Almanya'ya Gidiyorum 1000 Euro Limit Amfi Tavsiyesi?

Merhabalar. 12 eylül 29 eylül arası Almanya'da olacağım. Amfi almak için 2 yıldır kullandığım Peavey classic 30 u sattım. Hafif bir şeyler arıyorum. Head almak istiyorum.

Üst limit 1000 euro. Yani 2500 lira.

Benim ilk gözüme çarpan ortalama 900 euro civarı fiyatı olan Engl ironball head. Hem 8 kilo küçük. Hem de canavar gibi tanıtım videoları. Dore'ye de gelmiş gittim denedim. 3200 lira fiyatı dorede.

Alternatif öneriniz nedir? Siz olsaydınız Almanya'dan 1000 euro limitli hangi amfiyi alır gelirdiniz?

Son soru. Bizim sahibinden gibi Almanya'nın ikinci el sitesi var mıdır? Hem Almanya fiyatı, hem de ikinci el olursa çok ucuza bir şeyler kapatırım gibi. Ama hiç bilmiyorum bu tarz bir site. Sahibinden'in Almanya versiyonlarını bilen varsa süper olur. Teşekkürler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler cevabınız için. Çok güzel inceleme yazısı hazırlamışsın eline sağlık. Güzel alete benziyor ama 18 kilo yahu :) peavey i 18 kilo diye artık taşıyamıyorum diye sattım. Ve evde tam performans doya doya çalamıyorum diye. Daha küçük mini kafa amfileri yada watt swichli yeni üretim şeyler sanırım yöneleceğim şeyler.

Teşekkür ederim, watt değeri sizi korkutmasın, gece 3'te 4'te adam gibi tonlarla çaldığım bir amfidir :) Lambalı amfilerde sesi açınca daha güzel ton alındığı doğrudur ama adam gibi ton için de illa ki köklemek gerekmiyor :)

Sevgiler, saygılar...

Ben de Peavey derdim lakin gonul bagim var ama inkar edemeyiz 100 wattliklari gavur olusu gibidir. Agirlik siniri oldu mu 50 wattlik amfi makuldur, Vintage Modern 2266(2466 dan da cok seviyorum) ben de cok severim boost pedallarina da super yanit verir camurlasmaz falan. 1987x de mantikli ve daha basit bir tercih olur. Ama handwired plexi olmayacaksa aldiginiz sey ki 1987x oyle degil zaten, Vintage Modern zaten 1987X in yaptigi herseyi ve fazlasini yapar, 1987x kadar guzel gozukmez tabi. Bu arada 2061x cok ilginizi cekebilir 20 wattlik handwired ufak tefek bir amfi olmak ile beraber tek problemi ustunde effects loop olmamasi. Bu ufak problem bazi insanlar icin buyuk problem olabilir buna diyecek birseyim yok. Ama sirt cantasina sigacak bir vintage tonlu Marshall her vakit cekicidir bence.

Peavey 6505+, diezel einstein, vh4, Evh 5150, diamond nitrox gibi modern ampliler varken aynı paralara insanlar neden engl alır anlayamıyorum. Engl ampliler genelde 4 preamp lambasina sahip, bahsettiğim modern ampliler ise 6-7 preamp lambasina sahip.

Peavey 6505+, diezel einstein, vh4, Evh 5150, diamond nitrox gibi modern ampliler varken aynı paralara insanlar neden engl alır anlayamıyorum. Engl ampliler genelde 4 preamp lambasina sahip, bahsettiğim modern ampliler ise 6-7 preamp lambasina sahip.

Selamlar öncelikle. Diezel Einstein, Diezel VH4 falan eyvallah on numara aletler de 1000 euro seviyesinde değiller takdir edersin ki, epey üzerindeler. Diamond'ı yeni duydum ama o da Amerikan malı, Almanya'da bulması zor ve ABD fiyatı da epey yüksek. 6505+ da Almanya'da 1400 küsur euro, yine arkadaşın bütçesinin üzerinde. Bir tek Evh 5150'nin 50 watt versiyonu uygun bu dediklerinden. Bir de takip ettiğim kadarıyla amfi olayına ve teknik detaylarına epey hakim birisin ama, preamp lamba sayısıyla amfileri değerlendirmek özellikle yeni arkadaşların kafasını epey karıştırıyor. Ondan sonra gelen giden, bunda 2 lamba var şunda 3 lamba ton farkı olur mu diye starter sorulara başlıyor. Neyse.

Engl amfiler konusunda benim olumsuz bir deneyimim olmadı, ama oturup karşıma bir Diezel bir ENGL koyup da karşılıklı denemişliğim de yok. Ironball tüm özellikleriyle bende pozitif bir algı bırakmış durumda. İmkanım olsa almak isterim.

Ben bir alternatif olarak, hazır Almanya'ya gitmişken KOCH bakmanızı öneririm. Misal: http://www.thomann.de/intl/koch_amps_studiotone_xl_head.htm

Mutlaka deneyin.

