Gitar Yapımı (video)

İzlediğim en iyi gitar yapım videolarından biri budur sizinle paylaşmak istedim umarım siz de kendi beğendiğiniz yapım videolarını paylaşırsınız.
Videolar:
1.Bölüm
2.Bölüm
3.Bölüm

Böyle video izleyince herşey kolay görünüyor, Basit bir fret yerleştirme işleminin 3 gün aldığını bilirim, en ufak ayrıntı bile saatler alabiliyor. Hakikatten özellik otomatik sistemleri olmayan butik üreticilere allah sabır versin.
Aslında aynen şöyle işte:
"Ufak detaylar":
http://muzipcuce.com/icerikler,22065-kolayca_at_cizmek.aspx
Tabi işin içine girmeden anlaşılmaz nasıl olduğu. En önemlisi de ufak detaylar evet. Luthierlere allah sabır versin :)

Böyle video izleyince herşey kolay görünüyor, Basit bir fret yerleştirme işleminin 3 gün aldığını bilirim, en ufak ayrıntı bile saatler alabiliyor. Hakikatten özellik otomatik sistemleri olmayan butik üreticilere allah sabır versin.
Aslında aynen şöyle işte:
"Ufak detaylar":
http://muzipcuce.com/icerikler,22065-kolayca_at_cizmek.aspx

valla bu videoyu izleyipte aa ne kadar kolaymış diyen varsa alnını karışlarım :) izlerken bile hayran kalıyorsun.İşin inceliğini de detaylı detaylı video yapmış adam.Çok büyük emektir bu.

Son düzenleme:
Evet, videoyu izledik ve gitar yapmaya karar verdik.
1. Adım: Gitarı yekpare yapacak büyüklükte bir tahta parçası bul.
Sonuç: Bulunamadı.
Şimdi videoda anlatılan her şeyi, 2 parça olarak düşün ve çıldır. Diğer adımları saymaya bile gerek yok

Gitarlardaki işçilik vs. 10 numara, belli ki ya marangoz ya da ona benzer bir mesleği var.. parmaklarından da belli zaten :) ama ne yalan söyliyim 2 gitarın da sesi hayal kırıklığına uğrattı beni.. En son o manyetikleri sarmayaydı iyiydi :D

Demekki ne gitar markalarına ne de özellikle manyetiklere boşuna para vermiyormuşuz.. Bu yüzden ayrıca faydalı ..

Gitarlardaki işçilik vs. 10 numara, belli ki ya marangoz ya da ona benzer bir mesleği var.. parmaklarından da belli zaten :) ama ne yalan söyliyim 2 gitarın da sesi hayal kırıklığına uğrattı beni.. En son o manyetikleri sarmayaydı iyiydi :D

Demekki ne gitar markalarına ne de özellikle manyetiklere boşuna para vermiyormuşuz.. Bu yüzden ayrıca faydalı ..
aynen. manyetik işine girmeyecekti :)

09:09 da başlayan clean çok çok çok başarılı; klasik-akustik mix gibi birşeyler olmuş. Harbi otur, ağlaya ağlaya çal. Tonu fena duygulu:cry::D Birazda relic işlemi uygulasaymış şahane olurmuş cidden(y)

Son düzenleme: