Gitar Yapımı (video)

'Elektro Gitarlar' forumunda caner977 tarafından 5 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. İzlediğim en iyi gitar yapım videolarından biri budur sizinle paylaşmak istedim umarım siz de kendi beğendiğiniz yapım videolarını paylaşırsınız.
    Videolar:
    1.Bölüm
    2.Bölüm
    3.Bölüm

2. Böyle video izleyince herşey kolay görünüyor, Basit bir fret yerleştirme işleminin 3 gün aldığını bilirim, en ufak ayrıntı bile saatler alabiliyor. Hakikatten özellik otomatik sistemleri olmayan butik üreticilere allah sabır versin.
    Aslında aynen şöyle işte:
    "Ufak detaylar":
    http://muzipcuce.com/icerikler,22065-kolayca_at_cizmek.aspx

EdO ve Grugum bunu beğendi.
  3. Yemin ederim Neck Thru bi Gibson LP gördüğüm an almazsam.. İyi iş çıkarmış adam.

caner977 bunu beğendi.
  4. Tabi işin içine girmeden anlaşılmaz nasıl olduğu. En önemlisi de ufak detaylar evet. Luthierlere allah sabır versin :)

5. valla bu videoyu izleyipte aa ne kadar kolaymış diyen varsa alnını karışlarım :) izlerken bile hayran kalıyorsun.İşin inceliğini de detaylı detaylı video yapmış adam.Çok büyük emektir bu.

Son düzenleme: 5 Eylül 2013
    Kerem ve caner977 bunu beğendi.
  6. Grugum

Grugum

250
    103
    555
    Evet, videoyu izledik ve gitar yapmaya karar verdik.
    1. Adım: Gitarı yekpare yapacak büyüklükte bir tahta parçası bul.
    Sonuç: Bulunamadı.
    Şimdi videoda anlatılan her şeyi, 2 parça olarak düşün ve çıldır. Diğer adımları saymaya bile gerek yok

7. bi an yetiştiremeyeck sandım. kim bilir kaç gün sürmüştür. biz yarım saatte izledik ama...

8. Ahsaptan araba da yapar bu adam :D

cezzars bunu beğendi.
  9. gruparıyoz bunu beğendi.
  10. murfi

murfi

77
    15
    305
    bu adam sadece gitar yapmalı :) videonun son kısmı fena :D

11. strat şahane olmuş

12. Gitarlardaki işçilik vs. 10 numara, belli ki ya marangoz ya da ona benzer bir mesleği var.. parmaklarından da belli zaten :) ama ne yalan söyliyim 2 gitarın da sesi hayal kırıklığına uğrattı beni.. En son o manyetikleri sarmayaydı iyiydi :D

Demekki ne gitar markalarına ne de özellikle manyetiklere boşuna para vermiyormuşuz.. Bu yüzden ayrıca faydalı ..

caner977 bunu beğendi.
  13. aynen. manyetik işine girmeyecekti :)

14. 09:09 da başlayan clean çok çok çok başarılı; klasik-akustik mix gibi birşeyler olmuş. Harbi otur, ağlaya ağlaya çal. Tonu fena duygulu:cry::D Birazda relic işlemi uygulasaymış şahane olurmuş cidden(y)

Son düzenleme: 13 Eylül 2013

Bu Sayfayı Paylaş