1500 Tl Ye Kadar Gitar Önerisi

'Elektro Gitarlar' forumunda santoryu tarafından 11 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. Sabit köprülü, ibanez, epiphone, fender ve ya beğendiğiniz diğer markalardan , alternatif rock heavy metal tarzlara gidebilecek ve cleanleri de kötü olmayan gitar önerisi istiyorum arkadaşlar. Aradığım özellik olarak sabit köprünün yanında , taşıması çok ta zor olmasın ve çalması keyifli olsun. Ağacı, aksamı vs. konularını da göz önünde bulundurup yazarsanız sevinirim. Burda çok bilgili arkadaşlar var bu konularda. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. (gitarı bi süre kullanıp sonra daha üst bir modele geçmeyi düşünmüyorum bu arada, anca ilerde büyük konserler verecek duruma gelebilirsem :D değiştirebilirim, ona göre bişeyler önerirseniz iyi olur )

2. muhtemelen hep çok bilinen gitarlar önerilecek. ben sana ibanez arz700ü önereyim. maun gövde, set-in neck, emg 81 - 60 takım -ki emg 60ın clean tonları başarılıdır. klasik les paullar gibi 22 perde değil, 24 perde. sabit köprü. sıfır fiyatı 1600 civarında ama 900e temiz bir ikinci elini bulabilirsin.

santoryu bunu beğendi.
  3. http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-yeni-foto,video-fiyat-dustu-101364492/detay/ her yola gelir manyetiksiz de satabilirim manyetik modifiyesine de açıktır mini switch olduğu için.

Bu da videosu:

Bu fiyata daha piyasada amerikan neckthru gitar görmedim. Alder sa alder hardrock maple ise en güzeli :) çelik fret filan çok uygun fiyat bana göre.. ilgileniyorsan istanbuldaysan dene ankara'da da duruma göre deneme şansınız var.

santoryu bunu beğendi.
  4. charvel dx-1 superstrat için, charvel ds-1 les paul için öneririm. gitarlar çok hafif, bende dx-1 var. clean tonları çok güzel. klavyesi de çok rahat.distortion konusunda da manyetikleri emg 81 85 zaten...:D evladiyelik gitardır. http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=18690&gid=241 pazarlıkla falan 1500e bırakırlar

santoryu bunu beğendi.
  5. Sağolun inceliyorum yazdıklarınızı. Daha farklı alternatifler aklınıza gelirse onları da yazın lütfen.

6. fenderi unut :D epiphone da metal çalmak istiyosan önermem tonu kaldırır ama rahatsız biraz. ltd mh-1000 sağlamdır. schecter hellraiser c-1 çok önerilir ama ben hiç beğenmedim gerçi bu kişisel bir şey. ibanezleri sevmiyorum birşey diyemem. signature modeller beni bozmaz dersen prs mikael akerfeldt olabilir.

7. ery

ery

190
    37
    205
    Epiphone SG G400 PRO

8. Taşıması kolay demişsin ama schecter solo 6 custom çok güzel gitardır. Çok uzun zaman kullandım. İncelemeni şiddetle tavsiye ederim.

9. schecter pek düşünmüyorum. nedeni belirsiz. sevmiyorum diyelim. les paul kasaları da süperstratları da itici geliyo bana. önerileriniz için teşekküerler. ama şekil olarak orjinallerine daha yakın modeller önerirseniz sevinirim. ve ya tamamen kendine has kasalar.

müzik mağduru bunu beğendi.
  10. Sana kendi gitarımı önereyim o zaman;

11. Epiphone SG G400 PRO nasıldır kullanan var mı? tipi hoşuma gidiyor ve ince olması. Bunla ilgili yorumlarınızı alabilir miyim? videolarda sesi falan da oldukça iyi. Ama epiphone marka alma mı dersiniz?

12. epiphonenin 800lira altındaki gitarlı falan çok kötü. ama söylediğin modeli iyi.

santoryu bunu beğendi.
  13. les paul seviyorsan epiphone les paul standard al bence. o baya iyi

santoryu bunu beğendi.
  14. SG G400 Pro'yu denediğimde klavyesi çok rahatsız gelmişti bana. Uzun zaman Sg G400 çalmıştım ama böyle rahatsız olmamıştım. Satanların söylediğine bakarsak güya 60'lar slim tapered klavye imiş ama alakası yok bence. Zevk renk meselesidir yine de, denemeyip görmen gerek.

santoryu bunu beğendi.
  15. Les paul olarak ltd kullandım. kasası gibsonlar gibi altı dumduz değildi. daha rahattı ama aona ramen çok ta rahat değildi. Sg kasalar daha ince omasıyla dikkatimi çekiyo ve hoşuma gidiyo o yuzden. peki mesela ltd ec 100 ve ya ec 50 ile karşılaştırırsak klavyesi nasıl. ona göre anlatırsanız daha iyi anlarım. ltdle u shape diye geçiyo sap şekli falan ve fretler jumbo.

16. Sg modellerin klavye yapıları özensiz, ağaçları vasatsa tonları da cılız oluyor. Bu açıdan gerçek SG tonunu en azından bir Gibson SG Standart veya iyi ağaç kullanılmış bir Special Faded'an alırsın ancak. Epiphone SG'ler tamam iyi ama çoğunun tonu cılız (bence).

Ben hiç LTD kullanmadım, bu açıdan ne desem boş. Ama SG kasaların yanında ince LP kasalar da (ton ve klavye yapıları hitap ediyorsa) listeye alınabilecek bir tarz olarak düşünülebilir.

Örneğin; Cort'un bu tip hafif ve çok ta kalın olmayan gövdeli Custom bir LP'ünü Stage Müzik'te görmüştüm. Amfiye bağlamaya zaman bulamadım ama, hem hafif, hem akustiği iyi, hem de çalım olarak bana çok rahat geldi. Fiyat olarak ta 1.400 lira istemişlerdi sanırım. Ayrıca Vintage diye bir marka var, LP ve SG'leri bayağı iyi. Fiyatları da sanırım 1.000 1.200 civarı Penna ve Stage Müzik'te.

PRS'leri de bir incele bu arada. Güzel fiyatlara güzel performans veren modelleri var. Hem LP'ümsü, hem de bazı Gibsonlardaki gibi double cutaway modelleri de ilgini çekebilir.

Tabii bu tavsiyelerim İstanbul'da oturuyorsan, veya oturduğun şehirde bu marka ve modelleri deneyerek alma imkanın varsa geçerli. Hani gaza gelip netten falan denemeden getirtip te sövme sonra bize :D

santoryu bunu beğendi.
  17. ben charvel dx-1 konusunda ısrarcıyım. les paul dersen ds-1. ama mümkünse mağazaları dolaş, deneyerek al. bazen daha iyisini bulabiliyorsun. schecter hellraiser c-1 iyidir ama sapı en az gibson kadar kalın. yani rahat edemeyebilirsin. schecter blackjacklerin sapı daha ince.

santoryu bunu beğendi.
  18. Estağfurullah ne sövmesi yaaa. Tecrübeleriniz çok değerli benim için.

Bu Sayfayı Paylaş