Cort X1 Tel - Sap - Entonasyon Ayarı ?

Herkeze merhaba. Bu gün elektro gitarımın ince mi teli koptu. Ben gitarımı alalı 2 hafta oldu. (180TL)

Öğrenciden aldığım için gitarın kasası manyetikleri falan çok iyi ama tel kopunca bu tel kaç numara ve 20TL Bütçem var. Hangi marka tercih etmeliyim ayrıca bu kaç kalınlığında standart 0.9 mu 0.10 mu ?

(NOT : Çok az metal yapıyorum oda çok çok nadir ayrıca ağır metal değil hafif. Genellikle Alternatif Rock, Grunge yapıyorum. Duman,Model,Pinhani, Gripin v.s)

Ayrıca Enstonasyon, Sap Ayarı diyorlar onları kontrol ettirmek istiyorum tecrübenize dayalı kaç tl alıyorlar ortalama.

Şimdiden teşekkürler.

Entonasyonu kendin yapabilirsin, internetten araştırmanı öneririm. Sap ayarını bilmiyorum, yorum yapmayım. Genelde 0.09 tel oluyor gitarlarda(farklı olabilir). Bence set olarak değiştir. Ernie Ball 0.10-0.46 lık Nickel regular slinky kullanıyorum, memnunum.

Entonasyon ve sap ayarı tamamen tamir edenin insafına kalmış, mesela benim tanıdığım bir usta var genelde hiç para istemez ufak şeyler için, istese de 3-5 lira ister, ama bazıları da 40 50 hatta 60 liradan ağzını açar. Ama bence kendin yapman daha mantıklı araştır öğren hem paran gitmez boşu boşuna hem de öğrenmiş olursun.

Geri