Pera Müzik Güvenilir Mi ?

Bence değil. Antalyada yaşıyorum, birkaç yıl önce pedalımı tamir etmeler için onlara göndermiştim, yapmadan geri gönderdiler, paramı da aldılar.

Geçenlerde Antalyada bir yere yaptırması için verdim, bir saat gibi bir sürede tamir ettiler.

Nasıl yani? Pera tamirci değil ki? Mydukkan gibi alışveriş sitesi, hatta dükkanları var. Evet fiyatları fahiştir, özellikle ESP'lerde, ama örneğin İzmir şubesi benim en çok alışveriş yaptığım yerlerden biridir, ki ürün skalası dar olmasına rağmen. Ha evet, pedalınızı garantiye göndermişsinizdir yapmamışlardır, onu bilemem savunacak da değilim. Ama ürün alınca gönderirler mi, evet gönderirler, sanırım arkadaşın da sorduğu bu.

Ürünü oradan almamıştım. Tamir ettirmek için oraya gönderdim. Yani garanti falan değildi. Yapmadan geri gönderdiler. Parayı da aldılar, ücret almadan tekrar yapmaya çalışmayı da kabul etmediler.

Bir şeyler satın alacaksa bilmem ama bir şeylerini tamir ettirecekse ben güvenli olmadıklarını düşünüyorum.

Pek çok kaliteli markaya distribitörlük yapan bir müzik markettir ve güvenilirdir. Örneğin, bildiğim kadarıyla Jim Dunlop'ın ana distribitörü de Pera Müziktir. Hatta tellerimi, penalarımı yıllardır hep Pera'dan alırdım. :) Artık marka değişimine gittiğimden pek uğramaz oldum.
ESP, LTD gibi markalara da ev sahipliği yapar ki, Metin Türkcan'ın signature gitarının yapımında da emeklerinin büyük olduğunu düşünmekteyim.
http://www.peramusical.com/haberler.asp?nws=14

Sonuç: Cüzdanına güveniyorsan, Pera'ya dünden güven. :) Aldıkça alası geliyor insanın. :)

Teşekkür ederim. Bir de şey var ürünün sipariş etmeden önce nakit para istiyor. Sizde böyle bir şey istediler mi ?

Para mı istiyor? Vay üçkağıtçılar... Halbuki Pera Müzik hayır kuruluşuydu, ücretsiz olarak gitaristlerin ihtiyacını karşılamak üzerine kurulmuştu. Demek ki kapitalist sistemin girdabına kapılmışlar... Yazık.

Teşekkür ederim. Bir de şey var ürünün sipariş etmeden önce nakit para istiyor. Sizde böyle bir şey istediler mi ?
allahalaa nasıl olurya ürünü sipariş etmeden paramı istenir var bu işte bir üğçkağıt ya parayı alırlarda malzemeyi yollamazlarsa? türkiyedeki dükkanlarını tası tarağı toplayıp kaçarlarsa . bence riske atma sen kendini :/... biz peradan alışveriş ederken akla karayı seçiyoz elimz titriyor.

Para mı istiyor? Vay üçkağıtçılar... Halbuki Pera Müzik hayır kuruluşuydu, ücretsiz olarak gitaristlerin ihtiyacını karşılamak üzerine kurulmuştu. Demek ki kapitalist sistemin girdabına kapılmışlar... Yazık.

Yok yok para istemiyor, (ya...) istiyor.Evet pera müzik hayır kuruluşu. Geçenlerde Cuma'dan çıkarken gördüm sahibini , dedim mübarek ürün sipariş etmeden önce para alıyormuşsunuz. Sahibi dedi olur mu kardeş ücretsiz olarak gitaristlerin ihtiyacını karşılamak üzerine kuruldu dedi. Yok yok hacı hocalar bunlar öyle para da pulda işleri olmaz.

Sana adam akıllı soru sorduk düzgün cevap ver hemen dalga geçme...

Satış sitesinden alışveriş yaparken para talep edilmesini anormal bir durum olarak algılayıp foruma soru sormak! Ve bunun adam akıllı soru olduğunu savunmak! Yaşım 35, bakalım daha neler göreceğim şu hayatta...

