Ebow yapımı

Ebow'u yapıcak olan arkadaş yapabileceğini söylüyor, tabi kutu işini nasıl çözeriz bilmiyorum. Kullanışlı olabilmesi için makul bir tasarım olması şart, onu da bulucaz artık bir yerlerden...

arkadaşlar kusura bakmayın ne zamandır bakamıyorum buralara sizi de bayağı yormuşuz ama verdiğimiz yorgunluklar vereceklerimizin teminatıdır emin olun:D daha önceden analog pedal yapımı işine giren şahıs benim:p ama okuldaki derslerimin ağır olmasından ve pedal kutusu sorunu yüzünden bıraktım uğraşamadım açıkcası.kendime bikaç tane yaptım gayet de güzel ses veriyodu ama dediğim gibi pedal kutusu problem çıkarıyo.dediğim gibi derslerimin ağır olması da bu işi bırakmama tuz biber oldu.kutu problemini aşsam bu işi organize ederim tabi seri işler çıkması durumunda olur bu çünkü eleman çalıştırcam yanımda.ama dediğim gibi bikaç iş için adam ayarlayamam kutu da yok devrelerime ulaşabilir miyim bilemiyorum.zamanında burda o kadar ağladık hadi pedal yapıyoruz kutu için fikir verin ne yapabiliriz falan filan ama kimse ilgilenmedi ben de rafa kaldırdım açıkcası.1 ay öncesine kadar yaptığım 3 pedalı kullanıodum kutuda olmadıkları için taşınırken zarar görmüşler.ses kalitesi falan da çok güzeldi.

yaparım arkadaşlar ama seri siparişler falan olması lazım ki işe soyunabileyim yoksa öle tek parçalık iş için yapamam çünkü vaktim yok.ayrıca devre şemalarımı bulamadım tekrar şemaları edinmem gerekicek öle bi durumda.

arkadaşlar devreyi yaptık 2cm x 2 cm bir palkaya sığıyo fakat çıkış tarfasu ve 8 ohm mikrofon bulamadık onun yerine başka şeyler kullandık ve çalışmadı.bu meletleri nerden buluruz.eğer bilen varsa söylesin.devreyin yapan arkadaş eğer çalıştırabilirsek bunlardan daha fazla üretip ucuz bir mebleya satmaya rağzı ona göre.bir fikir verin nerden buluruz.teşekkürler.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

melihbozkurt84 demiş ki:
arkadaşlar devreyi yaptık 2cm x 2 cm bir palkaya sığıyo fakat çıkış tarfasu ve 8 ohm mikrofon bulamadık onun yerine başka şeyler kullandık ve çalışmadı.bu meletleri nerden buluruz.eğer bilen varsa söylesin.devreyin yapan arkadaş eğer çalıştırabilirsek bunlardan daha fazla üretip ucuz bir mebleya satmaya rağzı ona göre.bir fikir verin nerden buluruz.teşekkürler.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

hazır bulamazsın
saracaksın veya sardıracaksın bobinajcıya

pedalist demiş ki:
melihbozkurt84 demiş ki:

hazır bulamazsın

sordum bobinciler bunlar küçük şeyler bizde olmaz dediler.biz saramayız dediler.

melihbozkurt84 demiş ki:
pedalist demiş ki:
melihbozkurt84 demiş ki:

hazır bulamazsın

sordum bobinciler bunlar küçük şeyler bizde olmaz dediler.biz saramayız dediler.

evet ufak işlerle uğraşmak istemezler. ancak kendin sarmayıda deneyebilirsin.vakit bulduğumda bende deneyeceğim.sonuçlarını buradan bildiririm

Nasıl yani?

Hazır e-bow'u sadece kutusu yokkn 15 ytl'ye mi veriyorlar?

Ben de istiyorum ya ben kutu yaparım ona hertürlü.. :)

Serden sipariş ettin bana bilgi verebilir misin?

yok internetten buılduğum e bow şemasını elektronikçiye verdim yapacak. uygun sonuç alırsam bilgilendiririm. isteyene de yollayabiliirm. haftaya cumayı bekleyelim önce

Bir senedir bu başlık duruyor burda.. Daha kimse tam olarak yaptıramadı, herkesin son anda bir aksaklık oluyor:( Melih o 8ohmlık zımbırtının yerine (hiç anlamam elektronikten:)) telefon avizesindeki yükselticiyi kullanabiliyorsun sanırım..

Epileydi'ler çok daha iyi birer e-bow'muş yalnız öyle duydum ama denemedim, ki epileydim yok :D, ama elektrikli diş fırçasıyla denedim, ümit vaad ediyor. Elde ekipmanla denenebilir bence bu atraksiyon.

Ya aslında 9v ile çalışan iyi bir elektromıknatıs yaparsak (ki iyi olması için bir lehim makinesinin bobini kullanılabilir.. bir elektronikçi arkadaşta akımı saniyede bilmem kaç kez kesip açacak ucacık bir devre yapsa, ben tamamdır diyorum ama... Olmaz mı acaba?

Geri