Çıkmazda Kaldım Yardım Edin

Merabalar 5 senedir gitar çalıyorum ve yaklaşık 2 senedir elektro çalıyorum.. ikinci el bi ibanez s470 ve ikini el bi roland cube 20x amfi almıştım.. başlarada tonlar güzel gibiydi ama bu son zamanlarda ton yetmemeye başladı ne biliyim en üstte power akor bastığım zaman bile gain kayboluyo ve ses kesilerek geliyo.. manyetiklerden olduğunu sanıyorum çünkü eski gitar.. şimdi ben acaba manyetik mi alayım ki artık gitardan sıkıldım gitarı satıp üstüne para ekleyip bir gitar mı alayım yoksa prosesor pedal işinemi gireyim .. yardım edin :D

philips kontak spreyi ile jacki taktığın yeri (amfi ve gitar üzerinde) temizle. Mümkünse amfinin içini aç bütün bağlantı noktalarına da bunu uygula. Gitarın potanslarını temizle ve bağlantı noktalarına dikkatet lehimlerde temas eksikliği var mı ya da kopma vs gibi birşey.. Anlattığına göre temassızlık ve paslanma sorunu var gibi duruyor. Yeni processor de alsan aynı şey devam eder.

Y evet haklısınız 2 senedir bakıma gitmedi :D:D kaça patlar herşeyiyle bakımı? birde dimarzio dp102 takabilirm :D ya doğru diyosunuz gitar çok iyi şekli rahatlığı ağırlığı inceliği ama tondan kaybediyo eski olduğundan :S

gidebileceğin en iyi yer söylenmiş zaten :) baştan pazarlık yap bence söyle yani durumunu yardımcı olurlar zaten. 200ü aşacağını sanmam

benim potanslar sallanıyo manyetikleri gidik ve kirden rengi gri oldu :Dyani abrtmıyım ama gerçekten eskidi ve bi bakıma ihtiyacı var biraz önce klavyesini temizledim ah tonlarıda temizleyebilsem :D

Geri