DredNat(Alternatif rock)-Ankara

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda yenalll tarafından 24 Şubat 2006 tarihinde açılan konu

1. 2005 Yılı Ankara doğumlu grup alternative rock icra ediyor....Geçtiğimiz ay içerisinde bir demo albüm kaydeden grup üyeleri aşağıdaki kişimtrack melodilerden oluşuyor

Vokal : Akın Sevgör
    Gitar : Çağrı Can Kadıkıran
    Gitar 2 : Çağdaş Işıl
    Bass Gitar : Emre Anıl Ergeldi ( Kuzi )
    Davul : Mert Arzuman

resmi siteleri www.drednatonline.com

dreDnAt_insannn

http://rapidshare.com/files/2005106/Drednat_Yeni_Demo.rar.html

2. Arkadaşlar forumunuz hayırlı olsun grubun ismini duydum sanırım daha önce...Neyse kolay gelsin başarılar...

3. afiş.. sercan'a teşekkür ederiz.

...

4. Bende drednat ismine yabancı değilim aslında,bahsetmişti biri geçenlerde..
    İsminizin hikayesi nedir?

5. Arkadaşlar; şarkınızı dinledim ve beğendim. Şarkı sözleri ve yorum güzel. Yolunuz açık olsun.

Cemo Gönen'e de selamlar burdan ;)

6. ...

7. Selamlar,

Öncelikle yeni bir grupsunuz malum, yolunuz açık olsun..

Bunları yazarken bir taraftanda şarkınızı dinliyorum. Şarkının ritmi, soundu özellikle gitar ve vokal çok başarılı.. ve fakat sanırım hücum kayıt yapmışsınız, kayıt çok iyi değil... Davulun tüşelerini bassın ritmini duyamıyorum...

Şarkı çok sağlam, çok daha iyi ve temiz bir kayıtla eminim şu anki halinden kat kat daha iyi olacaktır. Şarkının insanı alan bi tarafı var ilk kez dinlediğinizde bile ritmi ile hafif hafif sallanmaya başlıyorsunuz.

Diyeceklerim bundan ibaret, yolunuz açık olsun, umarım bir konser, organizasyon da sizleri canlı dinleyebiliriz.

8. ...

9. Aslında bu çok güzel bi düşünce iyisi ile kötüsü ile yaptığğın işe sahip çıkmak... bu ne kadar inandığını gçsterir yaptığın işe... bi konuda açıklık getirelim ben kötü demedim, ama kesinlikle daha iyi olabilir...

10. kayıtlarınızı dinledinmarkadaslar gayet başarılı bence önunuz çok açık zaten gruptan iki arkadası tanıyorum çağdaş ve akın tüm gruba başarılar diliorum saygılar...

11. insan bu topraktır özü
    reva mı hep yalan sözü
    nedendir ben anlamam ki
    hiç mi doymaz aç gözüü

adım atsa yolu sahiplenir
    ayna görse kibirlenir
    düşer kalkar atlar zıplar
    sanar dünya yerinde oynar

insan bu topraktır sonu
    bilmez ki hep çetin yolu
    nedendir ben anlamam ki
    herkes yanlış o doğru ? ? ? ?

içimizdeki insannn ı anlatabildiysem ne mutlu bana =)

gruba destek olmak için lütfen iyi/kötü tüm eleştirilerinizi yıkıcılıktan uzak yapıcı bir şekilde sununuz =)

görüşleriniz gerçekten geleceğimiz için önem arzediyor

12. Pus

Pus

222
    0
    300
    Arkadaşlar biraz sert olmuş, alternatifden. Beğendim sözleri vokalin sesini beğendim. Gitarlarda güzel olmuş. Ama bas ve davul biraz sorunlu gibi. üzerinde durun diye nacizane bir eleştiri. Konserler yok mu?

13. arkadaslar şu anda grubun yayınlanmamış ikitane daha kaydı elimde asıl bomba olanlar onlar bence dinlemniz gerek en kısa sürede o kayıtları istiyoruz çağdaş....:)

14. ...

15. çook şey bekliyoruz gruptan.... başarılı olmuş şarkılar iyi bi kayıtlşa dahada iyi olur ;) başarılaar....

16. başarılar..

17. Pus

Pus

222
    0
    300
    İkinci bi şarkınızı da dinledim. Güzel bi şarkı sanırım en çok göze batan problem davul altoları. Bir de gitar tonlamasında problem var sanırım. Çünkü sololar tonu biraz değişik olmalı. Bunlar dışında bence albüm yeteneğinde bir kayıt olmuş. Anadolu Rock dinlemeyi çok seviyorum. İşte biraz eklemelerle ne biliyim efekt ya da başka şeylerle de şanlendirilebilir şarkılar. Ama işte anadolu rock böyle yapılır. SAğolun kulaklarımın pası silindi.

18. Merhaba Arkadaşlar,

İlk öncelikle forumunuz hayırlı olsun.. Şarkıyı dinledim.. Beğendim.. :) Başarılarınızın devamını dilerim..

19. Drednat teknik müzik yapma kaygısı taşımayan ama söz yazımı ve iyi beste yapmaya önem veren bir grup.Bence önemli olan da budur zaten.Grubun 2005 yılında kurulduğunu da düşünürsek kayıttaki eksiklikleri ve bestelerdeki bazı problemleri(insannn'ın kısalığı,tekdüzelik vs.) de bertaraf edebileceklerini düşünüyorum.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

20. vokal çok önde...
    iyi bir kayıtla dinlemek isteriz...

Bu Sayfayı Paylaş