Erman Baykan(Enst.Gitar)Giresun

Merhaba arkadaşlar.İsmim Erman Baykan.Yaklaşık olarak 5 yıldır gitarla uğraşıyorum.Giresunda oturuyorum.K.T.Ü müzik bölümü 4.sınıf öğrencisiyim.Elimden geldiğince evde kısıtlı imkanlarda kayıt yapmaya çalışıyorum ve bunları sizinle paylaşmak istiyorum.Her türlü yorumunuz benim için çok önemli kendimi geliştirmem açısından.Ekipmanım ise ibanez rg270dx,zoom 2100 processör,sansamp gt2,ibanez ts7 tube screamer,cry baby wah pedal.Direk pc ye girip kayıt ediyorum.Kayıt işlerinden hiç anlamadığım için :DZaten ses kartıda arkadaşın :D kayıt sonunda mix vs...gibi hiç bir ayar yapamıyorum... :DNeyse onlarıda inşallah sizinde yorumlarınızı dikkate alarak öğrenmeye çalışacağım.Şimdilik sadece ''sabaha doğru'' isimli bestemi,(davullar hazır loop),Yücel dostumla yaptığım doğaçlama funk kayıt(ilk 1.30 saniyelik kısımda ki solo bana ait,geri kalan kısım Yücel dostuma ait elleri dert görmesin eline sağlık diyorum)Bir tane videomu,Joe Satriani'den ''Echo'' ve ''Always with me Always With you''Steve Vai'den ''For the love of god'' coverinin kayıtlarını beğeninize sunuyorum.Kendi bestem hariç diğer kayıtların hepsi backing track üzerine çalınmıştır.İsterdim ki coverler yerine Sabaha doğru gibi bestelerimi yorumlarınıza sunayım.Onuda inşallah kayıt için gerekli ekipmanı yakın zamanda sağlayınca gerçekleştireceğim..Buyrun arkadaşlar aşağıdaki linklerden kayıtları indirebilirsiniz...Saygılar...
http://rapidshare.de/files/13755481/Erman_Baykan_For_The_Love_Of_God_Cover.mp3.html
http://rapidshare.de/files/13440870/Erman_Baykan-Yuecel__zel_Jam_03.mp3.html
http://rapidshare.de/files/13752685/Erman_Baykan_Sabaha_Do_ru_mp3.mp3.html
http://rapidshare.de/files/11199631...lways_with_you_Cover_Erman_Baykan....mp3.html
http://rapidshare.de/files/11200154/Sadri_Abi_Echo_-Cover_Erman_Baykan....mp3.html
http://rapidshare.de/files/8322925/Erman_Baykan_Funk_Rock_Video.ASF.html

ermancim,
oncelikle hayirli olsun basligin.gece soylemistim ilk mesajini ben aticam diye. vallahi su turkrocka dua ediyorum. zamanini tam hatirlayamiyorum senin besteni dinleyip yorum yapmistim,oyle bir tanisma oldu iste senle.tanidigim ender kaliteli insanlardan birisin.kisiligin,efendiligin,hos sohbetin,gitar uzerindeki yeteneklerin hep saygi ve sevgi uyandirdi bende ve bu sevgi ve saygi seni yakindan tanidikca da artiyor.parcalarin hepsini ilk yaptigin siralarda dinledim. oyle kayittan fln anlamiyorum yazmissin yukarida ama back trackingin ustune cok iyi oturtuyorsun gitari vallahi. gitar calisina zaten laf aticak adam tanimiyorum. hissederek,duygu vererek caliyorsun. iste bu cok cok onemli.sonucta muzik duygularin ifade sekli.sen bunu kavramissin.ben de yeni yeni kavramaya calisiyorum.
hersey guzel hersey iyi gidiyor su anda. yeni kayitlarini 4 gozle bekliyorum.senin elinden birsey dinlemek bana acaip keyif veriyor.basarili olacagini biliyorum.kal saglicakla DOSTUM..
Baris

