Charvel Gitar Almayı Düşünüyorum.

Charvel.CharvelProModSoCal12HFR21465.jpg

Charvel'in Pro Mod SoCal 1 2H FR modelini almayı düşünüyorum. Aklıma takılan bazı sorular var bu soruların cevaplarını sizlerden öğrenmek istiyorum.

*Bu gitar Heavy Metal için uygun mudur ?

*Türkiye'de satılıyor mudur ?

*Bu gitarın yanın da Hardcase mevcut mudur ?

*Verdiğim parayı hak eder mi ?

*Line 6 amfi ile nasıl uyum sağlar ?

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=21465&gid=241

*Heavy Metal için uygundur.
*Mydukkan'da listede ancak temin edilemiyor deniliyor. Ancak www.tune-l.com'da da listede. İkisi site ile de irtibata geçiniz, Türkiye'de yoksa bile getirtebilirler sanırım.
*Hardcase olayını bilmiyorum. Yurtdışında hardcase ile satılan bir çok gitar, Türkiye'de hardcasesiz satılıyor.
*Bende zamanında almayı düşünüyordum Charvel'in bu tip gitarlarını ve baya araştırmıştım. Hoşuma gitmişti ancak şu da var, gitar yanlış hatırlamıyorsam Çin üretimi. Yani günümüzde evet Çin'de de iyi gitarlar yapılabiliyor ancak on parmağın onu da bir değil diye bir söz vardır. Dikkat etmek gerekir.
*Line 6 demişsiniz ancak hangi modeli, bir sürü line6 amfi var :) Ancak benim naçizane görüşüm, hangi gitar olursa olsun amfi ile uyum sağlar, takarsın jackını çalmaya başlarsın. Tonu konusunda bir şey diyemem ama uyum sağlar yani bir şekilde :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
*Eğer getirte biliyorsak çok iyi.
*Hardcase videolarını izledim adam yeni almış kutusundan çıkartıyor ve her şeyi var. İnşallah bize de böyle gelir.
*Ben de baya araştırdım. Üretim yeri Meksika yazıyor. Tam istediğim gitar modeli.
*Evet Line 6 15 wattlık apartmanda oturduğum için fazlası biraz zarar :)

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

O olay şöyle; Desolation serisi (şu aşırı janjanlı modeller) Çin. Bunun da dahil olduğu Production Models veya Pro Mods ise ilk önce Amerikan olarak üretildi, üretim sonra Japonya'ya kaydı. Şu an ise üretim Meksika'da yapılıyor. USA olanlar ülkemize resmi yollardan hiç gelmedi (Bende bir tane vardı) ama gerçekten çok güzel gitarlardı. Japon olanlar fiyat olarak biraz daha uygunlardı ve USA olanların aksine gigbag yerine hardacase ile geliyorlardı ve kalite olarak yine çok iyilerdi. USAlerle kıyaslayanlar var ki arada bence de çok büyük bir fark yoktu. Sıfırlarının 1800 lira civarı olduğunu düşünürsen onlar cidden çok mantıklı modellerdi. Bu meksika olanları denemedim ama çok farklı olacaklarını sanmıyorum.

Ama şu da var, Japon modellerin sap profillerinden nefret etmiştim ben. USA olanlar daha etli ve çok daha rahatlardı.

floyd rose special ne kadar istikrarlı bilmiyorum ama onun yerine en azından floyd rose 1000 serisi olmalıydı bu fiyata. onun birkaç malzemesi daha kaliteli ve sustain bloğu daha büyük. ayrıca akort burgularının da markasını göremedim, belli ki stok charvel burgular. kilitli eşik var ama en azından bir grover falan atın, 2200 liraya satıyorsunuz.
manyetikleri sh-6, çok güzel metal yaptırır, line6 ile de uyum sağlamaması için bir neden yok.

bence bu gitar daha ucuz olmalıydı, abd fiyatı da 900 dolar civarı, bu sefer bizden kaynaklı değilmiş :) nedense bazı markalar böyle, dean de uyduruk malzemelerle doldurduğu gitarları böyle pahalıya satıyor. yeni çıkan jackson pro da bu şekilde. demek ki adamlar gitarda iddialı, bu gitarda sorun yaşamazsın diyorlar ki fiyat böyle uçuk. tamam çok da kalitesiz değiller ama yok meksika üretimi yok japon üretimi deyip bu fiyatlarla şu gariban gençliği yolmayın.