Selamlar öncelikle. Diezel Einstein, Diezel VH4 falan eyvallah on numara aletler de 1000 euro seviyesinde değiller takdir edersin ki, epey üzerindeler. Diamond'ı yeni duydum ama o da Amerikan malı, Almanya'da bulması zor ve ABD fiyatı da epey yüksek. 6505+ da Almanya'da 1400 küsur euro, yine arkadaşın bütçesinin üzerinde. Bir tek Evh 5150'nin 50 watt versiyonu uygun bu dediklerinden. Bir de takip ettiğim kadarıyla amfi olayına ve teknik detaylarına epey hakim birisin ama, preamp lamba sayısıyla amfileri değerlendirmek özellikle yeni arkadaşların kafasını epey karıştırıyor. Ondan sonra gelen giden, bunda 2 lamba var şunda 3 lamba ton farkı olur mu diye starter sorulara başlıyor. Neyse.

Engl amfiler konusunda benim olumsuz bir deneyimim olmadı, ama oturup karşıma bir Diezel bir ENGL koyup da karşılıklı denemişliğim de yok. Ironball tüm özellikleriyle bende pozitif bir algı bırakmış durumda. İmkanım olsa almak isterim.

Ben bir alternatif olarak, hazır Almanya'ya gitmişken KOCH bakmanızı öneririm. Misal: http://www.thomann.de/intl/koch_amps_studiotone_xl_head.htm

Mutlaka deneyin.
Almanya olayı olarak değerlendirmesini de genel olarak sıfır fiyatlarına baktığında engller peaveylerden pahalı diezel hariç digerleriylede aşağı yukarı aynı fiyatlarda. Engllerin drive karakteri diğer amplilerden farklı lambalar nerdeyse kesimde çalışıyor bu yüzden boost ile iyi sonuçlar vermediğini düşünüyorum. Kötü ampliler değiller kesinlikle ama fiyatını haketmiyor bence. Koch bu arada hollanda markası yanlış hatırlamıyorsam.

Herkese çok teşekkürler fikirleriniz için. Yazdıklarınız ve araştırmalarım sonucunda isteklerim ve beklentilerim doğrultusunda,

İlk özellik taşınabilirlik 8 kilo olması
Reverb olması
2 kanal olması
drive karakterinin çok başarılı, clean kanalının iş görür olması
fx loop olması
watt swich olup ev kullanımı problemi olmaması

sebepleriyle Engl ironball alacağım haftaya.

Şimdiyse farklı bir konu: tax free dedikleri olay??? 890 euro fiyatı kdv li fiyat. Bunu almanya gümrük çıkışında vergi iadesini alabiliyor muyum?
Ev arkadaşım 2011 de iphone almıştı İsviçre'den. Taxfree denen olayla vergi iadesini almıştı ve çok ucuza gelmişti. Bu olayı amfide uygulayabilir miyiz? Nasıl uygulanır bilgisi olan var mıdır? Ve amfiyi kendi yanımda getirirken gümrükte problem falan yaşama durumum var mıdır?

Şimdiyse farklı bir konu: tax free dedikleri olay??? 890 euro fiyatı kdv li fiyat. Bunu almanya gümrük çıkışında vergi iadesini alabiliyor muyum?
Ev arkadaşım 2011 de iphone almıştı İsviçre'den. Taxfree denen olayla vergi iadesini almıştı ve çok ucuza gelmişti. Bu olayı amfide uygulayabilir miyiz? Nasıl uygulanır bilgisi olan var mıdır? Ve amfiyi kendi yanımda getirirken gümrükte problem falan yaşama durumum var mıdır?
benim de arkadaşım ingiltereden iphone almıştı, alırken tax-free olacak demiş. artık bir belge falan mı veriyorlar bilmiyorum ülkeden çıkarken vergini gümrükte geri alıyorsun sanırım. ülkeye girerken bir sorun çıkar mı sorusunu da yurtdışına gittiğinde ülkeye ekipman sokan arkadaşlara sormak lazım

Satın alırken turist olduğunu ve vergi iadesi alacağını söyle. Sana bir kağıt doldurtacaklar tabi pasaport mutlaka yanında olsun. Sonra o kağıtla gümrükten geri alacaksın vergiyi.

1377321_10151757842068705_1426653781_n.jpg

Hayırlı olsun bana :D Canavar alet. Kılfıyla birlikte toplam 910 euro'ya mal oldu. 7 Kasım'da tekrar gidiyorum 10 kasımda dönüş. İsteyen varsa alabilirim :)

Merhabalar. 12 eylül 29 eylül arası Almanya'da olacağım. Amfi almak için 2 yıldır kullandığım Peavey classic 30 u sattım. Hafif bir şeyler arıyorum. Head almak istiyorum.

Üst limit 1000 euro. Yani 2500 lira.

Benim ilk gözüme çarpan ortalama 900 euro civarı fiyatı olan Engl ironball head. Hem 8 kilo küçük. Hem de canavar gibi tanıtım videoları. Dore'ye de gelmiş gittim denedim. 3200 lira fiyatı dorede.

Alternatif öneriniz nedir? Siz olsaydınız Almanya'dan 1000 euro limitli hangi amfiyi alır gelirdiniz?

Son soru. Bizim sahibinden gibi Almanya'nın ikinci el sitesi var mıdır? Hem Almanya fiyatı, hem de ikinci el olursa çok ucuza bir şeyler kapatırım gibi. Ama hiç bilmiyorum bu tarz bir site. Sahibinden'in Almanya versiyonlarını bilen varsa süper olur. Teşekkürler.
Almanya'da hangi şehide gidecekdisiniz birde hangi müzik marketten alacaksınız bende gideceğim fakat nerde bulabilirim böyle yerleri ? Arabayla geleceğim yükleyip gelsem 5 6 tane gümrükte sorun çıkar mı ?

Geri