Güney Amerika Ligleri

'Forum Meydanı' forumunda Serdeniz tarafından 5 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Avrupa Liglerini takip edebileceğimiz bir konu vardı. Ama Güney Amerika Ligleri için böyle bir konu olmadığı için bu konuyu açıyorum.

2. Az önce Wasco-Botafogo maçı vardı. Bir bakıma Seedorf vs Juninho diyebiliriz :D Seedorf bir gol attı, Juninho ise müthiş bir asist yaptı.

Botafogo 3-2 kazandı. Seedorf ile Juninhonun karşılaşmalarına bakarsak Seedorf acayip şekilde ağır bastı. Juninho duran toplar dışında pek ortada görünmezken Seedorf bir general gibi takımını yönetti, sık sık teknik direktörünün yanına gidip, bilgi alışverişinde bulundu. Botafogo sete döndüğü her atakta Seedorfu topla buluşturdu. Seedorfun bu sezon 10 maçta 4 golü 4 asisti var. Bence bu performansını gelecek yaza kadar devam ettirirse; 38 yaşında olacak olsa da Hollandanın Dünya Kupası kadrosuna alınmalı. Tabi milli takımı bırakmadıysa. :D

Ayrıca Botafogoda 19-20 yaşındaki Vitinho ilgimi çekti. Gerçekten çok hızlı ve top sürme konusunda da yetenekli. İlk yarıda çok iyi bir şut çekti ve ikinci yarıda peşindeki 3-4 Wascoluya rağmen topu kendi yarı sahasından, rakip yarı sahaya taşıyıp bir de güzael arapası verdi ama takım arkadaşı golü atamadı. Scout olsam bu adamın üzerinde dururdum.

CAJEMIR bunu beğendi.
  3. Birkaç hafta önce övdüğüm Vitinho bu hafta ceza sahası dışından iki gol attı, bir de arapasından sonra takımı penaltı kazandı.

Gol videonun başında, penaltı pozisyonu ise 2:40da. İkinci golü ise penaltının hemen ardından 4:00da.

Bu videodan ikinci golünü direkt izleyebilirsiniz. Gerçekten müthiş bir gol

Bu adam daha bu sezon oynamaya başladı, daha 19-20 yaşında 14 maçta 4 golü 4 asisti var. 4-2-3-1in 3lüsünün her yerinde oynayabilir. Transfermarkta göre değeri 150 bin €.

Ben Fenerbahçede yöneti ya da teknik direktör olsam bu adamın fiyatı uçmadan alırdım. Yoksa bu da Bernard gibi olabilir. Bernard, Vitinhodan bir yaş büyük, o sadece 1,5 sezon oynadıktan sonra 25m€ya Şaktara transfer oldu. Vitinhoyu şimdi istesek 5-6m€ gibi bir paraya alabiliriz ama almazsak bir iki seon içinde onun da fiyatı 20m€lara çıkacaktır.

4. Bernard'ı FM 2013 ilk çıktığı ay oyunda tanıdım, oyunda epey etkiliydi, sonra maçlarını takip etmeye başladım. 2 gün önce filan aldım transfer haberini. Hem hafif bir tebessüm, hem de daha az olmayan oranda bir sinir hissettim. Ulan burada eşşek anırmıyor az baksınlar şu çocuklara diye, hiç bir şey yapmasan al oyunun database'ini incele diye...

5. Az önce 2-2 biten maçta Ronaldinho iki tane frikik gölü attı.

6. Botafogo Vitinhoyu Cskaya satmış. 6-10m€ gibi bir bonservis almışlar. Ama buna rağmen dün Coritibayı dağıttılar. Hyuri diye 21 yaşında bir adam Vitinhonun satılması ve başka bir oyuncunun milli takımına gitmesiyle ilk kez bir lig maçında oynadı ve iki gol attı. Hele ikinci gol çok garipti:

Bir de Rafael Marques çok iyi bir sezon geçiriyor. Dün de bir gol attı ve bir de asist yaptı. Sezon genelinde ise 18 maçta 8 golü 5 asisti var. Bu adamın Türk pasaportu olduğunu da düşünürsek yakında bir Türk takımına transfer olabileceğini düşünüyorum.

Asr.Rh bunu beğendi.
  7. Rafael Marques kim, daha doğrusu nasıl Türk pasaportu var?

Bu adam eski dostlardan mı, ben mi çıkaramadım acaba. Allah allah şaşırdım şimdi.

