Ekipmanını Göster Ey Turkrockçı!!!

Bu 4X12 Fender kabini @CaglarS Çağlar kardeşimden takasla 85350 eklentisini görüntüle 85351 eklentisini görüntüle 85352 eklentisini görüntüle aldım (Marshall silver Jübilee için)...
Biraz bakımsızdı, uçuk gül kurusu -nostaljik- rengine boyadım, üzerine konsepte uyacak şekilde gümüş yaldızlar ekledim... Son olarak da renk versin diye çok az altın varakla zengimleştirdim.
Köşebentlerini vintage tonlarla eskittim, ama bir yandan da uçlarını parlattım.
İki adet ağır prinç bloğu kestirttim, pahladım, vida deliklerini açtım, çekiçle dövdüm ve hafifçe eskittim...
Ardından, kabin kumaşını da boyadım, üzerindeki "Fender yazısını da eskittim.
Son olarak pirinç blokları kabine monte ettim.
Tam 3 günümü yedi bu çalışma ve çılgın bir kabin oldu.
Umarım beğenirsiniz. :)
Abi Jubilee'nin fotoğraflarını da at da gözümüz gönlümüz şenlensin :)

Abi Jubilee'nin fotoğraflarını da at da gözümüz gönlümüz şenlensin :)
Bi ara tüm ekipmanı görüntüleyeceğim...
Yalnız bu arada entersan bir şey öğrendim : Benim Krank, JCM 800'ün modellemesiymiş... Jubilee ile kıyasladım : bas kapasitesi daha az ama cleanları daha iyi Fender DRRI'a yakın, Plexi'nin sınırından içeri giriyor ama orada kalıyor... Hırıltı gürültüsü az, daha modern... (Gerçi biri 20W, diğeri 100W)
Jübilee'nin kullanımda can sıkan tek yanı bence tek gain knobu olması : Clean'ı tam alıp(gain kısık), plexiye geçince gaini ayarlamak gerekiyor... Ancak 100 Wattda plexinin dibini buluyor insan....

IMG_20160822_153908.jpg

sahne işleri yoğunlaşınca hızlıca ekipmanı tamamlama yarışına girdim. polifonik tuner pedalından pickguard vidasına çoğu ekipmanımı forum üyeleri sayesinde topladım.başta @EMM, @yigit_, @ygtcskn ,@novadore olmak üzere bana yardımcı olan diğer tüm forum üyelerine sonsuz teşekkürler

Bu da 20-30 yıllık masif dolaplardan biçerek yaptığım relic pedalboardım...
(Üzerinde 2 kat çok ince akrilik vernik var, öyle ki ağacın tüm dokusunu hissedebiliyorsunuz...)
Altı minik tekerlekli, 3.lü elektrik prizli (kapağı açmadan cereyanı kesmek mümkün) , yukarıdan ışık yansıtmalı, arka ve yanlarında delikler sayesinde I/O girişleri var, üst tablada da kablolar için delikler olacak şekilde tasarladım. (Toplam 2 günümü aldı.)

20160911_152801.jpg
20160911_152849.jpg
20160911_152915.jpg

Son düzenleme:
Geri