Bilgisayar Alıcam Bilgiye Ihtiyacım Var :)

Tabi öyle ama bilgisayarda ne kadar para verirsen, o bilkgisayar seni o kadar süre götürür. Şimdi atıyorum "2 bin liraya alsan 2 yıl götürecekse 3 bin liraya 3 yıl götürür" gibi.

Ayrıca bütçeni arttırmadan da başka bilgisayarlara bakabilirsin, özellikle 6 mb cacheli i7 işlemcisi olan 2 bin lira civarına da bilgisayarlar
var.

edit:ayrıca ge60 almak istiyorsan i7li modelleri var. Galiba senin koyduğun eski bir model.

http://www.teknomarketim.com/asp/show_stock.asp?product=0NC-037TR&view=1

Son düzenleme:
Ben her ne kadar pek anlamasamda oyun için genellikle i5 öneriyorlar i7nin özelliği 4sanal 4 gerçek çekirdeğe sahip olmasıymış,i5 te sadece 4 gerçek var fazladan 4 sanal çekirdek programcılar için işlevsel olsada benim gibi yazılım yada grafik tasarımla ilgisi olmaynlar için pc nin fazla ısınmasına sebep olmaktan ileri gitmiyor ayrıca i7nin de birçok versiyonu var. Mesela 1.nesil i7 nin performansı 3.nesil i5 ten daha iyi değil. Tabi 4. nesil i7lerde var mesela 3.200 tl lik msi da o vardı(sizin gönderdiğniz) ama o zamanda fiyat bir hayli yükseliyor. Fiyatıda arttırdıkça arttırıyorum mesela bu işe ilk başlarken 1.5bin lira gibi bir fiyat belirlemiştim yine 2400lere kadar çıktım. Dahada çıkasım yok açıkçası :). Kaç yıl kullanıcağmız kısmına gelince sizin bakış açınızla 6bine aldığım aleti 6 yıl kullanmam gerekir ama 6yılda çok şey değişir bence bir bilgisayarın kullanım ömrü 3 yıldan fazla değil. Benim kafama yattı gibi az önce siparişini verdim. Teşekkür ediyorum ilgilenen herkese :)

Ben her ne kadar pek anlamasamda oyun için genellikle i5 öneriyorlar i7nin özelliği 4sanal 4 gerçek çekirdeğe sahip olmasıymış,i5 te sadece 4 gerçek var fazladan 4 sanal çekirdek programcılar için işlevsel olsada benim gibi yazılım yada grafik tasarımla ilgisi olmaynlar için pc nin fazla ısınmasına sebep olmaktan ileri gitmiyor ayrıca i7nin de birçok versiyonu var. Mesela 1.nesil i7 nin performansı 3.nesil i5 ten daha iyi değil. Tabi 4. nesil i7lerde var mesela 3.200 tl lik msi da o vardı(sizin gönderdiğniz) ama o zamanda fiyat bir hayli yükseliyor. Fiyatıda arttırdıkça arttırıyorum mesela bu işe ilk başlarken 1.5bin lira gibi bir fiyat belirlemiştim yine 2400lere kadar çıktım. Dahada çıkasım yok açıkçası :). Kaç yıl kullanıcağmız kısmına gelince sizin bakış açınızla 6bine aldığım aleti 6 yıl kullanmam gerekir ama 6yılda çok şey değişir bence bir bilgisayarın kullanım ömrü 3 yıldan fazla değil. Benim kafama yattı gibi az önce siparişini verdim. Teşekkür ediyorum ilgilenen herkese :)
3. nesil i5 seni fazlasıyla idare eder. i7 ile arasındaki fiyat farkı, o performansa değmiyor. Bence çok güzel bir seçim yapmışsın. Gtx660 da oynadığın oyunlarda hiç bir sorun yaşatmaz. İşlemcinin i7 olduğu, fiyatın fazla değişmediği modellerde ekran kartından kısarlar genelde. Ama zaten ekran kartlarının mobil versiyonları yeterince güçlü değil, modelin daha da düşmesi kötü sonuç getirecektir. Bilgisayarın her şeyi güzel, bir tek ssd eksiği var diyecektim. Ki linki tekrar açtım ssd de varmış. Eğer sata3 se seni her bakımdan tatmin edecek bir bilgisayar. Full hd olması, ssd olması, gtx660, 3. nesil i5 işlemci, 8gb ddr3 ram, steelseries klavye. Ciddi anlamda tek bir kötü yönünü göremiyorum, Fazla ağır bile değil, sadece 2.4kg. Isınma sorunu yoksa cidden güzel bir bilgisayar. Ama QuasH ın dediği gibi fw girişi yok işte.

Öncelikle teşekkür ederim güzel yorumun için. Isınma problemi nasıldır bende bilemiyorum cooler boost teknolojisiyle sıcaklığı 2 dk içinde 8-10 derece kadar düşürdüğü yazıyor. Yinede mrtkp nickli arkadaşımızın önerisini dikkate alıp güzel bir soğutucu almayı düşünüyorum aklımda iki model var
http://www.n11.com/zalman-zm-nc3000...cu-siyah-aluminyum-P13249780&ref=akakce&v=0.7
veya
http://www.vatanbilgisayar.com/Note...u-(3-port-usb)/productdetails.aspx?I_ID=56734

1. ürün ister usb li ister harici olarak takabileceğniz bir güç adaptörüyle çalışıyor. 2. ürün sadece adaptörle
İkiside oldukça başarılı gözüküyor ancak genel olarak zalman'ı öneriyorlar ancak içerde tek bir fanla çalışan bu ürünler bir süre sonra toz yumağna dönüyor acaba pratik bir temizleme seçeneği varmıdır diye endişeleniyorum o yüzden 2 şuan daha yakın geliyor bana

Geri