-O yarışmadaki çalışmanıı çok beğendim,çok güzel yazmışsın.Yarışmaya katılan diğer arkadaşların da çok güzel çalışmaları vardı ama senin soloda çok kilit noktalar gördüm ve inanıyorum ki jüri de seni bu yüzden seçti.Yerinde bir karar.
-(Beni o yarışmaya katılmaya gaza getiren solo da seninkiydi açıkçası ama kaydedemedim ve dolayısıyla gönderemedim o ayrı konu:)
-Başarılarının devamını dilerim.Tarzını beğendim.Umarım buradan coverlardan ziyade kendi parçalarını paylaşırsın bizlerle.Sevgiler saygılar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Barışım canım ciğerim.. :D Benim internet dünyasından tanıdığım ilk göz ağrım :DÇok teşekkür ederim güzel yorumlarım için.Sende benim için gerçekten çok değerli bir insansın Barışcığım.İyiki o kaydı yapmışım iyi bir dost kazandım ve bundan hiç şüphem yok ;)
Norton_Antor dostum evet kasım ayında yapılmıştı o yarışma;kazanmıştım.İyi bir deneyim oldu benim için diyebilirim. [/url]

Pozitif yorumların ve iyi dileklerin hepsine katılıyorum,başarılarının devamını diliyor ve dört gözle bekliyorum Ermancığım sevgiler..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
serkann demiş ki:
-O yarışmadaki çalışmasını çok beğendim,çok güzel yazmışsın.Yarışmaya katılan diğer arkadaşların da çok güzel çalışmaları vardı ama senin soloda çok kilit noktalar gördüm ve inanıyorum ki jüri de seni bu yüzden seçti.Yerinde bir karar.
-(Beni o yarışmaya katılmaya gaza getiren solo da seninkiydi açıkçası ama kaydedemedim ve dolayısıyla gönderemedim o ayrı konu:)
-Başarılarının devamını dilerim.Tarzını beğendim.Umarım buradan coverlardan ziyade kendi parçalarını paylaşırsın bizlerle.Sevgiler saygılar.
Serkan çok sağol yorumun için...Bende aslında çok kararsız kaldım başlık açsammı açmasammı diye.Sonuçta 1 tane beste kaydım var.Dediğin gibi coverden çok kendi bestelerimiz önemli ama kendi bestelerimi kayıt'a dökecek gerekli ekipman olmadığından besteleri kaydedemiyorum.Yakın zamanda halletcem inşallah...

erman abi yine yapmışsın yapacağını bence kayıtlar süper olmuş insallah kendi bestelerinide dinleriz buradan başarılarının devamını hergün diliyorum insallah istediğin yerlerde olursun

mr_greenboi demiş ki:
erman abi yine yapmışsın yapacağını bence kayıtlar süper olmuş insallah kendi bestelerinide dinleriz buradan başarılarının devamını hergün diliyorum insallah istediğin yerlerde olursun
Sağolasın Fatih yorumların için...Yakın zamanda inşşalah besteleride kaydederim.Değerli yorumlarınızı alırım....

avatardaki resim Erman'in. hani mtvde unlu kisilere benzemek istiyenler oluyor ya, gecen steve vai adindaki bir cocuk estetikle Erman'a benzemek istiyorum diye cikti o programa. ama nasil yirtiniyor kimse durduramiyor :) sonunda oldu ameliyatlari. benzedi biraz da iste :p ule amma geyik yaptim. Ermancim affet beni :p

Bloodbath demiş ki:
avatardaki resim Erman'in. hani mtvde unlu kisilere benzemek istiyenler oluyor ya, gecen steve vai adindaki bir cocuk estetikle Erman'a benzemek istiyorum diye cikti o programa. ama nasil yirtiniyor kimse durduramiyor :) sonunda oldu ameliyatlari. benzedi biraz da iste :p ule amma geyik yaptim. Ermancim affet beni :p
ahahahaaaa Barış alemsin ya :D

Bu Erman Baykan kesin ve net bir şekilde benim Türkiye müzik forumlarında gördüğüm en kaliteli amatör gitarist...

Çok dengeli, kaliteli, melodik ve profesyönel besteleri olmasının yanında çok da iyi tekniği var...

Helal olsun Erman,...
Demekten başka ne diyebilirim , önün açık olsun :)
(yıldızın parlasın klişesine benzedi ya bu da neyse :p)

Geri