8. 4 sezon Türkiyede oynamış. Tabi eskiden Anadolu Kulüplerinin maçları yayınlanmadığı için pek hatırlayamıyoruz:

http://www.transfermarkt.com.tr/tr/rafael-marques/transfers/spieler_34862.html

Kariyeri çok parlak değil ama bu sezon mükemmel bir şekilde gidiyor. Çok güzel goller atıyor. Biraz da takımının durumuyla alakalı. Oyun tarzını biraz Lewandowskiye, Huntelaara benzetiyorum. Tabi bu isimlerin Botafogo seiyesindeki hali :D

Anadolu kluplerinden birisi transfer etse çok yararlı olabilir. Ayrıca Baros, Uche, Gekas, Bobo, Nobre gibi santraforlara bir yenisi eklenmiş olur.

Bu dün Coritibaya:

Bir de bu var:

9. Coritiba Sao Paolo'yu 2-0 yenmiş. Biri frikikten olmak üzere gollerin ikisini de bizim kaptan atmış gene.

10. Alexin frikikten bu kadar gol atması çok garip. Bizdeyken bu kadar büyük yüzdeyle atamıyordu.

11. Boca - Racing maçı oynanıyor şu anda, derbiye rağmen tribünler -sanırım yağmurun da etkisiyle- tam dolmamış fakat Boca tribünü kopuyor. Önde fena boşluk var, golde ilk sırada olanın vay haline. Saldır Boca!

Sol kale arkasında ön sırada pankartları elde tutmuyorlar mı, bitiyorum eriyorum resmen o görüntüye. Budge, Boulogne, San Martin, San Justo; semtlerimizin pankartları yine tribünlerimizde. :D Racing tribününü daha göremedim.

Digitürk'ümüz yok ama bir şekilde seyrediliyor, varsa izleyen geyik için buradayız. :D

Ah İngiltere maçlarına da yetişebilseydik... Neyse alışacağız bu işlere.

12. Alex son dakikada güzel bir gol atıp takımıma 1 puan kazandırmış.

13. River - Boca, şimdi başlıyor.

http://tvnet.tv.tr/

Bu sene hiç bir maçta deplasman taraftarı alınmıyormuş.

Geliyoruz Boca semtinden

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

14. İlk 10 dakika itibariyle kırmızılı dümbükler daha baskın. Bu gidişle ilk yarı yiyeceğiz galiba bir tane. Canımız sağolsun ulan Boca'lıyız ezelden!

Ayrıca ne zamandan beri Boca'nın hocası Larry David olum?

15. Ahahah harbiden benziyor dimi?

Carlos Bianchi esasında Boca'nın efsanesidir ama gerçekten benziyor Larry David'e, pek de bahsedilmez hani. :D

16. Goooooooooolll ulan gol diyorum ve bu mesajı Tuncay Şanlı misali dizlerimin üzerinde kayarak yazıyorum :D

17. Demin altıpastan kaçırdık ama sonunda yazdık, şöyle 1 oldu. Kulübeden gelen gol sesi müthişti. :D

Yalnız bu Budge nasıl bir semtse her tribünde pankartı var lan, semtte tribüncü olmayanı yaşatmıyorlar herhalde. Boca tribününde zaten senelerdir görürüm pankartını, San Lorenzo'da da görmüştüm, şimdi River tribününde de var.

18. Söyle River söyle
    Söyle ne olduuu

:D

19. orada da mı deplasman yasağı varmış, bu nedir kardeşim böyle dünyanın 4 bir yerinde?
    ayrıca nasıl öyle altlı üstlü duruyorlarmış River ve Boca taraftarları, ona şaşırdım.
    gerçi bir ara burda da öyle bir uygulama olmuştu, 90'ların sonu 2000'lerin başıydı sanırım, Sami Yen deplasmanına kapalı altı vermişlerdi bize, üst tarafta gs'liler vardı, sonra 2. yarıda olaylar falan çıktı, bizimkiler güvenlik nedeniyle oluşturulan çatıyı mı ne kırmışlardı :)

bu arada Kenan aga Milan'lı mısın Boca'lı mısın arkadaş, bir gönülde bu kadar çok sevdaya nasıl yer buluyorsun :p :)

Son düzenleme: 7 Ekim 2013
  20. Dün şu geyiği çevirmişken bugün karşıma çıkan videoya bak. En başta bianchi ile Larry David görülüyor :D

Bu Sayfayı Paylaş