Bi şarkı çalarken vokal yada drum sesi duymak istiyorum..

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda _KoRn_ tarafından 4 Mart 2006 tarihinde açılan konu

1. Örneğin winamp'ta bi parca calıyor ama ben bu parcının sadece vokalini yada davulunu dinlemek istiyorum.Bole bişe yapabilen bi program yok mudur?Teşekkürler...

2. guitar pro 5 kurup orda yapılan tab ları ayrı ayrı deneyebilirsin ama vokal olmaz yani melodisini yapmıslarsa olur da, bilmiyorum ben başka türlü

3. Zaten bilen biri yok zannedersem :( Yine de sagol...

4. gel ben calım sölim sana :D

5. Ya ben anlatamadım yada sen anlamadın heralde :!: Neyse yok mu bilen biri ya :?:

6. boyle birsey maalesef munkun degil

7. adobe audition ile vokal silinebiliyor ama bazen saçma sapan bişeyler de olabiliyordu...

8. Bence de ama bi ümit sorayım dedim :?

9. cubase te filan yapıyolar sanırım ama profesyonel olaylar onlar bilmeyen biri yapamaz sanırım

10. Squencer

bir squencer programdan frekansı izleyip vokalin bulunduğu bolümleri traşlayabilirsin ancak zil sesleri gibi geniş frekanslarda istemeden traşlanır kısacası bu bitmiş ve kanalsız tek bir frekans gibi gozuken ses dosyaları için yapması sağlıksız olur

11. git studyolara sor onlarda gerekli program cdleri vardır belki....

12. Bu iyi fikir :D

13. cubasede falan değil hiç bir alet bunu su anda yok edemez (vokal).. ancak mixolidian' inda dediği gibi bazı prgler frekans aralıklarıyla oynayarak bunu azaltabiliyorlar..

14. doğrudur tam olarak yok edemezsiniz ama çok çok düşük seviyelere getirebilirsiniz adobe audition la biraz uğraşın derim :)

15. Eyvallah ilginiz için saolun...

Bu Sayfayı Paylaş