Gibson'ın Robot Gitarı: Dark Fire Hakkında...

'Elektro Gitarlar' forumunda insanatomystic tarafından 20 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Bilenler için malumunuz Gibson firmasının 'Dark Fire' isimli kendini akort edebilen entonasyon konusunda kolaylıklar sunan bir gitarı mevcut.

Bu gitarı deneyen var mı?

Var ise bu özelliklerinin yanında başka bir farklılığı var mı?

Tüm bunların neticesinde bu gitarı almak mantıklı bir iş mi?

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Les-Paul/Gibson-USA/Dark-Fire.aspx

teşekkür ederim...

sevgiler saygılar...

2. teşekkür ederim... bakım şimdi.

evet gitar güzel birşey olmuş. lakin soru ne kadar gerekli kısmında.

çok zengin olsam sanırım alırdım.

ama şimdilik gerek yok. hali hazırda gitarımın üzerinde n-tune var. çok rahatlık sağlıyor.

bkz: n-tune

3. Brky

Brky

41
    8
    105
    Yakında gitarların üstüne binilip şehir şehir dolanılcak.Ayrıca madem böyle birşey var akor burguları görünmüycek şekilde dizayn edilebilirdi bence :)

Özgür ÖNER bunu beğendi.
  4. bu robot olayı bir gereklilik değil de bir kolaylık diyebiliriz.sizin ne kadar ihtiyacınız olduğuna göre değişir.en kısa sürede en doğru şekilde akort etmem şart diye düşünüyorsanız gerekli diyebiliriz sanırım.

5. bu şartlar altında gerekli olsa bile, bu kadar para vermek yerine kendi gitarımıza yaptığımız küçük bir modifikasyon ile akort süresini hissedilir şekilde kısalta biliyoruz. ki benim yaptığım da bu oldu... -tune...

6. Dark Firedaki teknolojinin amacı sadece akort değil farklı tonlar almak da önemli. Robot akort sistemi ne zaman gerekir sorusuna gelince repertuarınızda arka arkaya çalacağınız parçalar farklı akort düzeni içeriyorsa gerekebilir ama standart akort etmek için gereksiz.

7. Çok güzel bir sistem standart akort için çok kullanışlı.

8. standart ın yanında dropped akortlarıda çekerken dikkate değer zaman kazandırıyor.

caner977 bunu beğendi.
  9. true temperament + evertune lu bir gitar yaptırırdım senin yerinde olsam o paraya.

10. inceledim bu tronicaltune olayını. pek pahalı olan bir modifikasyon değil aslında. 300$ gibi bir rakam oluyor ortalama.

11. true temperament olayından hiç hazetmedim ki ben...

evertune olayı da LP kasalar için zor bir iş.

Bu Sayfayı Paylaş