Ibanez JS 1200

merhaba arkadaşlar.çok düşündüm ama bir türlü karar veremedim.Bu gitar en yakın geldi ama bilen birilerinden yardım istiyorum.sizce bu paraya değer bi gitar mı?

valla bende bu gitara bir ara bakmıştım ama kararımı sonanda değiştirdim aynı bu modelden ibanez edr 470 ex serisi var onu aldım kapalı tip manyetik aktif yani pilli değil artı dip gurultusu az olan manyetikler bunlar denedim hoşuma gitti aldım..tabi sana bu gitarı al demiyorum :D ama denemeden karar verme.www.isfendan.com adresinden gitarın tüm özelliklerine bak satriani modelinin tıpkısı sana soyleceklerim bu kadar :D

O paraya değer bence ama bana çok ince geldi JS lerin kasaları. Yapabileceğim tek negatif yorum bu. Manyetikleri olsun, köprüsü olsun, klavyesi olsun çok güzel bir gitar. Ben ince kasa severim diyorsan direk dene al hiç pişman olmazsın...

Coil splitting de var üzerinde yanılmıyorsam, ton konusu ne kadar zevk işi olsada ton açısındanda bence sıkıntı çekmezsin...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ya benim için en önemli olan şeylerden bir tanesi klavye..manyetiklerine zaten güveniyorum js lerin benim zevkime hitap ediyor.ama arkadaşlar asıl konu şu ki ben daha bu gitarı deneyemedim çünkü ankaradayım ve bu gitara sahip bir dükkan yok.Amerika dan getirtcem.klavye çok önemli.

klawye onemli diyosan bu gitar ibanezin en rahat klawyesi denebilir belki tabi jem war bide...ama joe satriani bu gitarı yaptırıken en onemli isteği klawyesinin raat olmasıymış byerde okuduydum kasada ince ama çok raat bi gitar incelikten sorun etme ya...hele o kırmızı renk yokmu bitiyorm be nasıl bi kırmızıdır o.........

js serisinin klavyesi jem'e nazaran kalın fender klavyesi gibi... ankarada kıvılcım yada zuhal muziğe bi bak JS100 kesin bulursun onu dene klavyeleri tüm js serilerinin aynısı

js 2000 alcaksan al diğerlerinin satrianiyle alakası yok..2000 bile yaklaşık bişey tam değil..chorome js ler var custom, onlardan bulursan yurtdışında olay biter..

Evrensel müzikte js1000 var. Koyu mavi tonlarına sahip bir renkte ve üzerinde siyah gölgelendirmeler var,düzgün açıklayamadım ama, gitar ibanezin sitesinde durduğu gibi hiç durmuyor. Gerçekten çok şık bir gitar. Fiyatı ne kadar bilmiyorum ama sapı çok ince veya kalın gelmediği sürece gitarla sorun yaşıyacağını sanmıyorum.

bende js1000 kullandım herseyıyle harıka tabiki tum floyd roselu gıtarların ortak sorunu olan sustain problemı harıc.. js1200 ve 1000 arasında manyetıkler dısında fark olmadıgını zannedıyorum.. ayrıca js2000'ınde js1000 den farkı yalnızca sabıt koprulu olmasıydı galıba..

Geri