:D

Satış sitesinden alışveriş yaparken para talep edilmesini anormal bir durum olarak algılayıp foruma soru sormak! Ve bunun adam akıllı soru olduğunu savunmak! Yaşım 35, bakalım daha neler göreceğim şu hayatta...

Yaşın 35 ama olayı daha kavrayamamışsın. Ben satış sitesin den bir şey almayacağım. Direk olarak bayilerine gideceğim. Satış mağazasındaki ilgili kişi bana ürün sipariş etmeden önce nakit para alıyoruz dedi. Ve bende forum açtım pera müzik güvenilir mi diye. Sağ olsunlar bazı arkadaşlar yaşları küçük ama olgun insanlar gibi cevap verdiler. Senin gibi dalga geçerek cevap vermediler. Ve ben hala bunu savunuyorum. Senin bu hayattaki görebileceğin en güzel yazı da bu...

allahalaa nasıl olurya ürünü sipariş etmeden paramı istenir var bu işte bir üğçkağıt ya parayı alırlarda malzemeyi yollamazlarsa? türkiyedeki dükkanlarını tası tarağı toplayıp kaçarlarsa . bence riske atma sen kendini :/... biz peradan alışveriş ederken akla karayı seçiyoz elimz titriyor.

Allah Allah tabi. Ben de şaşırdım ürünü sipariş etmeden önce para mı alınır ? Evet evet çok korktum parayı alır malzemeyi vermez ise. Parayı alıp kaçarlarsa. Ben de kendimi riske atmadım senin boş tavsiyene uydum sağ olasın. Benim elim ayağım titriyordu uffff nasıl ?

Düzgünce sorduk düzgün cevap ver. İnsanlarla dalga geçme...

Herkes senin kadar temiz kalpli, iyi yürekli değil maalesef. İlerde iş hayatına atıldığında anlayacaksın dünyanın nasıl bir yer olduğunu, şirinler köyünden çok daha farklı yürüdüğünü işlerin. Kapora almadan ürün getirtilmeyeceğini, ve kapora istenildiğinde şaşırmamayı mesela.

Bak ne güzel böyle böyle başlamışsın bile tanımaya ufaktan. ;)

Herkes senin kadar temiz kalpli, iyi yürekli değil maalesef. İlerde iş hayatına atıldığında anlayacaksın dünyanın nasıl bir yer olduğunu, şirinler köyünden çok daha farklı yürüdüğünü işlerin. Kapora almadan ürün getirtilmeyeceğini, ve kapora istenildiğinde şaşırmamayı mesela.

Bak ne güzel böyle böyle başlamışsın bile tanımaya ufaktan.

Anlamadın yine demi ? Yeri geldiğinde kalbim iyi, yeri geldiğin de kötü olur sen bunu kafana takma. Ben şirinler köyünün babasıyım burada işlerin nasıl yürüğünü iyi bilirim. Kapora alındığını gayet iyi biliyorum ama ! Soruyorum pera müzik güvenilir mi para konusunda bir sıkıntı olur mu diye ama sen ne yapıyorsun hep aynı yere takılıp duruyorsun.

Ben başlayalı çok oldu da senin bilmem. Hep aynı yerlere takılıp duruyorsun bozuk plak gibi , sen ufaktan ufaktan kendini geliştirsen iyi olur yoksa ileride çok sorun olur ;)

Ben arkadaşı kaygılarından dolayı haklı buluyorum. Sitede bazı mağazalarla ilgili kötü yorumlar var ve para kolay kazanılmadığından kötü örnek teşkil eden firmalar acaba sorusunu akla getiriyor. 1996 senesinde çok köklü firmalardan biri tarafından beş ay gümrükde takıldı şöyle oldu böyle oldu bahanesiyle 5 ay oyalandım. Yaşım küçük olduğundan her gidişimde yok bilmem kimin penasını ibanezin posterini verip gönderdiler. İnternetde olmadığından forumlarda bu şekilde reklam edemedik. Üstüne parite farkı yok amerka distiribütöründe kalmamış japonyadan gelmiş o yüzden 450 dolar değilmiş 690 olmuş fiyatı vs. O anlamda bana soracak olursan paranı alıp kaçacak halleri yok fakat ticaret konusunda kimseye güvenmem. Risk faktörü herzaman vardır. Saygılar. İyi bayramlar.

Geri