2. El Gitar'da Karar Veremedim Yardımcı Olun

'Elektro Gitarlar' forumunda kinqrude tarafından 9 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. 2. gitar ilkine nazaran daha temiz duruyor tabi iç aksam konusunda sıkıntısı var mı bilemem, benim tavsiyem herhangi bir gitar tamircisine git göster alırken, yada bu forumda eskişehirde yardım edebilecek olan (2 ilan da eskişehir olduğu için eskişehirde olduğunu var sayıyorum) biri varsa o da olabilir.

2. İkiside kötü al birini vur ötekine, paran yoksa düşünmeye gerek yok al birini gitsin.

3. Heves kırma

Kicaven-Trab ve J-P bunu beğendi.
  4. Heves'im kırılmıyor kırılmadıda. :hungry: Ayrıca pek iyi olduklarını bende zannetmiyorum. Gitar tamircisi burada hiç yok veay ben görmedim. Evet eskişehirdeyim. Anca 0 mağaza var.

5. Mağazalara da gidilmez ayıp olur :D o zaman forumdan birileri yardım eder diye düşünüyorum

6. İbanezi düşünüyorum fakat o oyuk yer seste sıkıntı yapar mı ?

7. O gitarın sadece o oyuk yerle kalacağını zannetmiyorum açıkçası :D bence cortu düşün çok temiz duruyor.

8. Alternatif Rock - Grunge yapacağım açıkcası. Yani öyle ağır metal takılmayacağım.

9. Belki biraz fırsatçılık olacak ama, bende de satılık bir X-2 var, daha doğrusu kuzenin. Sorunsuz gitar, 220 lira.

10. Bu gitarı gitara alışana kadar kullanır sonradan değiştirirsin, tarz arama o yüzden pek fazla. Al birini gitsin.

11. Cort'a aklım yattı biraz neyse teşekkürler hepinize.

müzik mağduru bunu beğendi.
  12. Gerçekleri görüp hevesi kırılacaksa hic başlamasın zira 3 gün sora gitarı kenara atar parası da ziyan olur. Etraf bunun örnekleri ile dolu.

13. Yine telefonun azizliğine uğradım, sert çıkmış gibi olmuş kusurum olduysa af ola ..

14. Yahu her şey bir tarafa, hani Ibanez'i veya Cort'u al diyecek çıkar ama, sırf resimlere bakarak "şu temiz, bunun klavyesi atmamış, şunun entonasyonu yerinde" demek zor hatta imkansız. Bulunduğun yerde luhtier yoksa danışma açısından işin zor. Genel olarak söyleyebileceğim, ikisini de dene, hangisinin çalımı hoş gelirse onda karar kıl. Gitarı düz tutup klavyeye de bir bak, hani Cağaloğlu Yokuşu gibi yukarı yukarı çıkmasın. İlk gitarın olacaksa, vurup, kırıp döküp tecrübeyi bunda kazancaksan @insanatomystic 'in önerdiği Stagg da mantıklı. Beklentin fazla olmasın hiçbirinden ama (gitarda yeni isen) seni belli bir seviyeye kadar idare ederler.

Kolay gelsin
    Hakan

Cabwaystar ve magusmagius bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş