Ibanez Logosu Siliniyor.

'Elektro Gitarlar' forumunda denizJEM tarafından 23 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar , sanırım kesmediğim teller logoya sürterek ibanez logosunu siliyor .
    Gitar : RG350ex Picture0002.JPG

kellyRock ve Jackson123 bunu beğendi.
  2. Onları kesmemenin bir nedeni varmı?

3. Ben bazen kesmiyorum, teli çıkarıp başka bir gitara takmak gerekirse kolaylık sağlaması açısından.

4. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    Neden başka gitara takma gereksinimi duyuyorsunuz ki?

5. Zaman makinası ile geçmişe dönen biri Hoshino Gakki'yi öldürmeye çalışıyor olabilir. Logo silinir bu durumda. Fender'ciler yapar böyle şeyler.

6. Şimdi kullanmadığım bir gitarım var, rockson marka, kullandığım gitarımın üzerindeki teller eskiyince ona takıyorum. O gitarı da tatile giderken falan egzersiz yapma amacıyla yanımda taşıyorum.

7. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

889
    1,294
    9,255
    Bu forumda (hatta benim bildiğim/takip ettiğim diğer forumlarda da) sizin kadar yaratıcılığı ve hayalgücü yüksek ancak aynı zamanda bir o kadar da absürd post yazan birisine rastlamadım...Tebrik mi edeceğim, yoksa şarşıracak mıyım anlayamıyorum doğrusu...:)

Sevgiler ve saygılar...

tunckk, antbalci ve mertay bunu beğendi.
  8. ya kes ya da prezervatif tak!?

customshop bunu beğendi.
  9. bende ibanez firması logo filan degiştiriyor sandıydım :D

lbrt ve Synthbeyi bunu beğendi.
  10. Ben de valla :D

saftirik elmer bunu beğendi.
  11. Teli Selim Işık hocam taktı . Bu artık onun bi tarzı olmuş neyse kesimi tam kulaktan çıktığı yerdenmi yapıyım ? hiç bilgim yok gitara yeni başladım zaten neyle kesicem onuda bilmiyorum

12. Teller çok ayıp etmiş . Bence markayı değiştir, helal süt emmis, iyi aile terbiyesi almış bir tel kullanırsan tahmin ediyorum sorunun tamamen ortadan kalkar.

13. Aslında o hayal gücü Robert Zemeckis'e ait ;)

14. Teller kulaklara 1 tur sarılı acaba kessem çıkma durumu var mıdır ?

15. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

889
    1,294
    9,255
    Sevgili dostum,

Altı üstü fazla sarılı telleri keseceksin, bazı gitaristler senin gitarındaki gibi artan teli saklayarak tel takarlar, bazıları ise artan teli keser, sonuç olarak bu husus çok önemli değil...Ancak gitarın kilitli köprü sistemine sahip bir gitar gibi gözüküyor, acilen tellerin nasıl değiştirileceği ile ilgili youtube vb. eğitici videolardan bilgi edin ve yedekte en az 5 set tel takımı bulundur (sendeki teller dadario gibi gözüküyor)...Başlangıç için 0.9 kalınlıktaki telleri tercih etmeni öneririm...

FloydRose köprü tel değişimi için

Dadario tel seti http://www.pennamuzik.com/d-39-addario-exl120-elektro-gitar-teli-urun2516.html (elbette aynı kalınlıkta tel üreten farklı bir çok marka bulunuyor, sadece mevcut gitarında gördüğüm için dadario'u öneriyorum, hangi tel konusu farklı, uzun ve bence senin için bu aşamada çok da önemli olmayan bir husus) (http://www.pennamuzik.com/dean-markley-blue-steel-2552-elektro-gitar-teli-urun1740.html 3 alana 1 bedava, bu seti de düşünebilirsin)

Düğüm atılan kısmı, kulaktan çıktığı yerden (yaklaşık 1cm bırakarak) keseceksin dememe gerek yok sanırım...o_O

Sevgiler ve saygılar...

Jackson123 bunu beğendi.
  16. Grundar çok teşekkür ederim fakat teller bir tur sarılı hatta bir tur bile değil . Çıkarıp tekrar sarmakda yararlı bir şey olcağını sanmıyorum ..

17. Arkadaş kes su telleri artık

18. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

889
    1,294
    9,255
    Orası öyledir de,
    postundan,
    Böyle bir düşünce çıkartmak, beni ilk olarak, inanılmaz ölçüde şaşırtıyor, sonrasında da hoş bir gülümseme oluşturuyor...Her seferinde "Ulen, adam nereden buluyor da bağlıyor bu konuları" diye düşünüyorum...

İşte benim yaşadığım paradox bu...

Robert Zemeckis'in bile yukarı postu okuduktan sonra, "zamanda geri dönüp Hoshino Gakki'yi öldürmeye çalışıyorlardır" diye düşüneceğini sanmıyorum...

Sevgiler ve saygılar...

19. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

889
    1,294
    9,255
    Bu sefer de olmuyorsa, at gitarı camdan (bu bir şakadır, ciddi alabileceğin endişesi ile belirtiyorum)

Kaç kere sarılı olduğu önemli değil, kulaktan çıktığı yerden resimdeki şekilde kesebilirsin...

Biz buna artan telleri kesmek diyoruz...

Sevgiler ve saygılar...

Son düzenleme: 23 Ağustos 2013
  20. Grugum

Grugum

250
    103
    555
    Ben yıllardır tellerimi kesiyorum ve sonuç: Bütün gigbaglerimin kafa kısmı delik deşik duruyor ve bir kere de gitarım dandik kılıfının içindeyken kafasından tutmak istemiştim ve kesik tel parmağıma girmişti. Bence görüntü olarak rahatsız etmiyorsa kesme. Kesmesen ne kaybedersin ki?

Kerem bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş