Ekipmanını Göster Ey Turkrockçı!!!

Laney 1x12 dusunuyorum bende eleven rack ile kullanacagim. Bir turlu karar veremedim. Fiyat olarak uygunlar. Siz nasil memnunmusunuz artisi eksisi degistirmeyi dusunuyormusunuz.

Laney 1x12 dusunuyorum bende eleven rack ile kullanacagim. Bir turlu karar veremedim. Fiyat olarak uygunlar. Siz nasil memnunmusunuz artisi eksisi degistirmeyi dusunuyormusunuz.
Şimdi bu duruma Laney olarak değil speaker türü olarak değerlendirmek lazım. Yakın zamanda, bir dostum ile kendi kabinimi Mesa Roadster 2x12' kabin ile kıyaslama imkanım oldu. Bazı tonlarda bariz Mesa speakerleri V30'lar kendini gösterdi, bazı durumlarda da Laney'deki seventy 80'ler ön plana çıktı. İkisini mixlediğimizde ise hacimli bir sound elde ettik. Açıkçası şuan için Laney beni uzun süre götürecek seviyede.

Son hali, bu hafta eksikler tamamlanacak(Fulltone Ocd ve Fulltone Supa Trem) ev için gayet ideal, sağolsun Blues Jr. arada komşu çıkarttırıyor yukarı ama watt killer nispeten çözdü şimdilik.
-1960 American Fender Musicmaster
-Fender Standard Stratocaster
-Fender Blues Junior II
-Ibanez Ts9 Tube Screamer
-Joyo Vintage Overdrive
-MXR Dyna Comp
-Catalinbread Echorec
-Electro Harmonix Nano Clone
-Boss RC-2 Loop Station
-Jim Dunlop Sw-95 Slash Signature Crybaby Wah

IMG_1183.JPG

Elimdeki amfinin (Ibanez TSA15 Combo) büyük ve ağır olmasından dolayı yeni bir amfi arayışındaydım. Malum sitede tam istediğim gibi bir amfi buldum, çok da uygun fiyata: Laney Cub 10 ...

İnternette araştırdığım kadarıyla verdim kararımı, iyi ki de bu amfide karar kılmışım, harika tonlar, süper basit kontroller, hafif, yeteri kadar güçlü (10 Watt denmesine rağmen en az 15 Watt olduğu ispatlanmış), ek speaker çıkışı mevcut ... tek kelimeyle benim amfim.

Cihaz geldiğinde marka plakası kırıktı ...
94302 eklentisini görüntüle

Tavuk kafası dandik beyaz plastikten ve bir tanesi kayıp pot düğmeleri bakalit düğmelerle değişti ...
94304 eklentisini görüntüle

Marka plakası yerine de anneannemin 1980'lerde satılan evinden aparttığım "elektrik sayaç plakası"nı monte ettim. "Havagazı" ve "su" plakaları da mevcut, belki dönüşümlü koyarım onları da :D
94305 eklentisini görüntüle

Bundan sonra yapılacaklar şöyle: (forumdan bir arkadaşın fikri) tolex sökülecek, kot kaplanacak ... kot hazır, orijinal eski Levi's 501 ... :cool:

Speaker daha kaliteli olanıyla değiştirilecek ... speaker bulundu, finans aranıyor :hungover:

Lambalar değişecek ...
Merak ettiğim bir şey var lambali amfilerin genelinde aux girişi yok backing track üzerine çalmak istediğinizde yüksek soundda napıyorsunuz ?

Arkadaşlar tavsiye ederim 2 haftadır bu sistemi kullanıyorum, ufak tefek sahneler için çok ideal. Tonlar gayet tatmin edici (biraz üzerinde çalışmak gerekiyor ama)

Yaklaşık 1 sene sonra güncelleyelim fotoğrafları.
Eldeki pedalları sattım, geriye -fotoğraflarda görünmese de- Nova System'ı boostlamak için bir Mooer Green Mile ve Boston'ın şahane clean tonlarıyla kullanmak için Mooer Yellow Comp bıraktım.

Rack sistemin altında 2x12 Ibanez kabin var Celestion Seventy 80 yüklü.
Isobox içerisinde ise her daim V30'lu Harley Benton ve Sm57 bekliyor :)

0G0kZW.jpg

Yaklaşık 1 sene sonra güncelleyelim fotoğrafları.
Eldeki pedalları sattım, geriye -fotoğraflarda görünmese de- Nova System'ı boostlamak için bir Mooer Green Mile ve Boston'ın şahane clean tonlarıyla kullanmak için Mooer Yellow Comp bıraktım.

Rack sistemin altında 2x12 Ibanez kabin var Celestion Seventy 80 yüklü.
Isobox içerisinde ise her daim V30'lu Harley Benton ve Sm57 bekliyor :)

0G0kZW.jpg
abi tuner ı satmayı düşünür müsün?

Geri