ortalama bir konser için setup???

Bar,pub veya benzeri mekanlarda çalan barlık repertuar sahibi(alternative-metal) bir grubun gitaristinin minimum setup ı ne durumda olmalıdır??

Ortalama 40watt amfi,Bi distortion,Bide wah varsa iyi olur.Gerçi bu setup calacagın parcalara gore de değişir ama sizde ona gore ayarlayın repertuar'ı ;)

En az 60lık amfi,wah,drive,distortion(ve evet ses sistemine girmek için pre-amp şart)amfi üzerindeki reverbleri pek sevmem o yüzden digital reverb(analogunu alıcağınıza gider 2 tane 60lık tüplü marshall alırsın ki onların içindeki reverb devresi de analog :LOL: )ve her ihtimale karşı yedek bir gitar.....

''DaRkShInE''
Olm emre manyak mısın :D Senin bu yazdıklarınla ben rockistanbula cıkarım lan :p Biraz fazla abartmıssın sanki ;) .Neyse hadi kendine iyi bak...

DaRkShInE demiş ki:
En az 60lık amfi,wah,drive,distortion(ve evet ses sistemine girmek için pre-amp şart)amfi üzerindeki reverbleri pek sevmem o yüzden digital reverb(analogunu alıcağınıza gider 2 tane 60lık tüplü marshall alırsın ki onların içindeki reverb devresi de analog :LOL: )ve her ihtimale karşı yedek bir gitar.....

Bir randall 150 watt kafa amfi ve 4/12 lik cabin,bir distortion,wah,delay,reverb,chorus,phaser,octave,pitch,drive pedalları,bir jackson sl1,bir les paul işini görür!

Yalnız bri tanede rodie işe alman şart!

sharlathan demiş ki:
DaRkShInE demiş ki:

Bir randall 150 watt kafa amfi ve 4/12 lik cabin,bir distortion,wah,delay,reverb,chorus,phaser,octave,pitch,drive pedalları,bir jackson sl1,bir les paul işini görür!

:LOL:

sharlathan demiş ki:
DaRkShInE demiş ki:

Daha da abartı ve daha çok fantaziye kaçan bi setup veriyim o halde :LOL:

Gibson Les Paul Supreme(tercih meselesi black beautyde olabilir :LOL: )
Mesa boogie road king combo full cabinet :twisted:
Mesa boogie triple rectifier,boss od-1(tercihe göre dod od250 olabilir ki şahsi tercihimdir),ibanez digital chorus ve digital delay(bunlar da boss olabilir pek farketmiyo bence ton açısından),marshall bluesbreaker,ibanez tubescreamer,vox wah

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Sevgili kaya asıl rockistanbula çıkılacak setup budur :LOL: ,benim yazdığım setup ise gayet masum ve görünüş itibariyle ezik bir setuptır bununla karşılaştırıldığı zaman :LOL: :twisted:

Bilmem anlatabildim mi :?: :twisted:

"Mesa boogie road king combo full cabinet" dışında pek fantazilik bir yanı yok bence setupunun...Gerçi les paul supreme modelide pek ucuz değil doğru!
Ben biraz şakaya vurdum o kadar,herkesin fantazileri var elbet! :)

Bana göre kişinin zevkidir tartışılmaz ama bir barda çalmak için 60 watt üzeri bir amfiye para vermek yerine bir amfi simülatörü alınabilir(ben tech21 tri-a.c kullanıyorum)bunun yanında bir distortion ve reducate cihazı yeterli sanırım....
Tabi ihtiyaç varsa chorusudur,wahıdır,delayıdır alınabilir...

sharlathan demiş ki:
"Mesa boogie road king combo full cabinet" dışında pek fantazilik bir yanı yok bence setupunun...Gerçi les paul supreme modelide pek ucuz değil doğru!

Bana göre kişinin zevkidir tartışılmaz ama bir barda çalmak için 60 watt üzeri bir amfiye para vermek yerine bir amfi simülatörü alınabilir(ben tech21 tri-a.c kullanıyorum)bunun yanında bir distortion ve reducate cihazı yeterli sanırım....

Les Paul Supreme bildiğim kadarıyla custom olmayan en pahalı gibson modeli.Amfi simülatörü konusunda katılıyorum hatta üzerinde simülatör olan bir amfi varsa çok daha iyi olur(bknz vox ad15/30/60 vt serisi) bi de "ulan ben bu kadar analog pedalı napıcam taşıması bi dert,çekiceği akım ayrı bi dert,onun için ayrıca board'da almak lazım" diyenlerdenseniz hiç kasmayın direk bir processor alın en temizi ama siz de analog hastasıysanız benim gibi,yapıyor olduğunuz hammallık size zevk verecektir :LOL: :LOL: :LOL: ;) ;)

sharlathan demiş ki:

Les Paul Supreme bildiğim kadarıyla custom olmayan en pahalı gibson modeli.Amfi simülatörü konusunda katılıyorum hatta üzerinde simülatör olan bir amfi varsa çok daha iyi olur(bknz vox ad15/30/60 vt serisi) bi de "ulan ben bu kadar analog pedalı napıcam taşıması bi dert,çekiceği akım ayrı bi dert,onun için ayrıca board'da almak lazım" diyenlerdenseniz hiç kasmayın direk bir processor alın en temizi ama siz de analog hastasıysanız benim gibi,yapıyor olduğunuz hammallık size zevk verecektir :LOL: :LOL: :LOL: ;) ;)

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
30 watt amfi distortion,wah,delay bence gayet yeterlidir ama paran varsa bilemycem:)

yeterlidir bence de. gene de

1- bazı barların platformlarında amfini koyunca yürüyecek yer bulamama ihtimalin var. bu açıdan bir sansamp modeli çok daha iyi olabilir amfi yerine.
2- wah, phaser gibi fantastik efektler lazım en az 1 tane :)
3- bir de overdrive pedal alırsın, şahane tonlar yakalarsın

Herkes nedense efekt olarak bir drive pedalı üzerinde durmuş ağırlıklı olarak nedense? Alternatif müzik yapılacak bir bar programında sadece distortion ya da overdrive'ın yanına koyacağınız wah pedalı yeterli midir sizce? Chorus, flanger ya da tubescreamer gibi efeklere de ihtiyaç yok mudur? Tamam, bazı parçalarda bu efektlerin çoğu kullanılmıyor ama parçaya renk katmak, seyirciyi etkilemek için kullanılsa, fena olmaz mı?

Saygılar...

Geri