Joker (Rock) - Ankara

Vay bu Bilkent olayı yeni mi? Daha önce hiç çaldınız mı orada. Yeri nerededir?

Diğer mekanları duymayan kaldıysa hala biz duyururuz hiç merak etmeyin :)

Ne kadar arkadaş, eş dost varsa hepsini örgütlüyoruz sizin için.

Demo falan var demiştin ya abi nasıl edinebiliriz?

Bilkent Joker için ilk olacak ama daha önce biz "Jenga" iken orada çalmıştık birkaç defa.

Odtü Uptown'da ise yıllarca çaldık, en son bu yıl cadılar bayramı ve yılbaşında çaldık.

Sağolasın destek için :) İnan bu bizim için çok önemli ve değerli.

Evet demo var. Sen ve isteyen diğer arkadaşlar eğer bana [email protected] adresinden ulaşır ve adres bildirirseniz birer tane gönderebiliriz.

Demoda dört şarkı var. Hepsi Türkçe.

Şarkıların Şarkısı
Tanrı Biliyor
Ne Olur..
Faydası Yok

Bazılarını eskiden bar programımıza dahil etmiştik. Yakında yeniden dahil edeceğiz inşallah.

Bu arada Hicri Abimizle uzun uzun sohbet etme fırsatı bulduk geçen cuma. Seneye belki bizi de Rock Station festivali dahilinde izleme fırsatı bulabilirsiniz :)

Yeri gelmişken Ankara'daki tüm Üniversitelerin şenliklerinden gelecek tekliflere açığız.
Yukarıdaki e-mail adresinden bana ulaşırlarsa konuşup görüşebiliriz konuyu.

Vaaay! Rock Station olayına çok sevindim, umarım gerçekleşir. Dört gözle bekliyoruz :)

Bu arada tsunami konseri organize edilirken sizi dahil etmek istemeyenler olduğunu duyduk çok üzüldük. Böyle şeyler rock camiasına fayda getirmez.
Demo olayında irtibat kuruyorum hemen :)

Şarkıları canlı dinlemek için sabırsızlanıyoruz :)

Sağolasın :)
Tsunami olayında sanırım bir anlaşmazlık olmuş ama ben bilmeden yorum yapmak istemem.
Hepsi sevdiğimiz gruplar, eminim bir dahaki sefere hepberaber sahne alıp güzel şeyler yaparız.

Cuma gerçekten süperdi, :twisted: çok eğlendik, insanların coşkulu olması gerçekten bize çok yansıyor :LOL: , iltifatlar için herkese teşekkürler :alkıs , ben biraz kaçırdım gerçi :icelim ama olsun kirkyılın birinde değilmi arkadaşlar, zaten herkesler yuvarlaniyordu sanki :kaydim felekten bir gece, iyi kurtları döktük. Çok sevdiğimiz bizi yanliz bırakmayan arkadaşlarımız her zamanki gibi yine oradaydılar, kendilerine destekleri için ayrıca teşekkürü borç bilirim, onlar kendilerini bilirler. ;) Murat'ın dediği gibi Asena, Mete , Hicri ve arkadaşları renk kattılar, guzelleştik, sağolsunlar, biz de onları dinleyerekten dağitacağiz hayırlısıyla. :metal, herkese Selamlarrrrrrrrrrr

Nereden buluyorsun kardeşim bu yazma gücünü :LOL: . Ne cabbar mışsın yav :metal

Bu Salı: 21:30 Overall Live Perfromance :kaydim (KARGO konseri öncesi)
Çarşamba 23:00 Overall Live Perfromance :metalhead
Cuma 22:00 Yolcu Rock Bar :metalhead
Cumartesi: 21:30 Bilkent Uptown :metalhead

Eyvallah. Durum şudur:

Joker:

Vokal: Yasemin
Gitar: Murat
Gitar: İbrahim
Bas Gitar: Efe
Davul: Özgür
Klavye: Yüksel

Yasemin; Arap dili mezunudur,
Murat; Japon dilinden ayrılmıştır, Sanat Tarihi mezunudur, master yapar, yaz aylarında Efes kazısında çalışır, aynı zamanda gitar eğitmenidir,
Efe; Bilkent grafik öğrencisidir, ayrıca Dreamtone grubunda çalar,
İbrahim; Kore dili mezunudur, Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde Organizsasyon Yetkilisidir aynı zamanda,
Özgür; Bilkent caz bölümünden ayrılma şimdi Dil Tarih'te Çin dili (Sinoloji) okumaktadır,
Yüksel;müzik bölümünden ayrılmıştır, Bulgarca bilir.

Grup Cuma 22:00'da Yolcu,
Çarşamba 23:00'da Overall'da sahne almaktadır.

80-90 ağırlıklı soft rock hard rock yelpazesinde müzik yapmaktadır.

Dört şarkılık bir demoları da bulunmaktadır.
Grubun geçmişi 1991'e kadar uzanmaktadır.

