Preamp Lambası Seçimi Ile Ilgili!

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Mystery of Scarlett tarafından 25 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba,

  Di-box niyetine kullandığım Art Studio V3 preamp cihazıma gain kalitesi iyi, düşük gürültülü bir preamp lambası düşünmekteyim. Konu ile ilgili bir bilgim olmadığı için bu konuda önerilerinizi almak istiyorum. İlk seçeneğim EHX 12AX7 EHG Gold pins, ikincisi ise Mesa Boogie 12AX7 Preamp Tube.

  Bunların haricinde önerebileceğiniz bir ürün varsa onları da değerlendirebilirim.

  Saygılar..
   
 2. http://www.tubedepot.com/preamptubes.html

  Tüm çeşitlerin ufak da olsa detayları yazıyor. Size yardımcı olur. En azından fikir verir. Electro Harmonix tam da sizin dediğiniz gibi. High Gain ve ultra low noise.
   
 3. Son zamanlarda gördüğüm en başarılı lambalar JJ'ler. Ayrıca fiyat olarakta uygun. Banzai music den 6-7€ ya almak mümkün.
   
 4. O işin reklamı, hepsi low noise diyor. Gold pin mesela para tuzağı. Pinleri altın kapladı diye 2 kat para istiyor, hemde bir işe yaradığı yok.
   
 5. JJ'ler güzelmiş.(y) Sitede elinde sıfır olan var mıdır ki:ROFLMAO:
   
 6. uygun fiyatlı ve güvenilir jj lamba alışverişi için www.eurotubes.com'u tavsiye edebilirim.
   
 7. MetalPose bunu beğendi.
 8. Hepsini tek tek olcemene gerek yok, bunu yapan ve sonuçları açıklayan onlarca tarafsız site var. Laf yetiştirmek yerine biraz arastirsan bunu bilirdin ama amaç öğrenmek ve bilgi vermek yerine hazimsizlik olunca konuyla ilgili kaynaklar yerine mizaha yönelmek kaçınılmaz sonuçlardan sadece biri.

  http://www.thetubestore.com/Resources/Product-Reviews/12AX7-Tube-Review

  Yinede mutlu olacaksan he baltali ilahim.
   
 9. http://www.banzaimusic.com/Tubes/

  Ben Almanya'dayım burdan alıp bana yolla gelirken getireyim, hatta birkaç farklı marka al denemiş olursun. Uzun anotlu olanlar (long plate) lineer bolgesi geniştir, daha zor kırılır. Short plate olanlar daha kolay kırılır. Ayrıca flamanların AC ile besleniyorsa spiral flamanlar daha gürültüsüz çalışmaktalar.
   
 10. Tamam elektronik bilgin iyi olabilir, bunun eğitimini alıyor vs. olabilirsin ama. Espri ile yazılmış bir şeye bile aşırı tepki veriyorsun. Amacın bilgi vermek değil laf sokmak. Mizah duygun sıfır. Hatta altında.
   
 11. İzzzyy öm attım.

  Arkadaşlar tartışmaya gerek yok. Lütfen, birbirimizi kırmadan sohbet ederim.(y)
   
 12. Birşeye de muhalif olma, hepsini tek tek ölçtün mü, baltali ilah modeli şeklinde espri olmaz. Neden olmaz söyleyim;
  1. Aramızda bunu söyleyebileceğin herhangi bir samimiyet yok.
  2. Sonuna smile koydun diye amacı baska olan sözler espri niteliği kazanmaz.
  3. Mizah herzaman espri değildir ve güldüren herşeyi heryerde söylemek saygısızlık yapmadığın anlamına gelmez.

  Ayrıca ortada bir saygısızlık var ve bunu mizah aracılığıyla yapman, ne verdiğim tepkinin aşırı olduğunu gösterir ne de mizah anlayışımın zayıf olduğunu gösterir.
   
  Son düzenleme: 25 Ağustos 2013
 13. Şunu da ekleyeyim mesele öyle elektronik okumak falan değil, elektronik okudun diye herşeyi bilemezsin. Mesleği baska olupta lambaları benden çok daha iyi bilen insanlar var, hatta konuştuklarım da var ama birbirimize bu çeşit mizah yapma gereği duymadık.
   
 14. 1. söyl
  1. söylediğine katılırım.
  Bunun üstüne de bir şey demem gereksiz olur. Zira aynı platformda seninle müzakere etmemiz mümkün değil. Aynı algı düzeyinde değiliz. Rica ediyorum bunun üzerine de konuşmaya devam etmeyelim. Sen edeceksen de ben cevaplamayacağım. Ne güzel bir link vermişsin. Mikrofonik değerlerinden tut ürettiği noise'e kadar. İsteyen faydalanır.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş