Angus Young

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda otyiyendrakula tarafından 26 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

 1. Angus Young her zaman rock dünyasının sevilen çocuğu olmuştur. Sahnedeyken yaptığı hareketler attığı sololar kadar değerlidir. Deli dolu sahne performanslarıyla bana göre her zaman Rock N Roll'un oğlu gibi geliyor. Ama sahnede yaptığı zıplama hareketlerini öğrendiği bir öğretmeni de var diyebiliriz; 18 Ekim 1926 doğumlu Chuck Berry !! Evet Angus Young sahnedeki zıplama, hoplama, koşma, koşarak gitar çalma hareketlerini Chuck'dan öğreniyor. Hatta Chuck'ın Johnny B Goode parçasını AC/DC coverlamıştır
  Değişik bilgilere değinecek arkadaşlar varsa bekliyorum
   
 2. En kötü alışkanlığı kola içmekmiş. Sigara, alkol falan ağzına sürmezmiş diye duyup beni şaşırtan gitarist. Ayrıca gibson sg gitarına isim verirken angu"s" youn"g" isminin son harflerini vermiş diye duydum :)
   
 3. SG, Solid Guitar'ın kısaltmasıdır hocam Solid Body Guitar anlamında. Angus Young ile bir alakası yok.
   
  oldiesngoldies ve exalseffix bunu beğendi.
 4. @welmour ben de bunu diyecektim isabet oldu :)
   
 5. tee

  tee

  SG'nin açılımı 'Solid Guitar' ve bu isim 1963 yılında verilmiş.Yani Angus 8 yaşındayken.
  Chain smoker olarak tabir edilen tiryakilik düzeyinde bir sigara içicisi olup alkol karşıtıdır. (internetin yalancısıyım.kendisiyle görüşme fırsatı bulamadım :D )
   
 6. Angus Young'un, miniminnacık bir abimiz olmasından dolayı diğer ağır gitarların sahnede hoplar zıplarken bir taraflarını kırıp çıkartabileceğinden korkmasının SG model gitara yönelmesinin sebebi olduğunu söylediği bir röportaj da vardı bu arada neden SG diye soran vardıysa. Aynı zamanda kendi ilk aldığı orijinal Gibson SG'yi de hala kullanmaktadır.
   
 7. Banada ilk duyduğumda saçma gelmişti hocam, sonuçta adından esinleniceksen ilk harflerini falan koy dimi ama son harfler tuhaf duruyo demekki tesadüften ibaretmiş. Bizde aydınlanmış olduk sağolun :)
   

Bu Sayfayı Paylaş