Şimdilik bu kadar yeterdir umarım :)

Vay canına, abi sizin grup ta birleşmiş milletler gibiymiş vallahi. Her bir dil var.

Bu arada benim mesajlarım kayboluyor çok bozuluyorum bu işe.

Neyse baya eski bir grupmuşsunuz abi, isminizi ben yeni duyuyorum halbuki.
Gerçi şimdiye duymadığım hata ama neyse :)

Biraz eskiyizdir.

Joker ismiyle sahnelere çıkışımız 2003 kasım ayına denk geliyor.

Daha önce Dil-Tarih'te Bandits olarak kurulmuştuk.
Sonra bir dönem Jenga adıyla sahne aldık.

Ve işte şimdi Joker karşınızda.

Uzun soluklu olur inşallah :)

Ciddi planlarımız var geleceğe yönelik, umarız gerçekleşir :)

200..mesajınızı ben yazayım...ama şunları söylemeden edemiycem..genel olarak tüm grupların forumlarına şöyle bi bakıyorum,kim ne yapıyor nerde ne var diye....bu forumlar içerisinde en gereksiz yazışmalar sizinkinde...hep 3 kişi arasında geçiyor mesajlar...ve sürekli bi pohpohlama var....sanki özellikle yapılıyo hissine kapılıyo insan...artı okuyanlar için çok antipatik......neyse olayın müzikal tarafına bakalım....yolcuda bi kaç kere izlemiştim...ilk bakışta bu adamlar eski toprak sağlamdırlar izlenimi veriyor ama....başladıklarında inanılmaz kötü sanki gitara yeni başlamış bir çocuğun rastgele gitara vurararak elde edebileceği tonlar kulak tırmalıyor....zaten gitaristler kusura bakmasın o Park amfiyle hele ki doğru düzgün bi ekipman kullanmadan bara çıkmak cesaret işi....repertuardaki parça seçimleri de fena değil....hoş vokalin sesi çok güçlü belli...ama artık o da bıkmış gibi bikaç parça dışındakileri hiç özenmeden söylüyor.....açıkçası bana vasatın bayağı altında bi grup izlenimi vermişti........eee napalım arada birinin çıkıp gerçekleri söylemesi gerek galiba....

Joker'i izlemeye gidip de eğlenmemek mümkün değil bence. Özellikle "Sweet Child O'mine" ı bir başka güzel çalıyorlar. Ama tabii ben eğlenmeyecem diye kasarsanız kendinizi hiç bir grup sizi eğlendiremez! Bu kendini kasma olayı kendini değişik şekillerde ortaya koyar. Mesela kusur arama saplantısı gibi. Eğer bir konsere sırf kusur aramak için giderseniz her grupta bir kusur bulursunuz. Eğlenmek için giderseniz genellikle her grup sizi eğlendirebilir. Herkesin koşulları Iron Maiden veya Helloween gibi değil. Bazı grup üyelerinin ekonomik durumlarından dolayı başka arkadaşlarından gitar ödünç alıp konsere çıktıklarını ben biliyorum. Joker dünyanın en iyi ses sistemine yada en pahalı enstrumanlarına sahip değil, belki soundu da kötü geliyordur bazılarına, fakat en azından müzik yapmaya çalışan (bazı kıskanç insancıklara rağmen) çok pozitif bir grup. Onlar çalarken siz de katılın onlara pişman olmazsınız. Bazıları at gözlüklerini evde bırakıp eğlenme amacıyla bara giderlerse daha mutlu olurlar iç dünyalarında.

Saygılar.

The Dark Rider :twisted:

Roulette'ten Yunus'a hitaben diyorum ki yarın program 23'te başlıyor.

Ayrıca Dark Rider'a diyorum ki ağzına sağlık.
Müzik yapmak ruh ister, elinde binlerce dolarlık ekipman bile olsa ortaya düzgün birşey koyulamayabilir.

Dolayısıyla tüm rockseverlere selamlarımı iletiyorum. Herşeye rağmen "Keep on rockin on a free world".

Herkese çok selam ayrıca :)

Teşekkürler Şarap, agziniza sağlık, :twisted: Gorkemcim sağol, ben de seni dinlerken çok keyif alıyorum, sen rengini çok beğeniyorum, :LOL: size başarilar diliyorum, gelicez dinlemeye bir akşam hayirlisiyla, komşuların gücü adına :twisted:

Çok sağol.
Burning Heart konusunda haklısın :)

Bazen hepimizin yoğun çalışma temposu nedeniyle bir araya gelip stüdyoda bu tip sorunları çözme fırsatımız olmuyor. Yine de ilk fırsatta parçayı tekrar gözden geçireceğiz emin ol :)

Bu tip önerilerini bize iletmeye devam edersen seviniriz.
Şarap bence elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor, ayrıca repertuarları da çok keyifli.
Zamanla eminim daha iyi olacaklardır.

Kendilerine çok selam :)

Geri