ESP VIPER 50

Dostum gitarda ağaç çok ama çok önemli.Viper - 50 parasını hak etmeyen bir gitar aslına bakarsan bu 50 veya 100 serileri cort x2'den iyi gibi ama diyorum ya her an sapın atar veya manyetiklerin gitarın içine girebilir.Bencede o paraya ikinci el güzel bir gitar alabilir veya ben olsam beklerim daha fazla biriktiririm.MEsela LTD'lerin üst modelleri ile ESP'nin üst modelleri arasında tek fark fingerboard rosewood ESP de ise ebony (abanoz).Abonoz finger board için mükemmeldir ama inan bana en üstmodel bir LTD parasını hak eder ESP'de ise fiyatlar malüm...

veya çok iyi bir usta bulup gitarını kendin tasarlayıp ona yaptırabilirsin istediğin ağacı seçersin mesela Maundan bir gövde maple'dan sap ve ebony fingerboard Seymour Duncan manyetikler vs.vs.vs.Senbilirsin dostum...

eimer demiş ki:
bence çok ta düşünme al bir an önce başla ilk başta neyin neolduğunu bilene kadar seni 500 milyon civarındaki her gitar tatmin eder sonra kendi denemelerinle kendine en iyi gitarı seçersin. ama hangisini alsam naapsam nasıl başlasam diye çok düşünme bir an önce çalmaya başla. ibanez'e de bak iyi rahat edebildiğin bi klavyeye bide markaya güvenerek bu işe başlayabilirsin

sonunda işi çözen biri çıkmış.... bu yazıyı yazmaktan gınaa gelmişti
bence bu yazı sabitlenmeli ve böylelikle her ay rutin bi şekilde açılan "gitara yeni başlıcam ne almalıyım" konuları engellenmiş olur :D

sansasyon demiş ki:
eimer demiş ki:
bence çok ta düşünme al bir an önce başla ilk başta neyin neolduğunu bilene kadar seni 500 milyon civarındaki her gitar tatmin eder sonra kendi denemelerinle kendine en iyi gitarı seçersin. ama hangisini alsam naapsam nasıl başlasam diye çok düşünme bir an önce çalmaya başla. ibanez'e de bak iyi rahat edebildiğin bi klavyeye bide markaya güvenerek bu işe başlayabilirsin

sonunda işi çözen biri çıkmış.... bu yazıyı yazmaktan gınaa gelmişti
bence bu yazı sabitlenmeli ve böylelikle her ay rutin bi şekilde açılan "gitara yeni başlıcam ne almalıyım" konuları engellenmiş olur :D

Al düşünme çal mantığı güzel ama genede biraz bakarsak fena olmaz... :metalhead

iyi canım illaki bakılır tabi :) ama yeni başlayan biri zaten işi kapana kadar bu fiyata ne alsa tatmin olur sonra isteklerine göre gitarından ne beklediğine göre kendisi en iyi kararını verir. iyi bi markanın bu fiyata bi gitarı yeterli olur diye düşünüyorum.

ve bu konuyu başlatalı kaç gün oldu gitarı aldımı bu kişi yada ne aldı onuda merak ettim şimdi?

Geri