Þizofrengi ( Rock ) - Ankara

Ankara Üni. Tıp Fakültesi'nin nadide gruplarından birisi...
En büyük özelliği ise, elemanların tam anlamıyla GAZ olması...
Ne olursa olsun, en az bir defa görülmeli... 8)

Vokal..............................Müge (ex-vokal)
Gitar/Back Vokal.............Cem
Gitar............Ergin
Bas..............Coşkun
Davullar.......Mert

Grup 2005 senesinin Eylül ayında kuruldu...Başlangıçta 4 kişi olan grup daha sonra vokal yapan Cem'in sağlık sorunları sebebiyle vokal yapmayı bırakması üzerine Müge'yi--Fondue'dan hatırlayabilirsiniz--kadrosuna dahil etti...Grup şimdiye dek önceki kadrosuyla biri ekimde Tıp Fakültesi'nde Cafe Morfo önünde, diğeri 1 Aralık Dünya AIDS Günü adına düzenlenen partide Gölge Pub'da olmak üzere iki konser verdi...

Şu an yeni kadrosuyla çalışmalara başlayan Şizofrengi, 2006 Mart ayında iki konser daha vermeyi planlıyor. Kesin tarihleri yine buradan öğrenebilirsiniz.

Grup elemanları, amaçlarının kendilerinin yapabildiğince sevdikleri müziği yapmak olduğunu belirtiyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu arada grup, 12 Mart pazar günü, 14.05te "Sağlıklı Yaşam" isimli programda TRT2de sahne alacak...
Bizi izlemeye devam edin... :)

vokalistimiz Müge gruptan ayrılmıştır..herkesin haberi ola....

şimdilik eski vokalleri Cem'le yoluna dewam eden grubun yakında yeni bir bayan vokali kadrosuna katacağı söyleniyor...

tıp camiasından tanıdıklardan duydum da sanırım yeni bir bayan vokal bulmuşsunuz
ama ismini göremedik burda :(
çok met ediyolar :LOL:
bi açıklayın artık... :p :p

:D evet...tam ben bu yeni haberi yazacaktım sen söyleyiverdin...

evet arkadaşlar...artık Şizofrengi'nin yeni bir bayan vokali var..Adı Güliz...ve ilk deneyimini de 06.10.2006da 12.30 gibi başlayacak olan geleneksel AÜTF-MK tanıtım konserinde yapacak...Mekan AÜTF Morfo Mola önü...Herkesler davetlidir...

Ha..tabii elbette ki konser...%100 beleş.... :D

Gelişmelerle karşınızda olacağız....

evet arkadaşlar....grup yepyeni kadrosuyla 06.10.2006 cuma günü ilk konserini verdi...tam 5 ay sonra yeniden müzikle buluşan grup elemanlarının sevinci gözlerinden okunuyordu... :) şarkı listesi ise şöyleydi,

+ Cranberries - Promises
+ Green Day - Holiday
+ Iron Maiden - Wasting Love
+ Kelly Osbourne - Papa Don't Preach (Madonna cover'ı)
+ Talking Heads - Psycho Killer
+ Green Day - Boulevard Of Broken Dreams
+ Kings Of Leon - Four Kicks
+ Marilyn Manson - Sweet Dreams
+ Muse - Time Is Running Out
+ Black Sabbath - Paranoid

konsere gelemeyen, konseri izleyemeyen arkadaşlar için konserden bir kuple sunalım şöyle...

$izofrengi - Paranoid

http://www.youtube.com/watch?v=Q8qE4aFYVDM

bir de stüdyodan bir çalışma getirelim ekranlarınıza...

$izofrengi - Four Kicks

http://www.youtube.com/watch?v=VDN233q64Wc

şimdilik bu kadar arkadaşlar...gelişmelerle burada olacağız...eleştirilerinizi ve yorumlarınızı da bekleriz arkadaşlar...müzikle kalın.. ;)

meraba kantin önü konserinize gelemedim.ve çok şey kaçırdığımı öğrendim.en yakın konseriniz ne zaman? 8)

biz biraraya geldiğimiz ilk günlerde her yeni grubun üzerinde az ya da çok zaman harcadığı "grup ismi" konusunda fikir alışverişi yapardık..(vay be, ulen çok ciddi bir giriş oldu :p ) bir gün grupçana böyle konuşa konuşa sakarya'da turlarken gitaristimiz Ergin "Neden Şizofrengi olmasın adımız?" diye bir söylemde bulundu...biz de baktık hoşumuza gitti, tamam dedik ismimiz budur...kelimenin anlamına gelince, Şizofrengi kelimesi
"Şizofreni" ve "Frengi" denen iki hastalığın birleştirilmesiyle oluşmuştur..Sonradan öğrendik ki aynı zamanda bizimle aynı ismi taşıyan bir mizah dergisi de varmış..ama şu anda yayında değil...

Geri