Çıkmazda Kaldım Yardım Edin

Gitardan memnunsan bence gitarı değiştirme.Lüthiere götürdüğünde ne var ne yok çıkar otaya zaten.Eğer manyetikte sorun varsa ve onarılabilecek birşeyse halledilir ancak bozulmuşsa manyetikleri değiştirip kullan derim.

Peki sağolsun aklıma takılan bişey daha var.. Ben gitardan memnunum aslında şekli falan ince ve rahat bir gitar ama renginin siyah olması biraz kötü , çok toz alıyor ve baydı. Boyatmayı düşünüyorum acaba gitarın sesine ve değerine etki edermi?

gitar boyatmak meşakatli bir iştir ve sonunda istemediğin bir sonuç alabilme ihtimalin de var. Bu yüzden bence boyatma toz tutmaması için çeşitli gitar bakım ürünleri var onlardan kullanabilirsin toz tutuyor diye gitarın boyasını değiştirmek pire için yorgan yakmak olur

Ya yanlışım varsa affola ama başlığı çıkmazdayım yaptım ve aklımdak şeyleri söylüyorum hangisi daha sağlıklı olur diye

Gitarının rengini değiştir bak gör tonlar parlayacak. Baslı tonlar seviyorsan gövde rengini koyu yap, tiz tonlar seviyorsan gövdeyi açık renkler yap. İnanmazsan Asım Can Gündüz'ün gitarlarına bak. Pembeli pembeli hepsi ;)

Geri