1500-2500 Tl Arası Elektro Gitar Önerisi

'Elektro Gitarlar' forumunda ooo111 tarafından 2 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar 6 yıldır elektro gitar çalıyorum. Asıl almak istediğim gitar Gibson Les Paul. Fakat solo gitaristim ve fazlaca sweep yapıyorum o yüzden Les Paulun beni zorlayacağını düşünüyorum çünkü gitarım Epiphone Les Paul (tabi ki de aynı şey değil farkındayım ama gövdenin başlama yeri vs. onları kastediyorum) . Schecter Hellraiser C-1 şuan bana en yakın gitar gibi geliyor. Ibanez kesinlikle düşünmüyorum. Tarz olarak kesin bir şey söyleyek doğru olmaz hep aynı şeyi çalmıyorum ama keskin distortion tonu seviyorum. Tuşesi, klavyesi rahat önerdiğiniz başka gitar var mı ?

2. Charvel Desolation Soloistlere bir bak, istediğin fiyat aralığında olmalılar. Sap arkasının boyasız olması ile sınıfındaki gitarlara göre fark yaratıyor.

3. charvel ds-1 zaten listemde teşekkür ederim

4. LTD MH-1000'e de bir bak derim.

Sownroth bunu beğendi.
  5. sabit köprülüsü bulunuyor mu bunun ? affedersiniz sabit köprü istediğimi yazmayı unutmuşum

6. çok teşekkür ederim bunu da ekliyorum

7. ery

ery

190
    37
    205
  8. PRS gitarlar çok hoş Mikael Akerfeldt bayaa iyiydi ama sig. gitarları sevmiyorum. Gitaristleri ne kadar sevsem de başka adamın adının benim gitarımda olması güzel gelmiyo :D

Berker-B bunu beğendi.
  9. cevap için teşekkür ederim ama Ibanez yerine LTD ya da Jakcsonlara bakmayı tercih ederim

ery bunu beğendi.
  10. ery

ery

190
    37
    205
    Ltd kullandım bayağı bi süre. Jackson çok az kullandım. LTD de jackson da metal müzik için biçilmiş kaftandır. Çalımları da fena değildir. Jumbo fretler, sap yapıları vs. gayet çalımı kolaylaştırıcı. Ama ibanezin çalım rahatlığ, çaldıkça çalma isteği uyandırışı, bu ikisinden çok daha iyi bana göre. Tabii normalde ibanezler çok sert tarzlara gitmez diyenler vardır. Ama ekipmanla herşeyi yapabilirsin. Ki benim önerdiğim modelde EMG var.Her türlü sert ton alırsın. Ama elbette sen bilirsin. Mesela ben de şu saatten sonra biraz daha sert müzik yapıcam desem Ltd ve ya jacksondan önce ibanezlere bakarım. Tercih meselesi. Bir sürü öneri yapan var zaten burda. Hangisi içine siniyosa onu al. kolay gelsin.

11. Benim de tavsiyem Mh-1000 yönünde, kendim de kullanıyorum. Amma ve lakin, mümkünse Türkiye'den alınmayacak gitarlar arasında LTD-ESP ler, fiyat farkı "Oha" dedirtecek cinsten. Varsa yurtdışı imkanı, çok da iyi olur çok da güzel olur şimdi. Ta...

12. Nerede kullanacaksınız, hangi amfi ve efekt aletleri ile kullanacaksınız? Bu gibi bilgiler verirseniz daha detaylı yardımcı olabiliriz.

13. Gibson Les Paul tonları sevdiğiniz için PRS markasını önereceğim, yapı olarak biraz daha yakın bir gitar. Bunun dışında, Gibson Les Paul Double Cut gitarlar da mevcut, bunlara da göz atabilirsiniz.

14. o zaman şöyle ifade edeyim, evde vox valtertoniz vt120 amfim ve vox tonelab prosesörüm var. gitarı her yerde kullanacağım sahne kayıt vb. ama sadece evdeki amfi için düşünmeyin bunun stüdyosu var ufak çaplı üniversite şenlikleri var. evet sertliği efektlerle halledebiliriz ama clean tonu en kötü şu şekilde olabilir gitarın
    girişteki arpej kısmının tonu. yurtdışı imkanı da ltdye karar verirsem olabilir. schecter hellraiser c-1 hakkında ne düşünüyorsunuz ?

15. "Yapamam" demek veya "yapamayacağını düşünmek" ile "yapamamak" aynı şeyler değildir. Bence tavsiyeleri toparlarken de bir yandan da şöyle bir kastır sweeplere. Bakarsın olur tutar, ondan sonra da seni kim tutar?

Ha, hep nasihat mi? Yok canım, bir katkımız olsun tabii ki. İstanbul'da isen ve fırsatın, zamanın varsa bir Penna Müzik'e uğra, oradaki sabit köprü Charvel ve Jacksonları bir dene.

16. teşekkür ederim. epiphone ile uzun yıllar denedim zaten. sadece "daha" rahat etmek istiyorum. ne yazık ki ankaradayım

17. Yurtdışı imkanın varsa hiç uğraşma LTD'yle falan, bir tane Music Man Silhouette al, davayı kapat.

:)

18. Efendim marka ismi gecmiyor ama Gibson severlik mesajin iliklerine islemis, kanindaki alyuvarlari SG kasa seklinde olan adamin Ibanez RG onermesini bekleyemeyiz gerci :) Valla Les Paul calmasi bana da zor geliyor sayin abim, lakin herseyin kolayina kacmak huyum olmus, alirim Wizard neckli ibanezi arkama bile bakmam ama oneri isteyen arkadas da belli ki olumune dusman Ibo'ya.

Bu arada merak ettigim icin sorayim ister siz yanit verin ister bilen eden birisi varsa o yanitlasin. Bu ESP'nin(ve LTD serisini de katalim) eclipse modellerinin calimi nasil sizce? Daha zor mu daha kolay mi? Halihazirda Epiphone calan adama, kasanin seklini bozmadan calim rahatligi saglar mi acep?

Bu Sayfayı Paylaş