Asrın&Maximum

Asrın, 25 Mayıs 1973 yılında İstanbul'da doğdu.
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV bölümünü bitirdi. Daha sonra Eskişehir Üniversitesi Yönetim Organizasyon bölümünü bitirdi. Müzikle lise yıllarında okul grubunda bas gitar çalarak tanıştı.
1990 yılında Athena grubunu kurdu ve grupla 5 yıl boyunca Türkiye'nin çeşitli illerinde konserler verdi.
1995 yılında AF grubunu kurdu. Şehrazat prodüktörlüğünde "Kızancıklar" adlı albümüyle Türkiye'de ki rock soundu temelden değiştiren, rock müziğini pop ve etnik öğelerle öpüştüren bir sounda imza attı.
1996 ylında çıktıkları 3 ayrı Türkiye turnesinde 105 konser verdiler.
1997 yılında Kral TV yılın grubu ödülünü aldılar.
1998 yılında Asrın solo kariyerine başladı.
1999 yılında Barış Manço'nun vefatından sonra grubu Kurtalan Ekspres'in solistliğini üstlendi.
2000 yılında ilk solo albümü "Bunu Bil" i çıkardı.
2001 yılında Kurtalan Ekspres'le Barış Manço'yu anma konserine çıktı. Yaklaşık 80 konserin finalini Ankara Kızılay meydanında 650.000 kişinin katılımıyla yaptı.
2003 yılında ikinci albümü "Maksimum"u çıkardı. "Aşk Defteri" adlı şarkıya klip çekti.
2004 yılında Çığır sahne ile birlikte "Şahane Düğün" adlı tiyatro oyununda başrol oynadı.

Şu anda yeni albüm çalışmaları devam ediyor. Yeni albüm sevenlere bambaşka bir formatla ulaşacak.

İstanbul - Aziza Bar'da her perşembe sahne alıyor.

Web sitesi- www.asrinmaximum.com

Erdek'te bir gece şans eseri izleme fırsatı buldum. Arkasında esmer, uzun saçlı Ibanez'i olan bir gitaristle çıktı. Gitaristin çalışına hepimiz hayran kaldık. Siteden araştırdım ama hiçbir bilgi yok, bu gitaristin adını bile duyan varsa söyleyebilir mi?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yazın Erdek'te programları vardı bu yaz belki yine olur.. Beğenmiş olmana çok sevindim gerçekten çok iyi çalıyo.. Adı Hasret Günaydın.. Daha önce bir süre Barış Akarsu'yla birlikte çaldı aynı zamanda Asrın'la da çalıyordu ama ikisini birlikte yürütmek zaman açısından olmadı. Siteden (asrinmaximum.com) iletişimi tıklayıp altta mesaj forumları için tıklayın kısmına bastığında oradan Hasret'e mesaj atabilirsin. Şu sıralar pek bakamıyor ama okuyacaktır..

Daeron peki parçaları beğendin mi?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer şarkılar hakkında bir fikrin olsun istersen www.asrinmaximum.com adresinde Asrın'ın 2003 yılında çıkarmış olduğu maximum albümden bazı parçalar var ana sayfada.. yeni albüm için bu şarkıların yeni düzenlemeleri yapılıyor..

vahsikedi demiş ki:
Yazın Erdek'te programları vardı bu yaz belki yine olur.. Beğenmiş olmana çok sevindim gerçekten çok iyi çalıyo.. Adı Hasret Günaydın.. Daha önce bir süre Barış Akarsu'yla birlikte çaldı aynı zamanda Asrın'la da çalıyordu ama ikisini birlikte yürütmek zaman açısından olmadı. Siteden (asrinmaximum.com) iletişimi tıklayıp altta mesaj forumları için tıklayın kısmına bastığında oradan Hasret'e mesaj atabilirsin. Şu sıralar pek bakamıyor ama okuyacaktır..

Daeron peki parçaları beğendin mi?

Arkadaşın dediği gibi Asrın arkasındaki gitarist Hasret dir.Kendisi o anki ismiyle KARALEKE şuanki ismiyle KARAYAZI olan grubumuzun davulcusuydu.Aynı zamanda kendine ait ASMAKÖPRÜ adında bir grubu vardı ondada gitar çalıyordu.Gitar çalışı kadar davul çalışıda süperdir Hasret in.Denk gelirseniz istek yapın sahnede size süper bir davul solo yapabilir .Meraklısına :)

Vay vay Hasret'in ne marifetleri varmış böyle.. Bilmiyodum ben.. Gideceğim ilk konserde istekte bulunurum mutlaka.. Görelim davulda ne kadar iyiymiş..

Cumartesi gecesi Asrın Passage Live'yi salladı.. Eğer Asrın'a karşı bir ön yargınız varsa onları kırıp bigün canlı performansını izleyin derim..

--KONSER PROGRAMI--

18 Mayıs---Naturel Bar / Çanakkale

19 Mayıs---19 Mayıs Kutlamaları / Çanakkale

2 Haziran---Balo Stage - Taksim / İstanbul

Asrın&Maximum Erdek Programı başlıyor..

21 Temmuz Paşalimanı Adası, Vori Bar'da...

ve

22 Temmuz'dan itibaren hergün Erdek A Bar'da izleyebilirsiniz...

Geri