O detaylara dikkat etmemiştim bak, garipmiş. USA -> Japan geçişinde 1100$'dan 900$'a düşürüp hardcase eklemişlerdi ve tüm özellikler aynı kalmıştı. Burada ise fiyat aynı kalırken köprü (Eskiden 1000 serisi vardı ve hiç de fena bir köprü değildir) ve kulaklar (Grover vardı) düşmüş.

Charvel dusunuyorsan eger piyasadaki oluculeridirek bir kenara yok. Piyadada fiyat performasn en uygun gitar markası. So Cal icin direk ebayi zorla derim usa so cal dusunurum dersen veii bir search yaparsan gunun fiyatlarında 2200 TL ye fln ck guzel bir usa So Cal dusurebilirsin japon dusunurum dersen az daha maliyerti azaltabilirisn 1800 TL ile 2000 TL arası bir fiyata maledebilirsin. bunları bulabiliyorken meksikaya hic girme derim. mydukyan linkini koymussun iste az daha zorlayıp usasını alabilrisn bence. line 6 spider 30 ilegayet guzelisler cıkarabilrisn. charvel style 2vardı bir ara ve denemistim spider 30 ile basarılıydı.

Ebay'dan sipariş etsem ne zaman gelir ve erken gelme şansı var mıdır ? Bu model gitarın üretim yeri amerika veya meksika olanı var mı ? Bütçem 2000 tl civarlarında.[/quote]

Şimdi beyler bu gitar iyi değil mi ? Gitarımın meksika veya amerika üretimli olmasını istiyorum. Ama illaki onlar olsun diye bir şey yok çin de olabilir. Bütçem 2000 kadar. Bu gitar verdiğim parayı hak eder mi ? Bir de o kadar pahalı gitar alıyorum yanında hardcase olmasını isterim. Sıkıldım artık gitar bakmaktan, aramaktan.

Son düzenleme:
floyd rose special ne kadar istikrarlı bilmiyorum ama onun yerine en azından floyd rose 1000 serisi olmalıydı bu fiyata. onun birkaç malzemesi daha kaliteli ve sustain bloğu daha büyük. ayrıca akort burgularının da markasını göremedim, belli ki stok charvel burgular. kilitli eşik var ama en azından bir grover falan atın, 2200 liraya satıyorsunuz.
manyetikleri sh-6, çok güzel metal yaptırır, line6 ile de uyum sağlamaması için bir neden yok.

bence bu gitar daha ucuz olmalıydı, abd fiyatı da 900 dolar civarı, bu sefer bizden kaynaklı değilmiş :) nedense bazı markalar böyle, dean de uyduruk malzemelerle doldurduğu gitarları böyle pahalıya satıyor. yeni çıkan jackson pro da bu şekilde. demek ki adamlar gitarda iddialı, bu gitarda sorun yaşamazsın diyorlar ki fiyat böyle uçuk. tamam çok da kalitesiz değiller ama yok meksika üretimi yok japon üretimi deyip bu fiyatlarla şu gariban gençliği yolmayın.

Burgular Charvel'in
24324
adsız.JPG

Gitar tam istediğim gibi. Kızıl ağaç gövde, Akçaağaç sap, Akçaağaç klavye, Stratocaster modelinde 22 jumbo fret Seymour Duncan manyetik Floyd Rose , Marka: Amerika Üretim:Meksika tam halimdeki gitar heavy metal için uygun. Belki ileride modifiye bile yapabilirim gitara.

Charvel So Cal/Pro Mod'lar güzel gitarlar, geçen sene Zuhal'de vardı sanırım Japon olanına 1700TL civarında bir şey söylemişti (Daha doğrusu 850 euro demişti, euro o vakit 2 lira gibi bir şeydi, yuvarlayıp pazarlıkla daha uyguna alabiliyorduk. Şimdi baktım, aynı paraymış tabi euro fırlayınca biraz yükselmiş:
http://www.muzikenstrumani.com/Charvel-Pro-Mod-SD1-2H-FR-Snow-White_16108.html#0

Ebay'den direkt olarak almak da o kadar kolay değil bu arada. 1000 dolara aldığınız bir gitar için %20 vergi ve 150-200 dolar civarında kargo ödüyorsunuz. Biraz daha pahalıya geliyor haliyle beklenenden.

2.000 liranız varsa bekleyin, üstüne biraz daha koyun beklerken. Bazı arkadaşlar ellerindeki gitarları ellerinden daha hızlı çıkarmak için sıfırı 6000 lira civarında olan gitarları 2500 lira civarlarına kadar düşürüyorlar. Gerçi sonra herkesten aynı malı bu tip fiyatlara satmalarını bekliyorlar ama olur o kadar.

En temizi Zuhal'e gidip bakmak, çalarak deneyerek, pazarlık yaparak görmek. Desolation DX serisini de ben baya beğendim açıkcası. Yapı olarak farklılar haliyle ama denenebilir.

Charvel So Cal/Pro Mod'lar güzel gitarlar, geçen sene Zuhal'de vardı sanırım Japon olanına 1700TL civarında bir şey söylemişti (Daha doğrusu 850 euro demişti, euro o vakit 2 lira gibi bir şeydi, yuvarlayıp pazarlıkla daha uyguna alabiliyorduk. Şimdi baktım, aynı paraymış tabi euro fırlayınca biraz yükselmiş:
http://www.muzikenstrumani.com/Charvel-Pro-Mod-SD1-2H-FR-Snow-White_16108.html#0

Ebay'den direkt olarak almak da o kadar kolay değil bu arada. 1000 dolara aldığınız bir gitar için %20 vergi ve 150-200 dolar civarında kargo ödüyorsunuz. Biraz daha pahalıya geliyor haliyle beklenenden.

2.000 liranız varsa bekleyin, üstüne biraz daha koyun beklerken. Bazı arkadaşlar ellerindeki gitarları ellerinden daha hızlı çıkarmak için sıfırı 6000 lira civarında olan gitarları 2500 lira civarlarına kadar düşürüyorlar. Gerçi sonra herkesten aynı malı bu tip fiyatlara satmalarını bekliyorlar ama olur o kadar.

En temizi Zuhal'e gidip bakmak, çalarak deneyerek, pazarlık yaparak görmek. Desolation DX serisini de ben baya beğendim açıkcası. Yapı olarak farklılar haliyle ama denenebilir.

İşte ben bu gitarın Pickguard olanın istiyorum daha güzel geliyor bana. Ebayı biraz araştırdım doğru kargo parası ıvır zıvır derken fiyat artıyor ve şikayetçi olanlar da var. Ben gitarımı 0 almak istiyorum. Evet Zuhal müzik gibi görünüyor.

Şimdi beyler bu gitar iyi değil mi ? Gitarımın meksika veya amerika üretimli olmasını istiyorum. Ama illaki onlar olsun diye bir şey yok çin de olabilir. Bütçem 2000 kadar. Bu gitar verdiğim parayı hak eder mi ? Bir de o kadar pahalı gitar alıyorum yanında hardcase olmasını isterim. Sıkıldım artık gitar bakmaktan, aramaktan.

socallar icin bnm duusncem amerikan japon birbinie benzer kalite amerikan 1 adım ilede meksikaen son care derim.

Fender ile birebir aynı gövde ve kafa olduğu için hardcase bulmak hiç sorun olmayacaktır zaten.

Bu arada, Fender pickguardları ile de uyumludur :) Gövde HSH için uygun oyukludur. İsterseniz HSS haline bile getirebilirsiniz.

Geri