Ötenazi

o zaman ideoloj,i siyaset ekonomi hiç olmasın... Bunları çıkartalım... Herşeyden savaş çıkabilir insan benceil olunca arkadaşım... Ben onu anlatıyorum. O insanlar dinlerinin gereği olarak değil, kendi kinlerinin sonucu savaş çıkarıyorlar. Bunun bir sürü sebebi de olabilmekte... Lütfen sadece dine bağlamayalım. Ayrıca sen burada bunlar müslümanlık yüzünden falan oluyor diyerek de dinleri olan ve atistlerle kendi aranda ayrımcılık yapğmıyor musun? yapıyorsun. Onları kaddar zalim, belirli bir dine mensup olnmayanları da böyle dğeilmiş gibi nitelendiriyorsun. Oysa zalimin adı zalimdir. Bir ideolojiye bir felsefeye bir dine yüklenemez bu suç...

Eger ayirimciliga yol aciyorsa yuklenir. Kimse ateistim diye gidip savas cikarmiyor once bunu bir anla. Ama 'cihad' adi altinda bir suru katliam islenmis dunyada hatta taa Peygamberinizin zamanindan. O zaman da heralde politik ve ekonomik nedenler vardi demeyeceksin umarim cunku anlatmaya calistigimi anlamiyorsun.

Bu savas muhabbetti Fyz19 denen arkadasin bilim ile Hirosima'yi bagdastimasindan cikti. Ben de dedim ki "sen asil dinler yuzunden cikan savaslara bak". Sen bana politika ekonomi diyorsun. Politika ekonomi 20/21 yy da evet. Hz. Muhammed'in zamaninda hangi politika, hangi ekonomik cikarlar yuzunden insanlar "ya Allah" naralariyla cihadlara kostular sen onu dusun!

Ki 20 yy daki savaslarin da temel nedeni dindir. Temele in istersen, politika ve ekonomiden once dunyada DIN vardi! Insanlar once Musevi, Hrstiyan, Musluman diye ayrildi, sonra ulkeler politik cikarlar ve irkcilik yuzunden savasti.

Ayrica "Islam en son dindir, en dogru dindir" muhabbeti de ayirimciligin en buyugudur! Sizin Tanri'niz degilmiydi ilk basta Museviligi sonra Hristyanligi cikaran? Neyse konu daha fazla sapmasin ama bu konuyu konusmak istersen bilim mi din mi basligina bak orda 80 sayfa tartistik bu muhabbetleri!

Bundan sonra otenazi ile ilgili yorumlara katilacagim..

Ben de o yorumlarını tercih ederim. Çünkü sen dinleri sevmediğin için direkt onlar karşıt bir yorum yapıyorsun.
Kimsenin ayrımcılık yaptığı yok. Dinlerin değil insanların suçudur. Peygamber döneminde çıkarılan savaşın suçlusu aranacaksa o da müslümanlara işkence yapandır. Ayrıca sırf birileri dinler arasında ayrımcılık yapıyor diye dinler suçludur denemez. Dini zuylme alet eden din olmasa zulme başka bahanre de bulacaktır...
Bu arada olay yalnızca ekonomi değil kişisel çıkarlar. Kastettiğim kendi nefsini tatmin etmek için başkasına zulmetmek belirli bir düşünceye değil ancak kişilere mal edilebilir...

Ya artık biri müdahale etse şu foruma! Çok çirkin, şeyler yazılır oldu. İş fikir beyan etmekten çıktı, birbirine saldırmaktan başka birşey yok. Senin dinin şöyle, senin Tanrın böyle.. Bu ne demek ya?Hakkaten saçmalamaya başladınız...

islamiyet dini ayrımcılığa yol açmaz. eğer biraz zamanında araştırsaydın diyeceğim ama ne araştıracaksın ki senden geçmiş zaten. gömüldüğün delikten çık biraz. en mükemmel ve kusursuz kitap kuran-i kerimdir. din yüzünden şavaşlar çıkmışmışta ateistler savaşmazmışta. oldu canım. o yüzden bi taraflarını yırtıyorsun. azınlık olmasanız neler olacağını tahmin bile edemiyorum ama neyse :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

final zamanı kızdırdın beni beee :evil:

o muabbet kapandı. Ötenazinin tartşılmaması için bir sebep yok. Yalnızca yanlış gördüğüm bir yön hakkında fikrimi beyan etmek istemiştim...

ötanaziyi en son çarede doğru buluyorum.o kadar acı çeken insanlar var ki bu illa hastalık olması gerekmiyor,obezite ya da özürlülük de olabilir.insanlar kurtuluşu ölümde buluyor.elbette hastanın bilincinin yerinde olarak karar almasıdır doğru olan ama 1. derece yakınının da bu kararı almasında bence bir sorun yok.kısacası ötanazi olası ölümü çabuklaştırmak,kolaylaştırmaktır.

DipNot:Kelimenin doğrusu ''ötanazi''dir.
Sadece ilaç verilerek yapılan bir işlem olmadığı gibi hastanın hayati önem taşıyan ilacını vermemek de ötanazidir. Ülkemizde doktor, hastane yetersizliğinden ya da insanların mali olanakları olmadığı için dolaylı yoldan ötanazi uygulanıyor. Hasta hayatı için gerekli ilacı alamıyor yada doktor hastane yetersiz ölüp gidiyor.

Geri