Peavey Classic 30 Problem

'Elektro Gitarlar' forumunda mego1 tarafından 26 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşıma yakın zamanda 2. el Classic 30 aldık, ve 2 gündür bir sorun var. Aşağıda paylaşacağım linkte sorun görülmekte. Hatta bu ses gittikçe artmakta ve sonrasında amfiden ses gelmemekte. Lambaları tekrar söküp taktık. 10 dk sorunsuz çalıştıktan sonra aynı sorunu tekrar yapmaya başladı. Sebebi ne olabilir. Yardımlarınızı beklemekteyim.

Lütfen 30. saniyeden başlatın, sonrasında gelen gürültüye dikkat edin. Peşinen teşekkürler.

2. Şebeke gürültüsü gibi geliyor ama artiyor ve sonra hiç ses gelmiyor diyorsun.

3. Aynen, sahneden yaşanan olay bu şekilde.

4. Knoblarla oynamak bir kurcalamak lazim tam anlamak için. Farklı lambalar ile denediniz mi?

5. Lambalardaki mikrofonik gürültünün ayyuka çıkmış hali gibi geldi bana. Başka lambalar ilede deneyin.

6. Power kablosunu değişmeyi denediniz mi?

7. Farklı lamba ile denemedim. Lamba değişimi farz ise yapacak bir şey yok alınacak.

8. Amfi 110V, belki transformatör de değiştirilebilir. Trafo değişimi daha mantıklı geliyor ama biraz vakit ve nakit alacak. Uğraşmaya devam.

9. Power kablosu, trafo falan değil onlarda sorun olsa başka belirtiler olur. Lambalardan değiştirmeyi dene hatta güç lambalarindan başla.

10. Bencede.

11. Benim bas amfimde bu tür bir sıkıntı vardı, board'u çatlamıştı ve tüm lehimlerini yeniden yapmak gerekmişti. Titreşimden dolayı lehimler oynadıkça buna benzer bir ses geliyordu.

Bu Sayfayı Paylaş