Amfi Konusunda Tavsiye Ve Bilgiye Ihtiyacım Var.

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda arnatuile tarafından 14 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar Merhaba;

Belkide bir kaç sene öncesinde bunu bana sorsanız alacağım amfi yada tavsiye edeceğim afmi belli diye başlardım. Şimdilerde aynı şey söz konusu değil.
    Vehlasıl; 1000 lira civarında bir bütçe ayırdım kendime. (Yani bunu ne kadar aşşağı çekersem o kadar iyi)

Bir amfi alayım dedim, kararsız kaldım. Lambalı olsun istiyorum zira alternatiflerde az
    Forumda halihazırda satılık

Marshall avt 275
    Blackstar ht5r
    Marshall AvtH 150 (kafa) Mevcut. Kullandığım gitar ibanez rg 2550z

İşin ilginç tarafı ben bu amfilerden hiç birini denemedim. Taktiri size bırakıyorum.
    Elbetteki bu amfilerin dışında tavsiyelerinize açığım. Fikire ve bilgiye ihtiyacım var.

Saygılar, Sevgiler. :)

2. Avt275, avt 50 lerin aksine gayet başarılı bir amfi fakat saydıkların arasında sanırım herkes blackstarı önerecektir. Lambalı olarak çok çeşit var, fakat türkiye fiyatlarını bilmediğimden birşey öneremeyecegim. Yalnız bu fiyatı sadece head için ayirdiysan burda cok güzel amfiler var eylül sonunda gelirken getirebilirim.

3. Evet sadece head olacak şekilde. Bu arada orası neresi. Neler var orada mesela

4. Sağolasın. Zira denemeden alınca içim rahat etmeyebilir. Tabi bunu vakti zamanı gelince konuşmakta fayda var. Şimdilik elimizdekileri değerlendirmeye almamız daha mantıklı olabilir. :)

5. Marshall'ları bilmiyorum ama Blackstar sanırım Marshall'dan sıkılan eski Marshall çalışanlarının kurduğu bir şirket ve HT serisini biraz araştırıp tonlarını çok sevdim. Vietnam yapımı, epey kaliteli gözüküyor ve kullananlar çok memnun. Kendime ikinci amfi olarak HT-1 alacağım. Şu anda Laney Cub 10 var, o da fena değil ama Blackstar sanırım biraz daha kaliteli olacak.

6. Marshall'dan sıkılan?

ogulcaan bunu beğendi.
  7. İçin rahat etse bile denemeden amfi alınmaz.

8. Marshall'ın pazarlama ve ürün geliştirme stratejilerinden sıkılmışlar, okuyun bakın, bana ne soruyorsunuz?

9. Zaten okudum asıl mesele siz nerden duyuyorsunuz böyle hikayeleri, cok merak ediyorum hatta link varsa yolla zira sıkıldım bu firmadan hadi paralarımızı birleştirip firma kuralım gibi saçma birşey duymadım hayatımda.

http://www.blackstaramps.com/about/introduction.php

10. Burada hiçbir bilgi vermiyor, bunu mu gerçek diye bana sunuyorsunuz? Ben amcamdan duydum. Kendisi Blackstar'da çaycı.

11. Kusura bakma senin hayal gücünü doyuracak bilgiyi verememiş şirketin resmi sitesi. Birde utanmadan "Şirket tarihi" diye başlik atmışlar. İnanılır gibi değil ben böyle düşüncesiz şirket görmedim, asla bu şirketin ürünlerini kullanmayın.

HmzGkgz bunu beğendi.
  12. Yo, ne alakası var, ben yakında bir HT-1 alacağım. Harika ürünler. (Ha şöyle rahatla, geyiğe gel... HT-1 doğru ama, alacağım, hatta HT-1R).

KrulH bunu beğendi.
  13. N'oldu, google'ladın ve her yerde "ex-Marshall employees" gördün değil mi? ısısısısısıs

14. Yine hayal kırıklığına uğrama sonra, amfiden sıkıldım deyip amfi yapmaya falan calisirsin mazallah büyük risk zira yüksek voltajlar söz konusu.

15. Yoo google lamadim, yıllar evel blackstarlar ilk çıktığında zaten yeterince google lamistim hatta baska bir forumda blackstar başlığını ben açtım akabinde birde ht5h edindim.

16. E o zaman ne atışıyorsun benle. Ex-Marshall employees işte. Başlık silinebilir. ıısısıs

17. diabolique

diabolique Forum Yöneticisi

1,415
    793
    2,705
    @arnatuile hoş geldin, kayıplardaydın bayadır:)

Blackstar HT-5R kullandım uzun süre, sert metalde drive için pedal desteği istiyor, booster gelince de noise gate elzem oluyor, yatırım şart yani bu ampliye. Onun haricinde ev için çok güzel, ideale yakın bir 'lambalımsı' ampli. Bana sorarsan 1.000 liraya bunlara girmektense, biraz bütçeni artırıp DSL-401, Peavey Classic, Blues Jr. falan onlara koş, gerçek ampüllü olsun.

@rpm Taiwan yazmışsınız ama Kore diye biliyorum ben, yeni serilerin üretimini mi Tayvan'a çekmişler ki?

18. Konuyu görünce aklıma geldi Ibanez'in de 1000 tl civarına 15 watt tubescreamer amfileri var bunlarla ilgili görüşleriniz nasıl ? İnternette duyduğum tonlar soft müzik için beni tatmin etti ama sizlerin de görüşlerini okumak isterim :)

19. Şu an bende eski üretim ht5 combo 10" celestionlı modelden var. Ben çok memnunum. Ton yelpazesi de geniş ayrıca.

Bu Sayfayı Paylaş