok. Ayrıca para biriktirirm. Ben aylık pederden 20TL alan birisiyim.

Bu Gitar Nasıl Bir Gitar ?: http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ri-maple-klavyeli-strat-acil-130473398/detay/

Son düzenleme: 3 Ağustos 2013

Bu Sayfayı Paylaş