Line 6 Xt Live Vs Line 6 Hd300

'Elektro Gitarlar' forumunda Erçin Kaçar tarafından 22 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Line 6 nın xt live ve hd300 modelleri arasında kalmış durumdayım. yıl olarak hd300 procesör daha yeni. Sizin tercihiniz nedir ? yeni olduğu için hd300 de daha geniş bir ses yelpazesi olabilir mi ?

2. Hd serisi Xt serisinden yeni dönüştürücüler ve modelleyiciler barındırıyor. Xt den daha iyidir. Xt live serisini tavsiye etmem o yüzden.
    en son line 6 hd 500x gibi bir şey çıkardı. Hatta henüz çıkarmadı sanırım prototipi mevcut. hd500 ü tavsiye ederim çünkü iki farklı amfi kullnarak stereo çıkış yapma imkanın var.

Tek amfiye 5-6 ms gecikme vererek, birini sağa diğerini sola yatırarak oldukça geniş, hacimli bir ton alırsın. Sanki çift gitar çalıyormuş hissiyatı yaratır. Bu olay sahne de özellikle tek gitarist olduğunda çokça kullanılan bir durumdur.

Biraz bütçeni artırıp ikinci el olarak hd500 bak. Uygun fiyata bulabilirsen en iyi seçim olur ;)

Kerem bunu beğendi.
  3. bütçe sıkıntı yok ama sahne durumu da yok ev kullanıcısıyım o yüzden hd300 bana yeterli olacak diye düşünüyorum. metal tarz için kullanacağım snaırım yeterli olacaktır ?

4. dist tonları zaten ufak bir ton ayarıyla halledersin hd300 ile ama hd 500 çok daha pro bir alet çünkü modellemeler tüplü amfi modellemesi yani metal tonunu ikisindede alsan bile hd500 daha iyi bir alet

5. birde tam olarak setupun nedir ?

6. mesela ben marshall valvestate 100 kafa kabinle kullanmıştım hd500'ü gayet de sıcak ton almıştım

7. metal core+ eq + marshall 15dfx üstündeki efectler ya da pcdeki amptube benzeri programlardan ayarladığım efectler :) setup ım yok dediğim gibi hobi bendeki daha çok. hd500 alsam hakkını vermeyeceğimden almak istemiyorum haftada 1 2 kere gitarı elime alırım.

8. Hd daha iyidir ama ben xt live kullanıyorum gayet memnunum gayet güzel işimi görüp tonları yakalamamda yardımcı oluyor ama dediğim gibi hd serisi daha iyidir fiyat sıkıntın yoksa hd öneririm

9. Ikisinin arasinda x3 live oneririm. Fiyat olarak 2. Elini uygun fiyata bulabilirsin bu aralar. Cift amfi olayi x3 liveda da var ve bence buyuk fark. Pod hd kullanmadim ama hd 300 zamaninin en iyi prosesorleri arasinda gosterilmezken ( hd 500 vb. ne kiyasla) x3 live alinabilecek segmentte (cok uc, pahali prosesorler haric) en iyi prosesorler arasinda gosterilmistir. Xt live de fena degildir ama x3 live varken kesinlikle x3 live alinmalidir.

Bu Sayfayı Paylaş