Buz

vallaha izledim gayette başarılı buldum...
tabii besteleri eleştirebilmek için iyice dinlemek gerekir...
ama coverlar özelliklede pearl jam'ler ve alice in chains gayet başarılıydı...zaten garajda kulistede tebrik etmiştim...burdan bi daha ediyim dedim :)
albüm geliyomuş sanırım...kolay gelsin, başarılar...

birde yeri gelmişken söyleyeyim.vokal gerçekten çok iyiydi.yani pearl'ü,alice in chains'i falan birebir söylediği gibi placebo'yuda aynen söyledi.tam bir bar grubu.yani örnek alınması gereken bir bar grubu.
albümde de eminim başarılı olurlar.ankara seyircisine yabancı oldukları belliydi.iletişimde biraz zorlansalarda sanırım bizleri sevdiler.ankara'da daha sık görüşmek dileğiyle.

Yakın bir gelecekte bu forumdan Türk Rock başlığı altına taşınacak olan Buz grubunun ilk albümü "senin eserin" 17 Mart 2006' da Pasaj Müzik desteği ile Birinci Records' dan yayımlanacak. Albümün prodüktörlüğünü Tarkan Gözübüyük, albümün yapımcılığını Serkan Fidan, mastering'ini Çağlar Türkmen(RMS) ve kartonet tasarımını Hakan Utangaç gerçekleştirdi. Aynı zamanda Hakan Utangaç albüme çekilen ilk klip olan yalnızlık'ın da yönetmenliğini üstlendi. Albümde üç şarkıda konuk sanatçı olarak Metin Türkcan, Harun Tekin ve Kerem Özyeğen'in destekleri bulunmakta. Grubun yönetimini Egemen Özcan gerçekleştirmekte.

Buz'un albüm galası 29 Mart Çarşamba günü Balans'da gerçeleşecek. Destek veren tüm sanatçıların da katılımının beklendiği gala için;
http://www.balansmusichall.com dan bilgi alabilirsiniz.

Buz'un röportajına ulaşmak için basatap dergisinin hem mart hem de nisan sayılarına bakabilirsiniz. Nisan sayısı büyük bir sürpriz barındırmakta.

http://www.buzband.net

Bir bilgiyi daha eklemek isterim; Tarkan Gözübüyük, Hakan Utangaç, Cenk Tarhan'ın yoğun çabaları sonucu BUZ'un ilk albümü "Senin Eserin" Türkiye'nin ilk multimedya albümü olmuştur. Kendi "engine"'ı ile çalışan albümde ayrıca dinleyicilere BUZ INTERAKTİF STÜDYO programı sayesinde equalizer ile şarkılar üzerinde istedikleri düzenlemeleri yapma, istedikleri kanalı ayrı ayrı dinleme imkanı verilmiştir.

bu "multimedya albüm" fikri çok hoşuma gitti şahsen. hergün daha da önemli ve güzel yenilikler geliyor piyasaya. albümü dört gözle bekler olduk ama az kaldı... ;)

tarkan gözübüyük hakan utangaç taptığım müzisyenler böle elemanlarla çalışmak herkese nasip olmaz heralde ve şuna eminim ki albüm çok başarılı olucaktır
garage rock bar da performansı izledim başarılıydı (basçı hariç) umarım türkiyede müziğin gelişmesi için bişeyler yaparlar yolları açık olsun

tarkan gözübüyük hakan utangaç taptığım müzisyenler böle elemanlarla çalışmak herkese nasip olmaz heralde ve şuna eminim ki albüm çok başarılı olucaktır
garage rock bar da performansı izledim başarılıydı (basçı hariç) umarım türkiyede müziğin gelişmesi için bişeyler yaparlar yolları açık olsun

Geri