A.h Tekniğindeki Üstatlar Sıra Sizde

Metallica-Unforgiven dinleyipte etkilenmeyeniniz yoktur heralde :) Ha tabi james hetfield ve kirk hammett çoğu kişi sevmiyor olsada çok iyiler işlerinde bence.Neyse unforgiven solosuna bir bakayım demiştim.Ekipman olarak öğrenci işi.Boston 10w amfi,Yamaha eg 112 gitar.Gitarımın distortion konusunda zayıflığı yok gayet güçlü distortu.

3:56,4:04,4:07,4:11 deki yerler :) Çoğu yerde pinch harmonic yapıp bend yapıyor ama ben yapınca gitardan çok az bir ses çıkıyor.Hani soloyu dinlerken orjinalini dağa taşa koşası geliyor insanın benim yaptıklarım onunki kadar etkili çıkmıyor.Gidipte kendimi kirk hammettla kıyaslamıyorum tabi :D Ekipmanım dan dolayımı böyle düşük geliyor sesi.? Yani bi distort pedal,50 watt amfi kabin yamaha eg 112 ile aynı ses çok mu daha iyi çıkar ?

çokda bişeyi yok harmoniclerinde bu videodaki. sende bi sıkıntı olabilir veyaut manyetiklerin yüksekliği ile alakalı sıkıntı olabilir. dist yetmiyorda olabilir ama çok güçlü diyosun. bisürü etken olabilir ama birincisi senden kaynaklı olabilir

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çokda bişeyi yok harmoniclerinde bu videodaki. sende bi sıkıntı olabilir veyaut manyetiklerin yüksekliği ile alakalı sıkıntı olabilir. dist yetmiyorda olabilir ama çok güçlü diyosun. bisürü etken olabilir ama birincisi senden kaynaklı olabilir
Distort güçlü dedim kusura bakmayın benim amfide distort tonu yok xD Gain tonu var.Gainden kaynaklı olabilirmi.

Stüdyoya gerek yok aslında fakat o yırtıcılığı duymak istiyorsan tadına bak tabii :) p.h leri amfisiz çalarken çıkarabiliyorsan eğer dert etme sorun ekipman yetersizliğidir. ;)

Arkadaşların saydıkları nedenler de etkilidir elbet ama bence asıl neden senin gitarının akort düzeniyle metallicanın o şarkıda kullandığı akort düzeninin farklı olması, çünkü akort değiştiğinde pinc harmoniclerin yeri de kayar otomatik olarak, bunu basitçe de deneyip görebilirsin, rahatça pinc harmonic yapabildiğin bir teli biraz gevşet aynı perdede tekrar dene sen de göreceksin :)

Arkadaşların saydıkları nedenler de etkilidir elbet ama bence asıl neden senin gitarının akort düzeniyle metallicanın o şarkıda kullandığı akort düzeninin farklı olması, çünkü akort değiştiğinde pinc harmoniclerin yeri de kayar otomatik olarak, bunu basitçe de deneyip görebilirsin, rahatça pinc harmonic yapabildiğin bir teli biraz gevşet aynı perdede tekrar dene sen de göreceksin :)
etkili çıkmıyor ses demiş farklı çıkyıor dememiş az çıkıyor demiş. dolayısıyla akord düzeninden değil bence.

Tabların Sağ üst köşelerinde akord düzeni gösteriliyor baktımda adamlar standart akortla çalıyor.Bende standart akortla metallica çalıyorum.Biraz gevşeterek denersem sesi çok mu bozuk çıkar.? Mesela şu konuda haklısınız harmonic tapping bkz:linkin park,figure 09 şarkısında standart akortla yapınca az,d akorduyla yapınca çok çıkıyor.Sorunu ekipmana atamam.Ne üstatlar gelir benim ekipmanımı çığlığa boğar :D Daha çok çalışmalıyım bunada :) Hatalarımı kabullenmek bazen zor geliyorda :D

Geri