White Stripes'ın Elde Edebildiği Overdrive

over5tf.gif

bu jack white (ırkçı mıdır ne amerikan sıpası) denen adamın kullandığı ekipman tamamen analog diye anlatılıyor. epikmanı bir kenara da canlı video performanslarında gördüğüm eleman bi pedala basıyor ve gitar feryat etmeye başlıyor. çok genel bir tasfir olsa da benim anladığım olay bu. evde kendi kısıtlı sistemimde (fender rad ampli + aria td1 dist. pedalı + guitarRig2) bu sesi yakalayamamam normal de bari yaklaşabilsem. gain'i kökle kökle olmuyor. daha ne gibi ekipmana ihtiyacım var :? nedir bu abartılı drive'lı ama çirkinleşmeyen sesin sırrı?

Nasıl elde ettiğini bilmiyorum ama bende merak ediyorum.Ayrıca şöyle birşey var azıcık modifiye ettiğim anfimden aldığım overdrive tonunu denediğim onlarca pedalın hiçbirinden alamadım.Şimdi anfiye footswitch yaptım processorle onu kullanıyorum:D

hele şükür birinden cevap geldi .. yani bir fikir solememiş olmana ragmen.. sırf bırseyler yazmıs oldugun için teşekürler valla! :):) kimsenin bu overdrive tonla ilgilenmediğini düşünmeye başlamıştım..

yaw benim aklıma şöyle basit bir yöntem geliyo.. anfinin overdriveını kökleyeceksin, en sert-kirli overdrive ton veren pedalı kullanacan , gitar olarak da jazz kasa iyi bir gitar kullanacan... overdrive adına nerde ne yükseltmek mümkün ise yükseltecen:) belki o zaman yaklaşırız o tona...

inşalla tam yolunu bilen biri çıkar da aydınlatır bizi! yoksa jack white amcayı arayıp soracam.. dayanamiicam artık:)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
herşeyi köklersek, hele ki jazz kasa gitar ile bol feedback oluşur. çirkin olur :? dip gürültüsünden de geçilmez! başka bi bok var ama ne :LOL:

"Jack White, White Stripes (first 3 albums)
Silvertone 1485 6x10 and silveface fender twin reverb for albums 1-3
Selmer Zodiac 30 for Elephant
Jack Plays a Valco Airline JB Hutto Jetsons Res-o-glass resoglass guitar
which only the bridge pickup of works.
also a kay hollowbody for slide.
also uses a big muff for distortion and an MXR micro amp
and a digitech whammy for craziness (pitch shifting, up for solos, down for 7nat.army)

has been reported to use a Boss CS-3 compression sustainer (maybe! I'm not 100% positive!)
he uses some boss pedal, which appears to be white, could be
a noise supressor or a tuner, or likely, a line selector to go to both amps
1964 JB Hutto Model Montgomery Airline
Late 1950's Kay Hollow body (tuned to an Open A)
1960's "Domino Dawson" actually a "No Name Japanese Acoustic"
(it looks like no domino dawson that I've ever seen)
http://home.mcihispeed.net/~efa/20040729.html (cool interview)
http://www.musicplayer.com/lounge/setups/white.htm (an even cooler interview: elephant recording)
sometimes jack appears in footage only using the twin with no silvertone amp
so he does get crunch from the twin
who knows which amps he has recorded on each track!"

cayir cayir big muff kokuyo tonlar.. ama bi nane daha var bunda o yazilanlar kadar basit degil.. bi yerde amfiden kolona giden kabloya compressor bagladiklarini okumustum lan yoksa???

Geri