Ton Konusunda Yardım

'Elektro Gitarlar' forumunda denizJEM tarafından 24 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar bu tonu nasıl yakalayabilirim ?

Tabiki bir KH-602 ' im yok malesef :(:(

kellyRock ve Jackson123 bunu beğendi.
  2. Gitara yeni başladım Yalnızca Fender mustang 1 amp , Rg350ex im var . Birde 550 tl :D

Mustang kullanan biri bu tona yakın bi preset atarsa çok sevinirim .

kellyRock, Jackson123 ve burakoli bunu beğendi.
  3. Güzel düşünce Saol . Şimdi birinin bana ses kartı önermesini mi bekliyim :)

4. yeri gelmişken sorayım. laptoplara ses kartı takılmıyor degil mi? Birde ses kartı olmadan guitar rig kullanırsak ne olur ki?

5. Laptoplara ses kartı takılıyor, USB ve Firewire arayüzlerini kullanan ses kartları var bu iş için.

Ses kartı olmadan GR kullanırsın da, nasıl iyi ekran kartıyla yüksek çözünürlükte yüksek FPS'de oyun oynanıyor benzer durum ses kartı için de geçerli. Düşük gecikme, iyi AD/DA dönüşüm, kaliteli preamplar, düşük gürültü, beraberinde kullanabileceğin ekipman çeşitliliği (mikrofon-monitör-MIDI cihazlar vs.) ses kartının avantajlarıdır.

Jackson123 ve saftirik elmer bunu beğendi.
  6. Ben şimdi tan anlamadım ses kartının kendi tonu mu var . Yoksa bi programlamı kullanıyoruz . Nasıl ton ayarlıyoruz ses kartında . benim bildiğim ses kartı yalnızca gitar sesini bilgisayara aktarır . Hiç bir ton değişikliği olmaz

7. Ses kartı, senin gitarından çıkan sinyali işleyecek (efekt, ton, amfi modellemeleri vs.) ve işlenmiş halini sana duyuracak. Bunu yaparken de bilgisayarındaki yazılımlardan ve eklentilerden yararlanacak. Guitar Rig, Amplitube, Revalver gibi yazılımlar bu işi yapıyor. Bahsettiğim ürünlerin demolarını youtube'dan izle derim.

Bu Sayfayı Paylaş