Boss NS-2

'Elektro Gitarlar' forumunda AkK tarafından 11 Şubat 2006 tarihinde açılan konu

1. AkK

AkK

38
    0
    300
    arkadaşlar bu pedal nasıl kullanılır (özellikle send-return kısmı) biraz bilgi alabilir miyim?
    elinde kullanım klavuzunun dökümanı olan varsa (bilgisayarında) bana yollayabilir mi? ya da herhangi bir link lütfen
    teşekkürler

2. -Ben bu aleti kullanırken,send'ini drive pedalımın inputuna,return ucunuda drive pedalımın out'una bağlardım.Anfi ve gitarada NS-2 nin out(anfiye) ve in(gitara) ucunu kullanırdım.
    -Yani bu send ve return a istersen drive ve processor bağlayabilirsin.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

3. bu alete BOSS PSA-230P dışında bir adaptör takarak analoga güç dağıtabilir miyiz?(dip gürültü olur mu)

4. olur..dağatabilirsin..ama dip yapar..iyi bir adaptör yada güç kaynağı gerekir..

5. peki bu PSA-230P yi nerden bulabilirm(izmir) fiyat nedir?

6. orjinal boss PSA adaptör herlade bahsettiğin??

7. evet o

8. Aynen serkann'ın dediği gibi bağlanıyor. Ancak ufak bir ayrıntı, chorus ve delay gibi efektleri NS-2'nin dışında bırakıyoruz, onları send'den sonra bağlıyoruz. Kablolar felan biraz karışık olmakla birlikte kendi setup'ımda nasıl kullandığıma linkteki resimden bakabilirsin.

http://www.turkrock.com/gate.html?name=Forums&file=album_pic&pic_id=29926

9. -Reverb,chorus ve delay pedalları bu zincirin en sonuna bağlanır,yani anfi ile ns-2'nin out ucunun arasına.( zaten bu pedallardan hiçbirini bağlamazsanız ns-2'nin out'u direk anfiye gider )Arkadaşın ns-2'nin dışında bırakıyoruz demekle bunu kastetmiş sanırım.Bu pedalların send ve return ucuyla bir ilişkisi yoktur.Saygılar,sevgiler.

10. 2.el dükkanlara bakın
    internete 2-3 ayda 1 tane düşebilir..oralara bakın
    istanbulda 0 ı olabilir,araştırın(telefon edin müzik dükkanlarına,mail atın)
    ankarada planet müzik gibi 2.el satan dükkanlarda var
    bunların dışında www.ebay.com da bir dolu var..alınabilir..

kolay gelsin

11. sansamp gt-2yi ns-2 ile amfi arasına mı bağlamalıyım yoksa ns-2 setup arasına mı? (preamp olayı için)

12. her halukarda ns2 en başta olacak. 2. bir noisegate kullanma lüksün varsa o powerampten hemen once

13. peki konserde direk mixere girmek için ne yapmam gerek?

14. elimde ns-2 haricinde 4 analog pedal daha var hepsini ns-2 den power supply la dağıtmak için tam olarak ne yapmalıyım bi yardım ediverirseniz :)

Bu Sayfayı Paylaş