Gitar Da Efektlere Bilgisi Olanlar Bi El Atın :)

'Müzik Endüstrisi' forumunda omer1044 tarafından 20 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

 1. 4:21 de ki efekti tek taraflı yani sadece gevşetmeye yarayan tremoloyla yapamazmıyız.Pinch harmonic (AH) çığlık atmak için kullanıldığını biliyorum ama sadece pinch yapınca o müzisyeninki kadar etkili olmuyor.Nasıl yapılıyor.?

  Şimdiden teşekkürler
   
 2. Evet yapabilirsiniz. Gitarı çalan kişi sadece A.H yapmıyor. Harmonide kullanıyor. İkisini bir arada kullanılınca böyle bir ses efekti çıkıyor. Biraz bilgi ve biraz pratikle bu ses efektini kavrıyabilirsiniz. Tabi bunların hepsi benim görüşüm.
   
 3. Haklısınız,bakınca harmonic kullanıyor 3. ve 5.perdede.Ama kafamda takılan o gitardaki sistem sanırım floyd rose yani çift taraflı.Telleri germeden tek taraflı tremolo ile nasıl yapılabilir.?
   
 4. Benim bildiğim tek taraflıyla olmuyor ama tremolo kolunu biraz aşağıdan yukarı doğru kaldırırsanız belki bu sesi elde edebilirsiniz.
   
 5. Artık öyle deneyeceğiz,ben farkettimki tremolo yu taktığımız yer belli bir yere kadar dönüyor ama çaldığımız esnada biraz daha döndürmeye çalışırsak teller geriliyor.:) Çok teşekkürler.
   
 6. Önemli değil. İşiniz olduysa tamamdır. :)
   
  omer1044 bunu beğendi.
 7. dive bomb diyor gavur buna:) araştırısan daha raat bilgi edinebilrsin
   
  omer1044 bunu beğendi.
 8. Dive bomb olarak baktım ve maalesefki floyd rose şartmış daha videonun 10.saniyesinde gözümüze floyd rose sistemi soktu sağolsun :punch: yapacak tek şey şuanda floyd rose li bir ıbanez almak gibi geliyor.
  Tekrar Teşekkür ederim.
   
  Son düzenleme: 21 Ağustos 2013
  Sweep Picking bunu beğendi.
 9. akord burgularıylada yapabilirsin aynı efekti alamazsın ama olsun yinede benzer.
   
  omer1044 bunu beğendi.
 10. Burgularla sadece ev ortamında yapabilirim sanırım.Yani sırf birde oturup burgulara kasmak lazım.Çünkü sıktıktan sonra birde aynı ölçüde gevşetmeyi tutturmak lazım.Ama deneyeceğim.Çok teşekkürler bu arada.
   
 11. Dimebag Darrell bunu çok deli yapıyor. Sadece bunu anlatan bir dersi de vardı hatırladığım kadarıyla. Sabit köprü olmadığı sürece tek taraflı tremolo ile bile yaparsın. İlla Floyd rose lazım değil yani.
   
  omer1044 bunu beğendi.
 12. Tek taraflı tremolo,Ümidimi canlandırdın direk bakıyorum Teşekkürler.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş